×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. janvāris, 2013
Drukāt

Vilku atzīst par labāko finanšu ministru Eiropā

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskais biznesa un finanšu izdevums “The Banker” par 2012.gada labāko finanšu ministru Eiropas reģionā atzinis Latvijas finanšu ministru Andri Vilku (V), atzinīgi novērtējot viņa darbu Latvijas finansiālās situācijas stabilizēšanā un izaugsmes veicināšanā, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Finanšu ministrijā.

“Saņemt atzinību kā gada labākajam finanšu ministram Eiropas reģionā ir liels pagodinājums, jo šis apbalvojums atspoguļo ne tikai Finanšu ministrijas, bet arī citu ministriju un valdības kopējo darbu krīzes pārvarēšanā. Mums visiem bija izvirzīts kopīgs mērķis, kas jāsasniedz. Vienotie centieni, pārdomāta un mērķtiecīga rīcība, kā arī ticība saviem spēkiem sekmēja grūtību pārvarēšanu, vienlaikus veicinot arī ekonomikas izaugsmi,” uzsver Vilks.

Viņš arī norāda, ka šogad priekšā ir jauni izaicinājumi, tostarp arī pievienošanās eirozonai, līdz ar to kopējais darbs būs vēl nozīmīgāks.

Finanšu izdevumā norādīts, ka Latvija bija viena no ekonomiskās krīzes vissmagāk skartajām valstīm, tāpēc jo īpaši uzteicams paveiktais darbs izaugsmes veicināšanā. Aizvadītajā gadā Latvija sevi pierādīja kā visstraujāk augošā valsts Eiropas Savienībā. Un, lai gan ceļš uz šo sasniegumu nebija vienkāršs, sasniegtais rezultāts acīmredzami ir atjaunojis pārliecību par saviem spēkiem un arī devis iespējas sekmīgi emitēt obligācijas starptautiskajos finanšu tirgos.

Katru gadu prestižais pasaules banku un finanšu nozares žurnāls “The Banker”, kuru kopš 1926.gada izdod Lielbritānijas dienas laikraksts “Financial Times”, izvirza pretendentus balvu saņemšanai dažādās kategorijās vairākās valstīs. Apbalvojumi tiek piešķirti, ņemot vērā aptauju, bet gala lēmumu par uzvarētāju pieņem izdevniecības izvirzīta žūrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+