Kokteilis
Mīli

Vīrietis izdevumus strikti dala uz pusēm un neizrāda uzmanību. Kā reaģēt sievietei? 7

Foto – Shutterstock

“Sveicināti! Ar savu vīrieti kopā esmu apmēram astoņus mēnešus. Visā mūsu kopā būšanas laikā varu uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt reizes, kad viņš man kaut ko ir izmaksājis, un arī tad tas ir noticis tikai tāpēc, ka esmu pateikusi, ka konkrētajā dienā esmu bez naudas.

Neuzskatu, ka vīrietim ir pilnībā jāuztur sieviete, turklāt mēs abi strādājam, un es pelnu pat nedaudz vairāk, kā viņš! Nesen sākām dzīvot kopā un visus izdevumus vienmēr dalām uz pusēm (pat līdz santīmiem izrēķinām), bet jautājums ir tāds, vai tad vīrietim negribas mīļoto meiteni kaut nedaudz palutināt?

Visās citās jomās viņš ir lielisks, un mēs mīlam viens otru, bet citreiz kaitina, ja pat kino biļete man jāpērk pašai, nemaz nerunājot par popkornu vai kolu! Cilvēks jau var būt taupīgs, un neesmu jau ieinteresēta dzīvot uz cita rēķina, bet ziedus viņš man arī ir dāvinājis tikai vienreiz, un tas arī bija tikai manā vārda dienā!

Šeit runa ir tikai par minimālu galantumu no sava drauga puses, neko vairāk! Vai man būtu pamats būt neapmierinātai?” portālam DELFI jautā lasītāja.

Atbild psiholoģe, sistēmisko risinājumu konsultante, pasaku terapeite Iveta Gēbele

“Man, izlasot šo vēstuli, rodas jautājums, vai pati esat pateikusi vīrietim par savu vēlēšanos, lai viņš izrāda savu uzmanību Jums, reizēm izmaksājot un pārsteidzot ar kādu ziedu? Ka vēlaties tādā veidā saņemt uzmanības apliecinājumus?

Ne visi cilvēki ir vienādi un ne visi vienādi uztver pasauli. Katram ir sava vērtību sistēma. Varbūt viņam šķiet pats par sevi saprotams tas, ka dalāt tēriņus uz pusēm, un viņam pat prātā neienāk doma, ka vēlaties kaut ko vairāk – vairāk romantikas, uzmanības un rūpju.

Saistītie raksti

Ir lietas, kas vīriešiem šķiet lieka greznība, viņi nesaprot, ka sievietei tā, savukārt, ir vajadzība. Tāpēc par to ir jārunā. Iespējams, ka viņa ģimenē netika izrādīta īpaša uzmanība sievietēm, varbūt tur romantikai un galantumam nebija vietas? Vīrietis jūsu attiecībās ienes savas vecāku ģimenes attiecību modeli, un, ja vēlaties to mainīt, tad tas jādara abiem.

Ja viņš nereaģē uz teikto, tad varat viņu uzaicināt uz romantisku tikšanos, uzņemoties iniciatīvu pašai. Runājiet par to, ka vienveidība un pragmatisms attiecības padara sausas, ka vēlaties kādu pārsteigumu. Bet varbūt, ka nav nemaz tik skumji, ja jau rakstāt, ka uz rokas pirkstiem varat saskaitīt reizes, kad viņš ir izmaksājis – tātad ir izmaksājis. Tad ir svarīgi, kā uz to reaģējat – vai paslavējat un esat viņam pateicīga, vai pārmetat, ka izmaksā par maz? Ja vīrietis saņems pārmetumus, tad viņš otrreiz nemēģinās.

Attiecību veidošana ir process, kas ilgst mūža garumā, lai Jums abiem veicas!”

 

delfivina

LA.lv