×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: “Vienotības” pašpārliecinātības dīvainās izpausmes (5)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Rāma balss televīzijas ekrānā stāsta: “Paužam savu nostāju stingri un esam sadzirdēti starptautiski. Visas Eiropas iespējas ir arī mūsu iespējas.” Fonā zib dažādas starptautisku sanāksmju ainas, un kā centrālais tēls tajās parādās Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Tā ir viņa un “Vienotības” pirmsvēlēšanu reklāma.

Valdošajai partijai tiešām ļoti patīk lepoties ar starptautiskajiem sasniegumiem (līdzīgi kā agrāk tās priekšgājējiem – “Latvijas ceļam” un Tautas partijai). Gadiem ilgi klausoties ārvalstu kolēģu uzslavas par Valda Dombrov­ska “veiksmes stāstu”, “Vienotības” līderiem, iespējams, pat radusies sajūta, ka Eiropā un pasaulē mūs apbrīno un uzskata par paraugu. Pašpārliecinātība dažreiz mēdz izpausties dīvainā veidā, kā, piemēram, “Vienotības” ģenerālsekretāra Arta Kampara LNT paustā atziņa, ka Vācijas kancleres Angelas Merkeles nesenās vizītes galvenais mērķis Latvijā bijis atbalstīt “Vienotību” gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Lūk, tā! Un mēs domājām, ka iemesls ir viņas rūpes par Baltijas valstu drošību… Droši vien, rūpes tiešām ir, taču Merkelei ir sava izpratne par to, kas būtu jādara, un tā varētu atšķirties, piemēram, no E. Rinkēviča agrākajiem izteikumiem, īpaši interneta sociālajos tīklos paustajiem. Kā Vācijas līdere sacījusi Vācijas telekanālam “ARD”: “Es, tāpat kā daudzi citi, gribu atrast ceļu, kas nekaitētu Krievijai. Mēs arī vēlamies uzturēt labas tirdzniecības attiecības ar Krieviju. Mēs vēlamies saprātīgas attiecības ar Krieviju.” Šķiet, Latvijas nostāja tam ir tuvinājusies, jo, piemēram, premjere Laimdota Straujuma nupat intervijā radio “Baltcom” klāstījusi, ka Latvija neesot tā aktīvākā sankciju prasītāja, vispār jau tās sankcijas pret Krieviju nevienam nav izdevīgas u. tml.

Par Latvijas sadzirdēšanu Eiropā un mūsu lielajām iespējām – tās, protams, jācenšas izmantot, taču vajadzētu nolaisties uz zemes un saprast, ka komplimenti ne vienmēr ir konvertējami kādos citos labumos. Latvija to savulaik pieredzēja, cīnoties par lielākiem ES tiešmaksājumiem Latvijas zemniekiem, bet vēl pamācošāks stāsts par V. Dombrovska amatiem. Nav jau tā, ka viņš nebūtu ieguvis kaut ko tādu, kas viņam noteikti pienākas, un tagad varētu justies apmānīts. Pats Dombrovskis, runājot par amatiem, parasti bija diezgan kautrīgs un piesardzīgs. Ilūziju, ka bijušais Latvijas premjers varētu būt Eiropas Komisijas vadītājs vai Eiropadomes prezidents, aktīvi uzturēja un atgādināja viņa partija “Vienotība”. Tas nav piepildījies – amatus ieņēmuši Žans Klods Junkers no Luksemburgas un Donalds Tusks no Polijas. Arī Dombrovskis savu dabūs, bet nav nekādas vajadzības viņam spraust pie krūtīm virtuālus ordeņus tikai tāpēc, lai partija pirms vēlēšanām varētu sevi skaistāk piedāvāt.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Balso par Bordanu!

  2. … Vienotiba jau ir zaudejusi uzticibu latviesu patriotos, un to norada tas politiku emigracija. Smiekligi marginali nostaditi ir ari vinu politiki arvalsts org parstavju vidu … tie smini vien vinu klatbutne vai tos ignore … loti labi izprotot so politiku kulinu mesanu no nesenas prokremliskas nostajas sakara ar visiem zinamiem faktiem par vinu politisko pagatni … !

    …Ir janak jaunai izglitotai un jau pieredzejusei politiku paaudzei, lai mes varam ar atklatu un nevainigu staju lepni stavet blakus musu draudzigajiem un palidzigajiem kaiminiem un labdariem … ne bijusiem vagariem …

  3. to uzturēšanās atļauju (UA) piešķiršana krievvalodīgajiem ir jāpārtrauc un viņu integrācijas politika jāmaina; jo tieši jau ar krievvalodīgā kontingenta lielumu ir saistīta Putina “krievu pasaules” paplašināšana.
    Un tas būtu jāņam vērā balsojot par attiecigo partiju Saeimas vēlēšanās. Un ja tādām prasībām pretojas partija V, tad jābalso par partiju NA. Tik neierobežotam un aplamam liberālismam ir jāpieliek punkts!

  4. Bet vai ievērojāt Merkeles vieglo smīniņu, raugoties uz mūsu “izcilo” politiķu izrīcībām, kuri domā, ka tauta neko neredz un nesaprot.

  5. Jocīgi, bet nav dzirdēts par “veiksmes stāsta” atkārtot gribošām valstīm. Neviens neseko mūsu pēdās. Varētu pat patentēt, bet nav pircēju.

Draugiem Facebook Twitter Google+