Latvijā
Sabiedrība

Visā Latvijā norisinās ikgadējā Lielā talka2

Foto-LETA

Šodien, 28.aprīlī, visā valsts teritorijā norisinās ikgadējā akcija “Lielā talka”, kuras laikā cilvēki tiek aicināti piedalīties piesārņoto vietu attīrīšanā un sev apkārtējās teritorijas labiekārtošanā, aģentūru LETA informēja Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Lielajai talkai šogad pieteiktas vairāk nekā 1000 talkošanas vietas, no kurām oficiāli apstiprinātas vairāk nekā 700.

Starts talkai dots plkst.9 Purvciemā, blakus Biķernieku mežam. Ārpus Rīgas iedzīvotāji ir aicināti pievienoties kādai no AS “Latvijas valsts meži” talkošanas vietām. Izvēlēties talkošanas vietu var, izmantojot interneta vietnē “talkas.lv” pieejamo karti.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) talko Madonas novada Ošupes pagasta “Liepsalās”, pulkveža Oskara Kalpaka dzimtas mājās, kur piedalās “Simtgades birzs” stādīšanā, kā arī citos teritorijas sakopšanas darbos.

Savukārt Valsts prezidents, Lielās talkas patrons Raimonds Vējonis plkst.10.10 piedalīsies Skrundas novadā esošā tilta pāri Kojai atjaunošanā kopā ar jaunsargiem, bet plkst.11.25 talkos Skrundas poligonā “Mežaine” kopā ar Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem, jaunsargiem un zemessargiem, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā. Kopā ar Vējoni pasākumā talkos arī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. Skrundā plānots sakopt vietas, kurās Kalpaks krita Latvijas brīvības cīņu laikā.

Lielās talkas dienas noslēgumā Rīgā, Daugavas krastmalā pie Lielā Kristapa šogad iecerēta simboliska akcija laimīgai, pārtikušai un veselai Latvijas nākotnei – “Stādām Latvijas nākotni!”, pastāstīja Jaunzeme. Klātesot Vējonim un Lielās talkas vadītājai, tiks stādīta liepa un izteikti vēlējumi Latvijas nākotnei.

Tāpat pasākumā piedalīsies Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis (LZS), Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), “Latvijas Valsts mežu” pārstāvis Tomass Kotovičs, Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga un Latvijas Ārstu biedrības priekšsēdētāja vietniece Ilze Aizsilniece. Koku iesvētīs Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Pareizticīgo baznīcas Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs un prāvests Māris Zviedris. Koka stādīšanas akcijai pievienosies arī motosezonas atklāšanas pasākuma dalībnieki.

Lielās talkas organizatori atgādina, ka katras talkas vietas pieteicējs uzņemas atbildību par to, ka uz vietas organizēs konkrēto talku, būs tās laikā sazvanāms, pirms talkas saņems maisus un informatīvos materiālus no koordinatoriem, kā arī saskaņos ar koordinatoriem atkritumu izvešanas vietu. Organizatori arī aicina ņemt vērā, ka maisos savāktie atkritumi jānovieto tur, kur iespējams piebraukt ar atkritumu izvešanas mašīnu, lai tie tiktu laikus nogādāti uz atkritumu savākšanas poligoniem.

LA.lv