×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Vižņu blīvēšanās dēļ atsevišķās upēs paaugstinās ūdens līmenis

Plūdi Ogrē

Ledus un vižņi Ogres upē.

Latvijas upēs turpinās intensīva ledus veidošanās, un atsevišķās upēs vižņu blīvēšanās dēļ paaugstinās ūdens līmenis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Līdz ar salu Latvijas upju notece turpina samazināties, bet ledus veidošanās dēļ atsevišķu upju posmos vērojamas ūdens līmeņa svārstības. izveidojoties ledus segai, ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils ir pazeminājies, bet vižņu blīvēšanās dēļ tas par 80 centimetriem paaugstinājies Gaujā pie Siguldas.

Upēs turpinās intensīvs ledus veidošanās process. Latgales, Vidzemes un Zemgales upju lēnākos posmus klāj nepilna ledus sega vai ledus sega ar lāsmeņiem. Straujākos upju posmos gar krastiem ir izveidojušās piesalas.

Daugavā ledstāve ir izveidojusies ārpus Latvijas robežas – no Zapadnajas Dvinas līdz Vitebskai, kā arī Latvijas teritorijā – no Daugavpils līdz Jēkabpilij un Pļaviņu ūdenskrātuvē. Tāpat ledstāve izveidojusies Gaujas augštecē un vidustecē, Lielupē no Mežotnes līdz Kalnciemam. Bet Mēmelē pie Tabokines un Ventā pie Kuldīgas ir ledus sablīvējumi.

Arī tuvākajās dienās Latvijas upēs turpināsies ledus veidošanās. Augšpus ar ledus segu klātiem upju posmiem ledus sablīvējumu rezultātā iespējama ūdens līmeņa paaugstināšanās, bet lejpus tiem – ūdens līmeņa pazemināšanās. Daugavā turpināsies ledstāves veidošanās augšpus Daugavpils.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +9.8
Alūksne +7.0
Daugavpils +8
Saldus +6.6
Liepāja +5.3
Jelgava +7.6
Ventspils +5.9
Limbaži +7
Madona +6.7
Rēzekne +5.3
Draugiem Facebook Twitter Google+