×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

VKKF sadala 736 124 nevaldības kultūras organizāciju projektiem

VKKF logo

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) mērķprogrammā “Profesionālu nevaldības kultūras organizāciju atbalsts” sadalījis 736 124 eiro, aģentūru LETA informēja VKKF pārstāve Jana Vērdiņa.

Vislielākā naudas summa – 150 000 eiro – piešķirta organizācijām teātra mākslas nozarē, kuru iesniegtie projekti atbalstīti gan tikai 32,6% apmērā no prasītā. Savukārt literatūras nozarē atbalstītas visas sešas organizācijas, kuras piedalījušās konkursā. Finansējums tām piešķirts 55 800 eiro jeb 76,6% no prasītā apmērā.

Lielākā summa literatūras nozarē jeb 15 000 eiro atvēlēti Latvijas Literatūras centra kultūras programmai “Latvijas literatūra pasaulē”. Finansējums piešķirts arī biedrības “Publicētava” darbības programmai, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas kapacitātes stiprināšanai, Latvijas Rakstnieku savienības darbības nodrošinājumam, biedrības “Orbīta” darbībai, kā arī Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomes darbam.

Teātra mākslas nozarē lielāko finansējumu – 40 000 eiro – izcīnījis “Dirty Deal Teatro”. Finansējums piešķirts arī Latvijas Teātra darbinieku savienībai un nevalstiskajiem teātriem – Anša Rūtentāla kustību teātrim, teātrim “Skatuve”, Ditas Balčus teātrim “Divas acis”, kas nodrošina mākslas telpas “3 Māsas” darbību, kā arī Ģertrūdes ielas teātrim un teātrim “Brīvo aktieru sabiedrība”. VKKF atbalstījis arī Latvijas Jaunā teātra institūta darbību, kultūras biedrības “Koturnas” attīstību, kā arī biedrību “Darbnīcas”.

Tikmēr mūzikas un dejas mākslas nozarē 15 organizācijām sadalīti 134 000 eiro. Ar lielāko summu – 30 000 eiro – atbalstīta biedrība “Party”. Pa 20 000 eiro saņēmušas Latvijas Komponistu savienība un Latvijas Mūzikas informācijas centrs.

Filmu nozarē ar 47 500 eiro atbalstīti trīs projekti. Lielākā daļa no šīs naudas – 30 000 eiro – atvēlēta Latvijas Kinematogrāfistu savienības radošās darbības programmai šajā gadā. Nozarē atbalstīts arī kinoteātris “K.Suns” un Latvijas Kinoproducentu asociācija.

Vizuālās mākslas nozarē ar 119 000 eiro atbalstīti 16 projekti. Pa 20 000 eiro piešķirts Laikmetīgās mākslas centram un “Kim?”. Pārējais finansējums pa summām no 4000 līdz 9000 eiro sadalīts dažādiem mākslas projektiem, biedrībām un galerijām.

Kultūras mantojuma nozarē ar 42 224 eiro atbalstīti visi desmit iesniegtie projekti 46,7 % vērtībā no prasītā. Ar lielāko naudas summu – 8000 eiro – atbalstīta Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrība.

Savukārt tradicionālās kultūras nozarē četrām organizācijām sadalīti 26 400 eiro. Atbalstu saņēmis kultūras menedžmenta centrs “Lauska”, Latvijas Folkloras biedrība, Pārdaugavas Tautas mūzikas biedrība un tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs “Kas te”.

Dizaina un arhitektūras nozarē līdzīgās daļās starp divām organizācijām sadalīti 48 900 eiro. VKKF atbalsts ticis Latvijas Dizaineru savienībai un Latvijas Arhitektu savienībai.
Ar 112 300 eiro atbalstīti arī 12 starpdisciplināri projekti, no kuriem lielākais finansējums – 26 000 eiro – piešķirts Radošo savienību padomei kultūrpolitikas īstenošanai un kultūras nozares pārstāvniecībai.

Mērķprogrammas mērķis ir atbalstīt nozaru profesionālās nevaldības kultūras organizācijas, kuras sistemātiskā nekomerciālā darbībā veicina inovatīvas, starptautiski aktuālas kultūras attīstību Latvijā, nodrošinot augstvērtīgus mākslas notikumus, to popularizēšanu publiskajā telpā, kā arī reģionālās kultūrvides aktivizēšanos. Šogad katra nozare veidoja savu mērķprogrammas projektu konkursu, nosakot sadalāmā finansējuma apjomu no nozarei pieejamajiem līdzekļiem konkursu finansēšanai 2015. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+