Latvijā
Politika

VL-TB/LNNK gatava sarunām ar visām partijām, izņemot Saskaņu0


Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pārstāvji sagaida 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus viesnīcā “Radisson Park Inn”, 06.10.2018.
Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pārstāvji sagaida 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus viesnīcā “Radisson Park Inn”, 06.10.2018.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) ir gatava sarunām par sadarbību 13.Saeimā ar visām partijām, izņemot “Saskaņu”, aģentūrai LETA pauda politiskā spēka priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Politiķis pieļāva, ka vispirms varētu būt gaidāms sarunu aplis, kad katra no Saeimā iekļuvušajām partijām izrunājas ar katru. Vismaz VL-TB/LNNK noteikti vēlēsies aprunāties ar katru ievēlēto partiju, izņemot “Saskaņu”, norādīja Dzintars.

Komentējot sadarbības iespējas ar partiju “KPV LV”, kam priekšvēlēšanu laikā tika izteikti pārmetumi kā populistiem, Dzintars norādīja, ka jāsaprot, vai partijai ir pragmatisks piedāvājums un gatavība strādāt valdībā kā komandai. Politiķis norādīja, ka par “KPV LV” nobalsoja liels skaits vēlētāju, tāpēc šo politisko spēku nevajadzētu izslēgt no sarunām.

Dzintars uzskata, ka rezultāti daudzām partijām “atšķiras ļoti minimāli”.

Lai panāktu rezultātu, daudziem ir jāvienojas un pašlaik “neviens nevar justies kā absolūts vēlēšanu uzvarētājs”. Līdz ar to politiķis nedomā, ka kādai partijai valdības veidošanas sarunās būtu vairāk priekšrocību nekā citiem politiskajiem spēkiem. Pašlaik arī esot pāragri kādam teikt, ka kādai partijai jāuzņemas līderu lomu, piebilda VL-TB/LNNK līderis.

Vēlāk Latvijas Radio Dzintars gan jau minēja, ka iniciatīva valdības veidošanā būtu jāuzņemas Jaunajai konservatīvajai partijai vai “KPV LV”, kuras no latviskā spektra partijām ieguvušas salīdzinoši lielāko vēlētāju atbalstu. Politiķis gan nekonkretizēja, kuru no šīm partijām nacionālā apvienība labprātāk redzētu valdības vadībā.

Viņš uzsvēra, ka sarunās ar partijām nacionālā apvienība vēlēsies noskaidrot, ar kuru no potenciāliem partneriem tai ir visvairāk kopīgā.

Kā ziņots, pirmo vietu 13.Saeimas vēlēšanās ar 19,91% ieguvusi partija “Saskaņa”, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie rezultāti. Otrajā vietā ar 14,06% ierindojas “KPV LV”, bet trešajā – Jaunā konservatīvā partija, par kuru savu balsi atdevuši 13,6% vēlētāju.

Ceturto vietu ar 12,04% patlaban ieņem apvienība “Attīstībai/Par!”, piekto – Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, par kuru nobalsojuši 11,03% balsstiesīgo, bet sesto – Zaļo un zemnieku savienība, kas savākusi 9,96% balsu.

Ar 6,67% Saeimā iekļūst arī “Jaunā Vienotība”. Citas partijas 5% barjeru pārvarējušas nav.
Saistītie raksti

“Saskaņa” jaunajā parlamentā varētu iegūt 24 deputātu vietas, Jaunā konservatīvā partija – 16, “KPV LV” – 15, bet nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un “Attīstībai/Par!” – katra pa 13 mandātiem, liecina aģentūras LETA aprēķini. ZZS jaunajā parlamentā varētu pārstāvēt 11 deputāti, bet “Jauno Vienotību” – astoņi parlamentārieši.

LA.lv