Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
7. aprīlis, 2014
Drukāt

VM “spaisa upuru” ārstēšanai prasa 300 000 eiro (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Plakāti pie ''legālo narkotiku'' tirdzniecības vietas Marijas ielā kampaņas pret ''legālajām narkotikām'' laikā.

Veselības ministrija (VM) aprēķinājusi, ka jauno psihoaktīvo vielu lietotāju ārstēšanai un arī informatīvajai kampaņai no valsts budžeta papildus nepieciešami 300 tūkstoši eiro, pastāstīja veselības ministre Ingrīda Circene (V).

Par finansējumu vēl jāvienojas ar Finanšu ministriju (FM) un par to jālemj valdībai.

Papildus finansējums nepieciešams informatīvajai kampaņai, kurā tiks stāstīts par narkotiku ietekmi uz cilvēku veselību, kā arī Valsts toksikoloģijas centram un intensīvās terapijas nodaļām tā dēvētā spaisa lietotāju ārstēšanai.

Circene arī uzskata, ka būtu jāpieņem stingrākas likuma normas, kas paredzētu piespiedu darba un naudas soda piemērošanu arī pašiem psihoaktīvo vielu lietotājiem, nevis tikai to tirgoņiem. Viņasprāt, tas varētu atturēt jauniešus no šo vielu lietošanas.

Mediķi pēdējā laikā ik dienu ziņo par jauniem “spaisa upuriem”, kas nonākuši slimnīcā.

Saeima ir grozījusi Krimināllikumu, paredzot cietumsodu jauno psihoaktīvo vielu tirgotājiem, ja viela ir aizliegta vai tā apritei noteikts pagaidu aizliegums.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Zales-balderjani ar recepti,bet indes brivi.Tas indes brivi ar receptem tirgot viena aptieka,parejos ciet.
    Ministriju likvidet,jo si divkosiba -ir pacientu meklesana,jo vajadzigs darbs uz citu rekina.
    Kur tas redzets,ka sita strada un rupejas par veselibu,
    Ministrijas ierednus samazinat uz 100%,ja nav stradataji,tad nav.Ministrei algu nemaksat,kamer nelikvides to indes izplatibu.

  2. Ak tad spaisa upuri? Kāds ar varu lika pīpēt? Lai paši arī maksā par savu ārstēšanu. Kad cilvēkam patiešām vajag neatliekamu ārsta palīdzību, tad “ātrie” nebrauc un pie valsts apmaksāta speciālista arī mēnešiem ilgi rindā jāgaida. Te nu ir kā uz delnas mūsu valsts prioritātes – narkomāni, alkoholiķi, cietumnieki un citas padibenes. Pārējie tikai lai maksā nodokļus, par ko tās “prioritātes” uzturēt.

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+