Sports
Citi sporta veidi

Volejbolisti sāks dalību Eiropas Sudraba līgā0


Latvijas izlase
Latvijas izlase
Foto – Latvijas volejbola federācija

Latvijas vīriešu volejbola izlase sava jaunā galvenā trenera Avo Kēla vadībā devusies uz Austriju, lai sestdien ar spēli pret laukuma saimniekiem Klāgenfurtē sāktu Eiropas Sudraba līgas sacensību turnīru.

Turnīra turpinājumā mūsu volejbolisti 23. maijā Daugavpilī sacentīsies ar Maķedonijas un trīs dienas vēlāk turpat – ar Kosovas izlasi. Turnīra otrajā aplī ar Kosovas volejbolistiem būs jātiekas viņu Prištinā, ar maķedoniešiem – Skopjē, bet pēdējā spēle pret Austrijas izlasi notiks 6. jūnijā Jelgavā. Pirmās vietas ieguvēji piedalīsies Sudraba līgas četru komandu finālturnīrā, lai cīnītos par iekļūšanu Eiropas zelta līgā.

Avo Kēls mūsu izlases kandidātu paplašināto sarakstu publiskoja jau janvāra beigās, bet uz Klāgenfurti dosies tikai apmēram puse no viņiem – 14 volejbolisti, kuri turnīram gatavojušies kopš 2. maija. Par komandas kapteini iecelts pieredzējušais Ruslans Sorokins.

Preses konferencē Avo Kēls atklāja, ka Klāgenfurtē un, iespējams, arī turpmāk nāksies iztikt bez Hermana Egleskalna palīdzības, jo vienu no komandas līderiem, kurš nesen kļuva par Francijas čempionu, piemeklējušas veselības likstas.

Saistītie raksti

“Izlasei viņš pievienosies vasarā, kad sāksim gatavošanos Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm. Komanda treniņos strādāja ļoti labi, jūtu, ka volejbolistu motivācija ir visaugstākajā līmenī. Klāgenfurtē nāksies iztikt tikai ar vienu diagonāles spēlētāju – Edvartu Buividu, jo Reinis Pekmanis mums pievienojās vien pirms pāris dienām. Skatīsimies, kādā formā viņš būs un vai pēc tam varēs papildināt izlasi. Mums ir vairāki universāli spēlētāji, kuri var aizvietot Buividu,” stāstīja Avo Kēls, kurš Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs vadīs Latvijas izlasi arī pret saviem tautiešiem Igaunijas volejbolistiem.

LATVIJAS IZLASES KANDIDĀTI

Deniss Petrovs (Ļeņingradas apgabala “Dinamo”, Krievija), Edvīns Skrūders, Armands Āboliņš, Zigurds Adamovičs, Vladislavs Blumbergs un Dāvis Emīls Melnis (Jēkabpils “Lūši”), Vladimirs Visockis, Andrejs Zavorotnijs un Andis Cimoška (RTU/”Robežsardze”), Mārtiņš Jansons (“Jarvamaa”, Igaunija), Ruslans Sorokins (“Altay”, Kazahstāna), Romāns Saušs un Edvarts Buivids (“Powervolleys”, Vācija), Toms Vanags (“Usti nad Labem”, Čehija), Aleksandrs Kudrjašovs (“Jovens Fonte Bastardo”, Portugāle), Aivars Petruševics un Edgars Ivanovs (“Hurmos”, Somija) Atvars Ozoliņš, Kristaps Platačs un Edgars Šimanskis (“Limbaži”/MSĢ), Hermans Egleskalns (“Tours”, Francija), Reinis Pekmanis (“Martigues”, Francija), Matīss Gabduļļins (“Union Raiffeisen”, Austrija), Kārlis Pauls Levinskis un Aivis Āboliņš (“Biolars”/”Jelgava”), Toms Švans (“Pärnu”, Igaunija).

LA.lv