×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. augusts, 2016
Drukāt

Vrubļevskis: Pēc četriem gadiem Tokijā redzēsim pavisam citu Latvijas komandu (12)

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Aldons Vrubļevskis par LOK prezidentu ievēlēts trīs reizes un rudenī kandidēs uz ceturto termiņu.

Pēc četriem gadiem gaidāmajās Tokijas olimpiskajās spēlēs būs jau pavisam cita Latvijas komanda, un, iespējams, Olimpiādē startēs arī kāda sporta spēļu izlase, izteicās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Šobrīd Latvijas komanda Riodežaneiro aizvada vienas no neveiksmīgākajām olimpiskajām spēlēm, jo trīs dienas pirms Olimpiādes noslēguma nav izcīnīta neviena godalga. Delegācija šogad pirmo reizi kopš valstiskās neatkarības atgūšanas var palikt bez medaļām vasaras olimpiskajās spēlēs.

“Neteikšu, ka Latvijai ir zudušas visas cerības uz Riodežaneiro olimpisko spēļu medaļu. Aleksejs Rumjancevs smaiļošanā sacensības sāk tikai piektdien. Mani priecē, ka cīnās jaunie atlēti, kuri pirmo reizi ir atbraukuši uz olimpiskajām spēlēm. Viņi neapmulsa un parādīja sevi un savu raksturu, sportisko līmeni un emocijas. Kā svarcēlāja Rebeka Koha pārdzīvoja, ka viņai tikai divi kilogrami pietrūka līdz bronzai. Viņai tikai maijā palika 18 gadi, tāpēc viņai priekšā vismaz vēl divas, ja ne trīs olimpiskās spēles. Arī burātājai Ketijai Birzulei, kura sacensību pēdējā dienā iekļuva labāko 20 skaitā, kas viņai pašai sagādāja ļoti lielu gandarījumu un deva iespēju novērtēt savas perspektīvas. Vairāk nekā 15 sportisti ir jaunāki par 25 gadiem, un viņiem šīs noteikti nebija pēdējās spēles. Mums nav par ko uztraukties un kaunēties, ka Latvijas sportisti olimpiskajās spēlēs izcīna ceturto, piekto, sesto, septīto vai astoto vietu,” žurnālistiem teica Vrubļevskis.

“Zinu, ka līdzjutēji vienmēr gaida medaļas, taču jāņem vērā, ka šī ir visjaunākā Latvijas komanda. Daudzos sporta veidos notiek paaudžu maiņu, un domāju, ka pēc četriem gadiem Tokijā mēs ieraudzīsim pavisam citu komandu un, iespējams, arī kādu sporta spēļu izlasi,” piebilda Vrubļevskis.

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs ceturtdien tvītoja, ka kopā ar LOK un Latvijas Sporta federāciju padomi (LSFP) tiks spriests par nepieciešamajām izmaiņām valsts sporta sistēmā, jo šoreiz jāspēj pieņemt sāpīgus lēmumus, lai nākotnē būtu labāk.

“Domāju, Severam ir taisnība. Runāsim, taču nevajag aizmirst, ka valsts budžets pilnā apjomā nenodrošina visu augstākās klases sportistu vajadzības. Ir jārunā, kā finansēt augstu sasniegumu sportu, kādai jābūt sistēmai un kritērijiem, kā arī ko kurš finansē. Pieļauju, ka mēs varētu piemērot stingrākus kritērijus uzņemšanai Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV) un augstu sasniegumu sportā finansēšanai. Sporta politikas pamatnostādnes ir pieņemtas, tās teorētiski darbojas, bet budžets netiek pildīts. Šobrīd galvenā cīņa ir par 2017.gada valsts sporta budžetu, lai tas nebūtu mazāks kā šogad. Šobrīd valdības plānos tas joprojām ir par 20% mazāks salīdzinājumā ar 2016.gadu. Mēs to negribam pieļaut. Izglītības ministrs publiski sporta sabiedrībai ir apsolījis darīt visu iespējamo, lai nepieļautu šo samazinājumu,” uzsvēra Vrubļevskis.

Šogad Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs dažādu iemeslu neieradās ne Valsts prezidents Raimonds Vējonis, ne premjerministrs Māris Kučinskis, ne izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

“Nedomāju, ka izglītības un zinātnes ministra neierašanās uz olimpiskajām spēlēm nozīmē to, ka viņam neinteresē sports. Viņš bija atvaļinājumā, un tobrīd viņa pienākumus pildīja Raimonds Bergmanis, kurš apmeklēja Olimpiādi. Laikā, kad plānojām braucienu uz Riodežaneiro, kas bija jau pirms gada, tā brīža Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Valsts prezidents Vējonis bija iecerējuši doties uz Olimpiādi. Visi zinām, kāpēc prezidenta kungs nevarēja ierasties Riodežaneiro, turklāt valstī pa šo laiku nomainījās arī premjerministrs. Acīmredzot politiķiem ir citas prioritātes, un notiek aktīvas debates par valsts budžeta veidošanu nākamajam gadam. Šī nav pirmā reize, kad augstākās valsts amatpersonas nav ieradušās uz olimpiskajām spēlēm. 2000.gadā, kad izcīnījām pirmo zeltu kopš neatkarības atgūšanas, nebija nevienas amatpersonas, pat ministru līmenī,” norādīja Vrubļevskis, kurš piebilda, ka atkārtoti kandidēs LOK prezidenta amatam. “Nav dzirdēts, ka kāds varētu būt izvirzīts papildu manai kandidatūrai. Oficiālā izvirzīšana ir jau no 21.jūnija, vairākas federācijas ir iesniegušas manu kandidatūru, esmu devis tam piekrišanu. Pieteikumu termiņš noslēdzas 31.augustā.”

Vrubļevskis arī atklāja, ka Žoržs Tikmers atkārtoti izvirzīts LOK ģenerālsekretāra amatam, kam viņš arī piekritis, turklāt arī viņam pagaidām uz šo posteni neesot neviena konkurenta.

Riodežaneiro olimpiskās spēles noslēgsies svētdien, bet Latvija šajā Olimpiādē guvusi divas ceturtās vietas, ko izcīnīja talantīgā svarcēlāja Koha un septiņcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Kamēr LOK vadīs tādi veci onkuļi vrubļevski ar padomju laika domāšanu,kamēr uz katru sportistu būs 5 liekēži -līdzbraucēji ,tikmēr ne pēc 4, 8 ne 12 gadiem nekādi rekordi nav gaidāmi.

 2. Sportisti ir apbrīnojami, ja, pateicoties LOK neizdarībai un savtīgumam, ir sasnieguši pat šādus rezultātus.
  Daudziem sportistiem kā ubagiem jāiet lūgties privāto finansējumu.
  Pone, Vrubļevskis, Tikmers, Fogelis … – cik ilgi viņiem pieļaus LOK-ā saimniekot?

 3. …vislabāk.jau.Vrubļevska.un.Tikmera.kungus.ievēlēt.amatos.uz.mūžu,-nebūs.tad.problēmu.ar.pārvēlēšanu…šie.kungi.Latvijas.sportam.ir.neaizstājami-ir.neaizvietojami…

 4. Randy, Latvija & BR-Deutschland, €U Atbildēt

  Kaadaa nenosauktaa valstii beeglju nometnee tika atklaati 5 cilveekeedaaji – kanibaali. Nu slikti, protams, bet paiet kaads laiks, un shie arii jaasaak ‘integreet sabiedriibaa’ iipashi taapeec, ka shie sveeti apsolaas ka cilveekus vinji vairs neeediishot. Taa nu shos iekaarto visus piecus vienaa Ministrijaa par ‘digitaalaas innformaacijas ievadiitaajiem’. Paiet pirmaa darba nedeelja – cilveekeedaaji smaidiigi, mieriigi seezh pie kompjuuteriem, kaut ko drukaa, visi laimiigi. Taapat paiet viss meenesis, bet otraa meenesha beigaas Ministrijaa apjukums – pazudusi apkopeeja Marija Ivanovna. Darbaa nenaak, maajaas nav. Nodaljas vadiitaajs dodas uz cilveekeedaaju darbistabu un stingri noprasa, vai shie nav atsaakushi vecos nikjus un nodariijushi kaut ko sliktu Marijai Ivanovnai. Galvenais cilveekeedaajs sveeti nozveer ka vinji neko nezin ne par Mariju, ne par Ivaanovu. Nodaljas vadiitaajs aiziet. Galvenais nikni nopeeta savus koleeghus, vienu peec otra: ‘Nu, atziistieties, kursh bija tas idiots! Peedeejais idiots, kursh apeeda apkopeeju! Es tachu jums teicu – eedam tikai iereednjus! Gadu vareetu mieloties, un neviens neko nebuutu pat pamaniijis!’
  Moraale? Varbuut Latvijai vajadzeetu uznjemt paaris tuukstoshus kanibaalu beeglju? Taadus izbadeejushos… un izvietot nevis Muceniekos, bet Valsts iestaadees? Protams zheel ka kaadam buus jaaeed shaada veca, sasmakusi Rubljevska galja, nu bet ja cilveeks bijis badaa… gan jau nenosmaadees…

 5. Ar sūdainu koku un bez pensijas?Kā nav kauna sev asti celt! Dod vietu jauniem cilvēkiem, kuri grib attīstīt sportu!

  • Kad šie vecie funkcionāri atkāpsies ar godu??!
   Vai tāda stunda sitīs?
   Iztērē līdzekļus šo liekēžu tūrismam, bet sportistiem kur attīstīt savas spējas nav pienācīgas infrastruktūras!
   KAS ŠĪ NEBEIDZAMĀ BIROKRĀTIJA BEIGSIES?!

 6. Es domaju, ka LOK ar Vrubļevski prieksgalā ir jaatkapjas. Kauns!!!!!

 7. Protams ka citu komandu…. uzbliedušos funkcionārus bez sportistiem ….

 8. labi nosauļoti un ne vecāki par 13 gadiem !

 9. Nekādi iebildumu vai attaisnojumi nav vietā! Rezultāts bija jāzin, pretējā gadījumā tik tālu par dārgu naudu braukt NEVAJADZĒJA ! SLIKTI!!!

 10. Nu tad uz šo olimpiādi nevajadzēja nevienu sūtīt.

 11. un visticamāk ka tieši tos pašus funkcionāru tūristus

Draugiem Facebook Twitter Google+