×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Zagļiem pārkniebjot dzesēšanas iekārtas caurules, noplūst 80 kilogrami freona (1)

Foto - LETAFoto - LETA

29.jūnija rītā Liepājā, Ganību ielā, garnadži veikalam pārkniebuši dzesēšanas iekārtas bronzas caurules, kā rezultātā izplūduši 80 kilogrami freona. Valsts vides dienests (VVD) norāda, ka tas ir ievērojams daudzums. Freons ir siltumnīcefekta izraisoša gāze, aģentūrai BNS skaidroja VVD pārstāve Jūlija Nikitina.

Liepājā, garnadžiem cenšoties nozagt bronzas caurules, noplūduši 80 kilogrami freona, Valsts vides dienests norāda (VVD), ka tas ir ievērojams daudzums. Pastāv stingrs regulējums, kādā veidā drīkst notikt darbības ar to.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess.

Kā zināms, freonu izmanto dzesēšanai, taču, tā kā tas ir videi kaitīgs, to cenšas aizstāt ar ko citu.

Pērn VVD izsniedzis 37 licences darbībām ar aukstuma aģentiem. Šā gada februāra mēnesi šo speciālo atļauju skaits sasniedzis 87.

Šādu pieaugumu lielā mērā sekmējusi arī Eiropas Parlamenta un Padomes pieņemtā regula Nr. 517 par fluorētām siltumnīcefekta gāzēm, kuras 10. panta 6. punkts nosaka, ka uzņēmumi vairs nedrīkst pārdot šīs vielas personām, kurām nav sertifikāta vai licences. Līdz ar to, piemēram, saldēšanas iekārtu, kondicionēšanas sistēmu apkopei ir obligāta prasība dabūt licenci.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā var neapkarot metālu zagļus !? Vai nevar pārbaudīt pieņemšanas punktus !?? Bailes, tikai tādēļ ka tas viss ir krievu bizness ? Kad beidzot tie verga gēni pazudīs no latviešu asinīm !?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.0
Alūksne +19.0
Daugavpils +19.2
Saldus +20
Liepāja +15.0
Jelgava +19
Ventspils +12.7
Limbaži +19
Madona +19
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+