×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
12. augusts, 2018
Drukāt

Ždanokas cīņubiedram inkriminē palīdzības sniegšanu ārvalstij pret Latviju vērstā darbībā (26)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Aizturētais ždanokietis Iļja Kozirevs 2014. gadā Latvijas Krievu savienības rīkotā piketā iepretim Ukrainas vēstniecībai tur pašpasludinātās "Doņeckas tautas republikas" karogu.

Drošības policija (DP) Saeimas deputāta kandidātam, partijas “Latvijas Krievu savienība” (LKS) valdes loceklim Iļjam Kozirevam inkriminē palīdzības sniegšanu ārvalstij pret Latviju vērstā darbībā.

DP pirmdien bija aizturējusi Kozirevu aprīlī sāktajā kriminālprocesā par iespējamām prettiesiskām darbībām 31.martā notikušās “Vislatvijas vecāku sapulces” laikā.

Sākotnēji DP neatklāja inkriminējamo noziegumu, taču piektdien aģentūrai LETA apstiprināja, ka minētajai personai patlaban ir piemērots procesuālais statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess par sagatavošanos masu nekārtību organizēšanai, kā arī par palīdzību ārvalstij pret Latviju vērstā darbībā.

Persona tagad ir atbrīvota un tai nav noteikts drošības līdzeklis, taču plašākus komentārus DP nesniedz, līdz ar to nav zināms, kurai valstij pēc DP uzskatiem Kozirevs palīdzību, iespējams, sniedzis.

Krimināllikums par darbību nolūkā palīdzēt ārvalstij vai ārvalsts organizācijai vērsties pret Latvijas valstisko neatkarību, teritoriālo vienotību, valsts varu, valsts iekārtu vai valsts drošību paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Kozirevs ir viens no LKS Saeimas deputātu kandidātiem rudenī gaidāmajās parlamenta vēlēšanās. Iesniedzot kandidātu sarakstu, viņš pieteikts kā SIA “Comtel” tehniskais direktors un LKS valdes loceklis.

LKS līdere Tatjana Ždanoka pirmdien paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem informēja, ka Kozireva dzīvoklī veikta kratīšana, bet pats Kozirevs nogādāts izolatorā Rīgā.

LKS uzsver – tas, ka “turpinās politiskā spēka biedru vajāšana, tikai stiprina LKS pārliecību, ka tā pārstāv to spēku, kas varēja organizēt un vadīt pretošanos etnokrātiskai, diskriminējošai un asimilējošai politikai”.

Jau ziņots, ka 18.aprīlī DP sākts kriminālprocess, jo policijai ir aizdomas par iespējamām prettiesiskām darbībām 31.martā notikušās “Vislatvijas vecāku sapulces” laikā. Šīs sanāksmes deklarētais mērķis bija vērsties pret plānoto pakāpenisko pāreju uz latviešu mācību valodu vispārējās izglītības iestādēs, un to faktiski organizēja LKS, iepriekš informēja DP.

Kriminālprocess sākts pēc noziedzīgu nodarījumu pazīmēm, par kuriem kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma desmitajā nodaļā “Par noziegumiem pret valsti”, kā arī citu noziedzīgu nodarījumu pazīmēm. DP kriminālprocess sākts, “lai novērstu iespējamu mēģinājumu šķietami leģitīmu darbību aizsegā veikt prettiesiskas darbības vai sasniegt prettiesisku mērķi, kā arī ievērojot apstākli, ka DP iegūtās ziņas iespējams pārbaudīt tikai ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm”.

Pavasarī lietā figurēja piecas personas, tostarp, prokrieviskais aktīvists Vladimirs Lindermans un LKS līdere Tatjana Ždanoka. Lindermanu DP tur aizdomās pēc Krimināllikuma panta par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu. Tāpat viņam inkriminē darbību, kas vērsta pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu. Viņš tiek turēts aizdomās arī par masu nekārtību organizēšanu.

Sāktajā kriminālprocesā DP vērtē arī iespējamas prettiesiskas darbības 1.maijā Rīgā notikušā gājiena laikā, kuru arī organizēja LKS pārstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Valstiskā Kremļa propogandas izplatīšana un finansēšanas fonā šis raksts atgādina šizofrēniķa murgus.

 2. Fašistiem jābūt cietumā jeb jādzīvo pie rašistiem.

 3. Beidziet spelites! Atbildēt

  Vienreiz beigsim sis bernu spelites un siem tipiem atnemt Latvijas pilsonibu , aiztransportet uz neatgriesanos.Butu absurds tadus turet buri un barot!

 4. Atkal kaut kāds ārzemju aģents kaut skribelē, bet kāpēc viņš zog manu niku “grafists”!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

  • Здохни тварь! Чем скорее, тем лучше! Прекрати воровать чужие ники, сука! Atbildēt

   Eto moj nik!!!

   • Tā saucamajā Ļeņingradas blokādē tu droši vien būtu zadzis cilvekiem maizes kartītes..nu viens prasts zaglēns esi.. es niku” grafists” izmantoju jau no 1905.gada,uzreiz pēc Cusimas kaujas!

    • Про блокаду лучше помолчи, упырь! Ты ничего про неё не знаешь и знать не можешь, пизьдюк! Atbildēt

     Etot nik moj, i toljko moj! A ti vor i moraljnij urod!!!

     • Es par Ļeningradas blokādi zinu visu- man Mannerheims un Ždanovs izstāstīja, bet tu beidz zagt manu niku, vecais cirvi!

     • Я же говорил, ты моральный урод! Для тебя это шуточки! Ты этот кусочек хлеба видел?!

      Etot nik moj, i toljko moj! A ti vor i moraljnij urod!!!

 5. Cien.biedrene …ždanoka! Teikšu ,(P.S. pec selu modes),t.i. prasti:” Ko tu trako! Vai vel ir mazs- tev -Latvju Tauta devusi? Nu, ir jaiet uz Eiropu…. ubagoties!!! Kapec tevi tik daudz dusmu un mulkigas uzvešanas??? Tavu albilžu …es negribu un negaidu ! (P.S. saproti vienu…. ar mazo burtinu es “tevi” uzrunaju) , jo ,piedod ,tava “darbiba un pules” ….neizsauc cienu tikai noželu …. un vien!” Rita.Igaunija.

 6. Vivod. DP schitajet vseh russkih grazdan Latviji – apriori agentami drugogo gosudartva! Ih nado presledovatj i izolirovatj! Eto vasha demokrtija?!!!

  • A gde ty russkih – to vidiš? ždanok, lindermann. giļmann, pliner…?

   • А ты весь список прочитай. Это же только у вас все должны быть чистыми арийцами. Atbildēt

    A ti sionist, da? Priverzenec rasovoj teoriji Gitlera?

 7. Vai to kozirevu kāds no Doņeckas pilnvarojis stāvēt ar kaut kādas neesošas valsts karogu? Kāds Latvijai sakars ar kādu pašpasludinātu apgabalu? Šitādam vieta tikai cietumā.

 8. Paldies mūsu DP par šo nekauņu darbības ierobežošanu. Tādi kozirevi, zdanoki, gaponenko u.c. saņem mūsu valstī visus labumus- dzīvo labās majās un dzīvokļos, kontos dažiem nauda simtos tūkstošos eiro, ieņem labus amatus, bet nesaprotami- kāpēc grib sagraut Latvijas valsti. Pat kaut kādi krievu aktierīši brauc uz Jūrmalu, saņem honorārus, bet neapmierināti ar LATVIEŠIEM ( !!! ). Kaut kāds paradokss. Kā agrāk anekdotē, kad teica : “Skaista mūsu Rīga, tikai par daudz latviešu”.

  • Это просто использование властями политической охранки в борьбе с конкурентами за сохранение своей собственной власти! Жандармы! Atbildēt

   !!

 9. laimigi to pieradit ļoti interesants formulējums, kas praktiski nav pieradams, bet zem kā garu demagoģisku runu veidā var pabāzt praktiski jebko. praktiski ari šāda apsūdzības celšana var tikt formulēta tieši tāpat, jo smieklīgu tiesas prāvu izmantos lai diskreditētu valsti-krievija pamatoti akcentēs tautiešu nepamatotu vajāšanu, puse eiropas smiesies vēderus turēdami par musu “drošības iestādēm”un to darba metodēm

  • Вот именно! Ну очень «удобная» статья. Под её действие можно подвести что угодно! Atbildēt

   !!

   • Svarīgi, ka parāda demokrātiskas valsts darbību drošības jomā. Katrai valstij ir sava Satversme, savi likumi. Valsts valoda, pilsonība, instances, kas vērtē, kas ir un kas nav prettiesiska darbība, to var noskaidrot un apturēt. Tie visi ir valsts pamati, būtība, lai cilvēks būtu drošs, ka vēlēšanas ir godīgas, ka pretvalstiski darboņi negrauj valsts iekšpolitisko dzīvi. Cilvēkiem ir jājūtas pasargātiem no netaisnām darbībām. Var piketēt par algām, garantijām un citām sociālām vajadzībām, var arī par politiku. Tikai nevar darboties pret valsts ideju. Tas taču ir elementāri. Līdz absurdam atļaujas prettiesiskas darbības, cer, ka viss ir atļauts. Tā tas nenotiek nevienā valstī. Nekaunību nevar izmērīt, bet var noteikt, ko dara pret valsts pamatlikumu. Tāpēc arī grafistam te ir prieks lamāties, muldēt, ko vēlas, līdz absurdam, bet tas jau ir kultūras līmenis. Reāli naids ir briesmīga sērga. Jo īpaši pret valsti, kur var mierīgi dzīvot, mācīties, kaut ko darīt, lai būtu labāk. Krievu lamu vārdi nepalīdzēs…

    • Madame! So after all the matter is that these people of laws and the constitution did not violate! They expressed their opinion only in a legal framework! And if you personally do not like their views and beliefs, this does not mean that they are illegal. And personally you are not a court to make such decisions.
     And pay attention not to my cultural level, but to the cultural level of my fellow tribesmen. They are already rude, rude, spluttering with hatred towards the Russians, because they do it in Latvian. They can! And why? And who has forbidden to use only Russian language on this portal, eh? It was such a vivid manifestation of democracy, yes ?!
     You call for unleashing a flywheel of repression and directing it against us, against those Russians who still live in this country. There is only a small nuance. By spreading this flywheel of repression, it cannot be stopped! And he will inevitably touch you yourself!
     Kundze! Tātad, viss jautājums ir tas, ka šie likumu un konstitūcijas cilvēki nav pārkāpuši! Viņi izteica savu viedokli tikai tiesiskajā regulējumā! Un ja jums personīgi nepatīk viņu uzskati, tas nenozīmē, ka tie ir nelikumīgi. Un personīgi jūs neesat tiesa pieņemt šādus lēmumus.
     Un pievērsiet uzmanību nevis manam kultūras līmenim, bet gan latviešu komentētāju kultūras līmenim. Viņiem ir jābūt rupjam, lai krieviem ienīst, jo viņiem jau ir norma, jo viņi to dara latviešu valodā. Viņi var! Un kāpēc? Un kurš ir aizliegts šajā portālā izmantot tikai krievu valodu, vai ne? Tas bija tik spilgts demokrātijas izpausmes, jā?!
     Jūs aicināt atbrīvot represiju spararātu un vadīt to pret mums pret tiem krieviem, kuri joprojām dzīvo šajā valstī. Ir tikai maza nianse. Izplatot šo represiju spararātu, to nevar apturēt! Un viņš neizbēgami pieskaras tev pašam!

Draugiem Facebook Twitter Google+