Laukos
Politika

Zemnieki aicina politiķus nepieļaut divu jaunu zemes nodevu ieviešanu0

Foto :LAD

Biedrība “Zemnieku saeima” aicina tālāk Saeimā nevirzīt valdībā 4.janvārī izskatītos un apstiprinātos grozījumus likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, kas paredz divu jaunu valsts nodevu ieviešanu.

Kā ziņots, Zemkopības ministrija, ievērojot Latvijas Pašvaldību savienības sniegto informāciju, paredz divas jaunas valsts nodevas šādos apmēros – par lēmuma pieņemšanu lauksaimniecības zemes iegūšanai īpašumā – 64 eiro, bet par zemes nomas līguma reģistrēšanu pašvaldībā – 14 eiro.

Biedrība nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim un zemkopības ministram Jānim Dūklavam ar aicinājumu apturēt šo grozījumu skatīšanu, ņemot vērā, ka attiecīgie grozījumi netika saskaņoti ar lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām.

“Attiecīgo ndevu ieviešana būtu jauns finansiālais slogs lauksaimniecības zemes nomas un iegādes gadījumos papildus jau patlaban esošajiem nodokļu un nodevu maksājumiem,” norāda biedrībā.

Līdz ar to “Zemnieku saeima” aicina Ministru kabinetu izvērtēt situāciju un nevirzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”.

Kā ziņots, grozījumi izstrādāti atbilstoši Ministru kabineta komitejas 2017.gada 14.augusta sēdē uzdotajam Zemkopības ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju sagatavot likumprojektu par grozījumiem likumā, paredzot, ka izdevumi, kas saistīti ar tiesiskuma uzraudzību darījumos ar lauksaimniecības zemi, ir jāsedz šo darījumu veicējiem.

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” vēl jāapstiprina Saeimai, kas tiek plānots nākamās nedēļas sēdē.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv