×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. decembris, 2013
Drukāt

“Zemnieku saeima” gandarīta par lobiju lauksaimnieku interešu aizstāvībai Eiropā (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš un biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas ieguvumiem no Eiropas Savienības Kopējās lauksaimniecības politikas.

Šā gada lepnums ir valdības un lauksaimnieku kopīgi paveiktais lobija darbs, lai aizstāvētu Latvijas lauksaimnieku intereses Eiropā, sacīja biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

“Šogad mēs varam lepoties ar lauksaimnieku nevalstisko organizāciju, Zemkopības ministrijas un Eiropas Parlamenta deputātu kopīgo lobija darbu Briselē par godīgiem tiešmaksājumiem Latvijas lauksaimniekiem. Panāktais finansējums ir par 50% lielāks nekā iepriekšējā plānošanas periodā,” sacīja Lazdiņš.

Viņš piebilda, ka Eiropas Savienības daudzgadu budžeta apstiprināšana nākamajam plānošanas periodam ir bijis smags un ilgstošs darbs, kas ir noslēdzies, un Latvijai atvēlētais finansējuma apmērs patlaban ir zināms. Tāpēc atlicis sadalīt finanšu resursus attiecīgajās budžeta programmās.

Lazdiņš teica, kā gada “neraža” lauksaimnieku skatījumā vērtējama valdības krišana šā gada beigās, jo līdz šim paveikts ļoti liels darbs, lai Latvijā ieviestu likumdošanu attiecībā uz nākamo plānošanas. Daļa darba kopīgiem spēkiem ar valdību vēl bija jāpaveic. Pēc viņa teiktā, valdības demisijas dēļ varētu kavēties turpmākais darbs.

Viņš atzīmēja, ka lauksaimnieku sadarbība ar demisionējušo Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) un Zemkopības ministriju caurmērā vērtējama labi, jo kopīgi paveikts daudz darba likumdošanas jomā attiecībā uz lauksaimniecībai svarīgiem jautājumiem. Tāpēc ir svarīgi, lai arī jaunā valdība turpinātu īstenot veiksmīgu sadarbību ar lauksaimniekiem tiem būtisku lēmumu pieņemšanā.

Lazdiņš atzīmēja, ka “Zemnieku saeima” šogad ir panākusi atvieglotu nodokļu režīmu zemes pārdevējiem, ja tie zemi pārdod lauksaimniecības produkcijas ražotājiem. Tāpat panākts nekustamā īpašuma nodokļa likmes paaugstinājums lauksaimniecības zemei, kas netiek apstrādāta.

“Mēs esam ļoti daudz strādājuši pie tā, lai zeme kā nacionālais resurss nonāktu ražošanā un dotu pievienoto vērtību gan valstij, gan arī tās iedzīvotājiem,” sacīja Lazdiņš, piebilstot, ka darbi vēl nav noslēgušies, taču lauksaimnieki cer, ka līdz nākamā gada pirmajam maijam grozījumi likumdošanā tiks pieņemti, veicinot zemes kā nacionālā resursa saglabāšanos vietējo lauksaimnieku un uzņēmēju pārziņā.

Biedrība “Zemnieku saeima” ir dibināta 1999.gadā. Tās biedri ir gandrīz 900 Latvijas zemnieki  no visām lauksaimniecības nozarēm, kuri apsaimnieko vairāk nekā 500 tūkstošus hektāru zemes. Organizācijas mērķis ir aizstāvēt biedru intereses, aktīvi iesaistoties likumdošanas veidošanas un pilnveidošanas procesos, veidot ilgtspējīgu uz attīstību orientētu lauksaimniecības politiku Latvijā un popularizēt lauksaimniecību kā vienu no Latvijas valsts prioritārajām nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. No kurienes informācija par ražām? Internetā visu var atrast! Lūk, LLKC Augkopības nodaļas vadītāja
    Baloža komentārs: rudzu, ziemas miežu, kviešu, tritikāles vidējā ražība valstī šogad – 3t/ha! Bet kas tad pie mums audzē graudus – tie ir lielsaimnieki, arī tie, kuri pārsvarā ir ZSA biedri. Pagājušais gads bija reti labvēlīgs – tad vidēji ievāca 3,7 t/ha, bet iepriekšējos gados graudu ražība bija stabīli zem 3t/ha.Tāpēc jau viņiem vajag 1000 ha un vairāk zemes, lai varētu lielīties un radīt iespaidu, ka viņi tie lielie ražotāji.

  2. Kārli, no kurienes tev tik precīza informācija par 3 t ražām? mūsdienās jau sen cipars ir vismaz divkāršojies…

  3. “Mēs esam ļoti daudz strādājuši…”, tā Lazdiņš. Kā interesēs tad jūs esat strādājuši? Ne jau visu Latvijas zemnieku, bet savās, ZSA INTERESēS! Lai lielsaimnieki varētu nopirkt sev vēl vairāk zemes! Pašam Lazdiņam jau ir ap 1000 ha, vēl par maz. Kad šo atsevišķu cilvēku ALKATīBU beidzot ierobežos, citādi būs tāpat kā ar Parex banku. Grāba, grāba, kamēr iesēdās peļķē un tad lai sabiedrība viņus glābj. Ko tad jūs tik briesmīgi ražojat, ja valstī caurmērā no ha ievācat pa 3 t graudu? Kā padomju laikos. Par izmaksām nemaz nav ko runāt, ja nebūtu ES atbalsts, tad liela daļa jūsu uzpūsto saimniecību sen būtu zem ūdens. Bet naudu no ES fondiem gan jūs grābjat miljoniem Ls, uz pārējo zemnieku rēķina. Visus šos gadus nav bijis kārtīga Z ministra, kas ievestu šajā nozarē kārtību, tikai partiju ielikteņi vien. Lazdiņ, kurā valstī vēl fiziķis vada lauksaimniecību, tāpēc arī viņu var dancināt pēc jūsu stabules?

  4. Tauta redz savus kangarus. Atbildēt

    ‘fašistiska organizācija. Bildē galvenie fašisti.
    Kas ir fašisms – izlasat rakstos. Tiklīdz pieņems jauno zemes tirgošanas likumu, tā sniegšu cilvēktiesību tiesā par fašismu Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+