×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. septembris, 2013
Drukāt

“Zemnieku saeima”: iespējas palielināt rapša sējumu platības ir nelielas

LETALETA

Latvijā iespējas palielināt rapša sējumu platības ir nelielas, intervijā biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.

 

“Rapsis ir tā kultūra, kuru audzē vienā laukā reizi 3-4 gados. Līdz ar to 25% no sējumu platībām ir maksimums, kuros var audzēt rapsi. Turklāt ne visur rapsi ir iespējams audzēt augsnes mitruma režīma vai reljefa dēļ. Līdz ar to iespējas palielināt ar rapsi apsētās platības mums ir ļoti nelielas,” teica Dzelzkalēja.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka, piemēram, Ziemeļvidzemē un atsevišķos Austrumlatvijas reģionos ziemas rapsis ne visur pārziemo, tāpēc tur tiek sēts vasaras rapsis, lai gan tā ražība ir zema. Pie tam nākamajā sezonā, stājoties spēkā atsevišķu rapša sēklu kodināšanai izmantotu augu aizsardzības līdzekļu aizliegumam, tā sējplatības var sarukt vēl vairāk.

“Rapsis ir ļoti nepieciešams kā starpaugs starp graudaugu kultūrām. Rapsim ir ļoti spēcīga sakņu sistēma, un pēc tā attiecīgajās platībās nākamajā gadā graudaugi izaug daudz labāk. Pēc rapšiem zeme atkopjas no slimībām, līdz ar to tas ir ideāls starpaugs, lai mēs celtu graudaugu ražas,” uzsvēra Dzelzkalēja. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+