×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. augusts, 2017
Drukāt

Zemo cenu sveiciens latviešiem (67)

BNS foto /Scanpix/LETABNS foto /Scanpix/LETA

Latvijas tirgotāji brīdina, ka Vācijas zemo cenu veikalu tīkla “Lidl” ienākšana mūsu tirgū var radīt zaudējumus tautsaimniecībai, jo līdz ar masveida lēto produktu importu no ārvalstīm vietējās preces tikšot izspiestas no veikalu plauktiem. “Lidl” ir starptautisks zemo cenu tīkls, kas savu cenu politiku galvenokārt nodrošina ar apjomīgiem iepirkumiem no lieliem ražotājiem vairāku valstu tirgiem vienlaikus.

“Lidl” līdz šim nav oficiāli paziņojis par ienākšanu Latvijas tirgū, taču ar šo tīklu saistīta kompānija iegādājusies zemes gabalu Rīgā.

Šis veikalu tīkls jau gadu strādā Lietuvā. Pirms ienākšanas Lietuvas tirgū “Lidl” solījis, ka plauktos vismaz 20% būs Lietuvā ražotu preču un produktu.

“Latvijas Avīze” otrdien devās uz Šauļiem, lai savām acīm pārliecinātos, kā Vācijas veikalu tīkls saimnieko Lietuvā. Satikām daudzus latviešus, runājām arī ar lietuviešiem un veicām preču salīdzinājumu.

 

Sviests par 99 centiem, alus – 39 centiem

Veikals “Lidl” Šauļos vizuāli atgādina Latvijā strādājošo veikalu tīklu “Supernetto”. Noliktavas tipa veikals, kurā visas preces safasētas. Nav vitrīnu, aiz kurām stāv pārdevēji, kas preci griež, sver un fasē. Tādēļ arī darbinieku skaits ir mazāks.

Salīdzinājumā ar tīkliem Latvijā, piemēram, “Rimi” vai “Maxima”, preču sortiments atšķiras par 70–80%. “Lidl” Lietuvā piedāvā lielākoties Polijā un Vācijā ražotu produkciju.

Vietējās Lietuvā ražotās produkcijas ir maz, bet, ja ir – tā tiek izcelta īpaši, klāt pieliekot uzrakstu “Pagaminta Lietuvoje” jeb “Ražots Lietuvā”. “Lidl” var iegādāties Lietuvā ražotus dārzeņus, biezpienu, saldos sieriņus un alu. Tiek piedāvāts arī lēts Lietuvā ražots sviests – 170 g paciņa maksā 0,99 eiro (nepilni seši eiro par kilogramu). Salīdzinot ar Latviju, sviestu šeit var nopirkt gandrīz uz pusi lētāk. Pretī “Lidl” ir veikals “Aibe”, mazliet tālāk – lielā “Maxima”. Tajos sviests maksā astoņi līdz desmit eiro kilogramā.

Ir arī Latvijā ražota produkcija – “Ķekavas” vistu spārniņi un Iecavas olas.

Vīnu “Lidl” veikalā var iegādāties apmēram par četriem pieciem eiro pudeli, tomēr piedāvātais klāsts ir neliels. Arī citu preču dažādība nav liela. Alus ražots Vācijā, Polijā un Lietuvā. Lētākā 0,5 l bundža alus maksā 0,39 eiro.

Gandrīz katrs trešais klients veikalā runāja latviski. Edgars Abdullajevs dzīvo Balvos, bet bieži brauc uz Lietuvu gan apciemot radus, gan biznesa darīšanās. “Strādāju tirdzniecībā, tādēļ dodos uz “Lidl” veikaliem, lai novērtētu tirgus situāciju. Šajā veikalā biju arī dienā, kad tas pirmo reizi tika atvērts. Šeit produkti patiešām ir lēti. Īpaši izdevīgi var iepirkt piena un gaļas izstrādājumus, tos importē no Polijas. Lai gan preces ir safasētas un salīdzinoši ar citiem veikaliem lētākas, kvalitāte ir pieņemama. Vienmēr, kad iegriežos “Lidl”, pircēju ir ļoti daudz, pārsvarā seniori. Dienās, kad veikalā tiek piedāvātas lielās akcijas, veidojas garas rindas, jo īpaši lēto preču skaits ir ierobežots,” savu viedokli pauž balvēnietis.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (67)

 1. Brīva izvēle uz kuru veikalu iet iepirkties!
  Nekas sensacionāls.

 2. Nu blaaviens , ko jus te dirsat… kada preces lidls jzsviediis no plauktiem. Lidlam buus savas cenas , pareejie veikali pastavees … gribi ej un perc savu latviesu preci iz topu rimi utt .. atbalstu lidla ienaksanu lv . Vismaz cilveeki varees mazliet ietaupoit. Vnk te visur taa grieztos cenas ka vieteejie veikala tikli bus spiesti laizt cenu lejaa, ro neviems negrib tpc ir pretenzijas par lidla ienaaksanu

 3. ..kad atcelsim paartikai PVN?,,

 4. Vietējās preces? Kurš lohs un kā vārdā šito rakstīja, blin sen jau nav vietējo preču veikalos , valsts vadītāji sen iznīcināja Latviju lai pelnītu ar citām valstīm, tikai prieks ka Lidls nāk iekšā, prom tos poļus un lietuviešus.

 5. Šo to varbūt,bet tik labu gaļu kā Topā-Salacgrīvā nedabūt!!!!!

 6. Konkurence tikai nāks par labu! Rimi un maxima jau izspieda prismu laukā. Te nu tagad pasiem būs jācīnās . Es tikai par lai nāk lidl Latvijā.

 7. Pareizi, lai rada zaudējumus, savādāk uzlikuši tādas cenas, tā kā vietājā produkcija no zelta būtu radīta…. varbūt aizdomāsies vienreiz…

 8. Ljoti labi, vaacu produkcija ir laba. Buus ko maximai un rimi pasvist. Tie kas veeleesies ies un pirks, kas nee, paliks pie vecajam veetibam. Tas labi, buus kkas jauns

 9. Es jau tāpat nevaru atļauties vietējo ražotāju . Alga to neatļauj.?

 10. Aliņu skatijāties pašu lētāko kā piemēram walterīti 😀

 11. ļoti labi, ka būs tāds veikals, lai pensināriem valdība pieliek kārtīgas pensijas, ko viņi nopelnījuši. Tad nebūs jāuztraucas par tāda veikala ienākšanu Latvijā. LAI TIK NĀK IEKŠĀ LATVIJĀ, būs arī darbavietas.

  • Vai, vai mīļās, ko mums vairs tās darbavietas….es šodien labprāt strādātu, godam!!!!,bet no manis bail– prasīšu godpilnu algu,jo tā arī strādāšu,neskatoties uz maniem 70!Nevajag mums tās vietas…lai ir kā ir….tajā saulē Darba grāmatiņu neprasīs-baudīsim mazumiņu-ticiet, tas ir jauki. Nelasīsim grāmatas-rakstīsim pašas…tikai katra savu BURTNĪCU, lai stāv mums taču nav jāpelna-iztiksim,bet vēlāk zinās- kā izdzīvojām….rakstīsim kā protam- vispirms sev…..kā es mūs vecenes mīlu….zm.maja@inbo.lv

 12. Biju Lidlā – pirkt nav ko…
  Nemēdzu pirkt to, ko nepazīstu, gadu gaitā tomēr ir radusies tāda kā vērtību skala ”kas ir kas”, kas kā garšo, kas cik maksā…
  Lidls nepiedāvā neko, ko esmu gadiem pieradis ikdienā lietot, bet pirkt tikai tāpēc, ka lēts atradinājos jau daudzus gadus atpakaļ…
  Man NAV VIENALGA, ko lietoju (ēdu, dzeru, ģērbju…)

  • Nu ko, apsveicu, piederi augšas kliķei, kurai nav ne jausmas, par ko tauta cepās 😀 Tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc Lidl neko neatradi! Tev nav ne jausmas, kā tas ir, ka ledusskapī ir tukšums, draud atslēgt elektrību utt, jo uzpūstās cenas LV nav normālas!
   p.s. Joka pēc varēji palūkot, kāda cena 50l gāzes balonam ir Lietuvā…

  • Ja nav ko pirkt, tad tak nepērc!!!!!! Kāds cits varbūt būs spējīgāks, un atradīs, ko pirkt. Un pat ja neviens neatradīs, kāda gan kuram daļa.

  • nepiederu nevienai kliķei,bet jebkurš apstrādāts produkts man nav pieņemams. Seleriju lapa- lai tāda ir… un visi pārējie produkti…es pati zināšu kā lietot neapstrādātus ar brīnumgāzēm,želejām un ķīmikālijām=īss lietošnas termiņš -atdodiet atpakaļ DABAI-būs dubulta un pilnvēretīga raža.STULBI???????

 13. Tagad sautraucas tie, kas tikuši ”s grjazi v kņazi”!!!

 14. No kā tad LIDL iepērk produktus,ja ne no ražotājiem?

 15. Mēs taču paši vairs neražojam pat ne tualetes papīru,ne sērkociņus (bet bija piecas sērkociņu fabrikas),pogas,ķemmes,spoguļus,spuldzes, traukus,apavus,zeķes un pat ne lodīšu pildspalvas vai raugu!Un,ja arī ražojam,tad pamēģiniet pārtikas veikalā nopirkt,piemēram,Rēzeknes piena pulveri! Bet pēc Latvijas kviešu saldskābmaizes ir speciāli jābrauc uz Centrāltirgu!Pat kara laikā nopirkt zaļo sieriņu,kas bija ļoti lēts,nebija problēmu.Bet šodien tas ir jau zelta cenā,tāpat kā menca,kas visos laikos-līdz pat neatkarības atjaunošanai bija pati lētākā zivs!Lai kaut vai atceramies:”Nekas nav tik foršs,kā kartupels un doršs!” Tad,kā gan lai mēs nevēlētos nopirkt kaut ko lētāk,lai atliktu vēl samaksāt monopolistam “Rīgas siltums”par centralizēto apkuri (līdz apkures sezonai vēl tikai divi mēneši!) un arvien dārgākām zālēm?! Latvija taču ir vienīgā ES valsts,kura palikusi pat bez Eiropas slimokasēm,kas šajā jautājumā varētu mums izpalīdzēt ar savām,daudz lētākām aptiekām un slimnīcām,kā tas ir citās ES valstīs!

 16. LIDL piespiedīs beidzot monopolistus RIMI un Maksimu samazināt neadekvāti augstās cenas,bet LDDK un FKTK lai spiež partiju un valdību samazināt 21%PVN pārtikai,nevis cenšas ar demagoģiju un iebaidīšanu ierobežot veselīgu konkurenci tirdzniecībā!

 17. Esmu priecīgs!

 18. KrutaistrezveņņiksxL Atbildēt

  Latvijas avīze kkādi dzērāji 😀 alus 39centi! Neaizmirsīsim vīnu! Vai bez alkohola nebij citu pārtikas produktu ko salīdzināt? Alkohols nav nepieciešama prece par ko rakstīt. Manuprāt.

 19. Tas jau bus labi ja ienaks vismaz cilveki vares atlauties dzivot neka tagad .algas nekadas bet partika darga

 20. Lai tik nāk iekšā,maximu un rimi monopols un neadekvāti augstās cenas ir cilvēkus saniknojušas un sakiet KUR LATVIJĀ IR VIETĒJĀ TAUTSAIMNIECĪBA???????????????????

 21. Varetu padomat, ka kadam zēl, ka cilvēki labāk un biežak paēdīs

 22. Ja Lidl butu slikts ,tad gan nebutu tik daudz pirceju.

 23. Es dzīvoju Polijā un galvenokārt iepērkos Lidl veikalos. Jāpiekrīt, ka preces ir diezgan labas kvalitātes, bet ne visas. Piemēram piena produktus pērku citos veikalos, jo tie man neatbilst. Patīkami ir tas, ka bieži vien tur var iegādāties itāļu produktus, franču sierus un arī diezgan zemās cenās ikdienas piederumus.
  Ir iespēja arī iegādāties Bioproduktus, kas ir dārgāki, bet par kvalitāti nevar sūdzēties.

 24. Velti sacelts tracis. Atbildēt

  Vienkārši – bailes no konkurences !
  Vienkārši – bailes no konkurences !
  Un vēlreiz:
  Vienkārši – bailes no konkurences !

 25. Super ! Gaidīt gaidam, kad lv bus LIDL nu un ka polijas vai vacijas preces, mums varbut apnikusas latvijas preces gribas ko jaunu… to tak mums māca ka jaizgudro kas jauns lai butu piekrišana!
  Atraduši par ko uztraukties musejos izspiedis no plauktiem… neko neizspiedis pilni tirgi maximas rimi uttt ar lv precem par ko viņi uztraucas ! par to ka mazak naudas vares kabatas bazt un viss.

  Cik tukstošiem ir tautiesu kas nevar nodrosinat gimenes pilnvertigi nu ari vinji kas nu tiks uz so veikalu vares kadu kapeiku gimenei ietaupīt…

  A musu nodokļu rāvējiem kremt redz tuksam kabatam bus jastaiga…
  Lai tik LIDL vaikali lv aug ka senes pec lietus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 26. Madonā veikalā Labais cukurs maksā 0.64 centi kafija Jakobs 0.5kg 4.5 eiro, tā ka izvēle ir arī pie mums.

 27. Runājot par kvalitāti : me viss šajā Lidl veikalā ir briesmīgas kvalitātes. Tie, kuri iepērkas tur bieži zina kādas preces ir labas kvalitātes un kādas nav. Jo biežāk iepērcies, jo labāk sāc pārzināt sortimentu. Pati braucu uz leišu Lidl un pērku tikai pārbaudītas preces, kurām kvalitātes ziņā nav ne vainas.

 28. Gaidu ļoti šo veikalu,varēs nopirkt arī lētu kafiju par 3.50 eiro 500 gr un ļoti garšīgu,bet pie mums tāda pat, par 8.00 eiro,vienkārši pretīga pēc garšas,bez aromāta,pārkrustīta n-tās xxxx, saucās GOLD 100% ARABIKA UN ARĪ CITAS KAFIJAS UTT.

  • Neizdosies, jo Latvijā kafijai ir uzlikts akcīzes nodoklis. Tāpēc arī ir tik dārga.

  • Par kafiju gan nevajag stāstīt Sortiments \loti švaks un kvalitāte drausmīga. Gadus 4 atpakaļ Polijā Lidlā sapirkos kafiju Pašam un vēl ko pārdot . Nu tāds draņķis kas nopirka sūdzējās ka nav lietojama Mēģinājām paši dzert Nu fui Tagad vēl mētājas 2 paciņas ar garantiju nosprāgušu .

 29. Mūsējie lobē Maxima.

 30. Nu tad ražojiet tā, lai būtu konkurēt spējīgi ar citām valstīm. Pieriebies pārmaksāt tik tāpēc, ka ražots Lv, peļņu mazāku dabūs, sāk iežēlināt tautu, nevajag Jums Lidl, nevajag….ņifiga vajag un kā vēl vajag, lai rīmām kumoss rīklē iesprūst…

 31. Nu kad viņi beidzot būs šeit!?

 32. Cik ir sanācis cēlot pa ārzemēm un pa celam iebraukt Lidlos, tad varu teikt, ka lētāk nedaudz jau ir, bet ta kvalitāte ir nožēlojama. Un to tu saproti tikai tad, kad kādu laiku padžīvo katrā valstī un paklausies ko vietejie saka un kāpēc uz Lidliem iet ieprikties tikai nabadzīgie un lielās ģiemens, kam patiešām naudas izteiksme ir svarīgaka par kvalitāti. No otras puses- varbūt Lidl ienākšana pasitīs uz leju to cenas daļu, kuru nosaka pats veikals.

  • Ko var melot,Lidlaa UK ir labas preces, pie tam ir, ,balsa, ,cenas daarzeniem un augliem. Teiksim 36 pensi….kartupeli,pukkaaposti ,arbuuzi ,kabaci utt.bet riita taada cena vairs nav.
   Un ja uz Lidlu brauc ar daargaam masiinaam nabadziigaa anglu tauta, tad es esmu 7 gadus dziivojot UK neegeris. Nu ar Maxima suudiem Latvijaa nesaliidzinaasi.

  • Nemelojiet! Lidl preces Eiropas rietumu un centrālajā daļā ir labas kvalitātes un par saprātīgām cenām. Tur iepērkas tie, kuri nemēdz mētāties ar naudu un grib atrast ko interesantāku, nevis tikai standarta globālo tīklu piedāvājumu. V

  • 1000% !!!

 33. Protams,kad mūsu tirgotājiem ir jāsatraucās,kad tirgū ienāk vēl kāds tirdzniecības tīkls un vēl lētāks! Nu nevajag mūsējiem būt tik rijīgiem,un cenas celt katru dienu.Arī Supernetto vairs nav lētais veikals.Prieks,lai tikai nāk,būs iedzīvotājiem vieglāk izdzīvot,tā savādāk pārtikas iegādei aiziet liela daļa naudiņas.Arī tirgos vieni pārpircēji,un viss dārgāks,it sevišķi mazpilsētās.

  • Par Supernetto runājot: patiesi lēta (īsta ģešovka) ir tikai sen apnikusī “zemo cenu līdera” reklāma. Ak jā, vēl arī Arktas burbuļūdens …

 34. Lidl Latvijas ražotājus no tirgus neizspiedīs.Lielāko satraukumu Lidl ienākšana rada mūsu alkatīgajos tirgotājos.Kaut nu Lidl ienāktu LV tirgū un spētu noturēties pret LV darbojošos lielveikalu karteli.

 35. Pie mums ar veikali pilni ar poļu,leišu un ķīnas precēm.Cenas gan neadekvāti augstas.

 36. Objektīvs raksts – bez konkurentu nopirktu “ekspertu” viedokļiem.

 37. Paldies par reportāžu no LIDL Lietuvā. Attiecībā uz saucieniem, ka LIDL izspiedīs no tirgus Latvijas ražotājus vai pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumus ir jāsaka, ka par agru tiek par to bļauts. Pagaidām tiks atvērts tikai viens LIDL veikals Latvijā un neba visi Latvija vai Rīgas iedzīvotāji uz to brauks iepirkties. Vienlaicīgi Latvijas ražotājiem un tirgotājiem būs iespēja pārskatīt savu cenu politiku. Par Latvijas iedzīvotājiem Lietuvas LIDL – visticamāk tiek ir pierobežā dzīvojoši vai regulāri un gadījuma garām braucēji. Lai atmaksātos iepirkties Lietuvā, braucot 150km uz vienu pusi ir jāiepērkas pa 100-150 EUR, pretējā gadījumā nav jēga. Turklāt jāatceras, ka ir paradumi arī uz veikalu klientiem Latvijā – ir tādi, kas iepērkas tikai RIMI, MAXIMA, ELVI vai citā konkrētā pārtikas preču veikalā, turklāt AIBE un TOP ir tieši lauku rajonu valdnieki. LIDL ir ieinteresēts apgrozījumā un lielākos veikalos.

 38. Velti sacelts tracis. Varētu domāt, ka visos tagadējos lielveikalos ir Latvijas prece. Tā kā…nebūs ko izspiest no plauktiem. Un cenas, cenas, cenas…

 39. Nebaidiet cilvēkus, Veiksmes Stāstu pārdzīvojām, nekādi Lidli arī mūs neuzveiks!

 40. Kauns mūsu valdībai!

 41. Ka tik ātrāk pie mums parādītos Lidl.Pensionāru un ģimeņu veikals!

 42. Lidl komunikācija gan riebīga.
  Bet LV veikalu oligarhus vajag sapurināt. Tādi uzcenojumi nav pieņemami !!!
  Tik skāde ja zaudēs vietējie ražotāji.

 43. Ha! Cenas ir atkarīgas no vidējām cenām valstī. Piemēram man te Austrijā ja malto gaļu var nopirkt pa 4 eiro kilogramā , tad tas ir ar atlaidi un lēti. Šodien manā Lidlā ir atlaide sviestam – 140 par paciņu , ar atlaidi. Iešu pirkt. Tā, ka es neticu , ka Latvijā būs tādas pašas cenas kā Lietuvā. Un kas tad būs? Visticamāk, ka skopais latvietis nežēlos benzīnam un brauks atkal uz Lietuvas Lidl.

  • tU ir dura! Latvietis nav skops,bet iedzīts nabadzībā,izņemot dažus šeftmaņus.

   • Nu tad ja ir nabadzīgs, tad lai ēd margarīnu. Es , kad dzīvoju Latvijā sviestu pēdējo reizi pirku uz Latvijas Atmodu, kad piepirku pilnu saldētavu. Pēc tam pārgāju uz margarīnu, pie tam leišu kaitīgo. Varbūt arī jums laiks pāriet. Jeb tad arī jāpārceļas, ja gribat ēst sviestu.

  • Nedomāju, ka pie vainas ir latviešu skopums. Ja vērtē to, kas notiek ar preču kvalitāti un cenām LV veikalos, skaidrs, ka ne jau pircēju skopums to nosaka. Austrijā Lidl preču piedāvājums ir atšķirīgs no tā, ko piedāvā Spar, Hofer, Billa, Mpreiss un Merkur – pozitīvā nozīmē. Ir lielāka dažādība un ievērojams procents vietējo austriešu ražojumu – ne mazāks par 30%. Tāpat ir Itālija un Portugālē – tur darbojas nosacījums, cik lielam daudzumam preču obligāti jābūt no vietējiem ražotājiem – arī ne mazāk par 30%. UN Lidl to strikti ievēro. Ja Latvija nekādus nosacījumus neizvirzīs, tad arī vietējo preču nebūs.

 44. Lai tik nāk!
  Kad Latvijā nāca Maxima, tad Interpegro un Rimi arī bļāva, bet cenas kļuva ADEKVĀTAS.
  Vai tad tas ir normāli, ka 200g sviesta paciņa šobrīd maksā 2 EUR? 200% uzcenojums!
  Pie tam, paskatieties kādas peļņas reportē visi supermārketi! Tādas pat kā bankas! Un tas nozīmē, ka tirgū nav pietiekošas konkurences!

 45. AR NEPACIETĪBU GAIDU, KAD BEIDZOT RĪGĀ PARĀDĪSIES….

Draugiem Facebook Twitter Google+