×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. janvāris, 2013
Drukāt

Ziemeļīrijā turpinās “karoga protesti”

Foto - AFPFoto - AFP

Belfāstā jau ceturto nakti pēc kārtas notikuši “karoga protesti”, kurus izraisīja pilsētas domes lēmums neizkārt Britānijas karogu visa gada garumā.

Protesti Ziemeļīrijā norisinās kopš 3. decembra, kad Belfāstas dome atteicās no līdzšinējās kārtības un nolēma turpmāk Apvienotās Karalistes karogu neturēt izkārtu pie domes ēkas visu gadu. Belfāstas dome nolēma, ka karogs pie pašvaldības nama izkarams tikai 17 dienas gadā, saniknojot lojālistus, kas atbalsta stipru saišu uzturēšanu starp Britāniju un Ziemeļīriju.

Pēdējo nedēļu laikā naktīs notikuši nemieri, protestētāji ķērušies pie degmaisījuma bumbām un dedzināšanas, un lojālistu un policijas starpā izraisījušās nopietnas konfrontācijas. Arī naktī uz pirmdienu vairākās Belfāstas vietās notikušas nekārtības. Protestētāji apmētājuši likumsargus ar pudelēm, ķieģeļiem un petardēm, uz ko policisti atbildējuši ar ūdens lielgabaliem. Vienā gadījumā pret policistiem pat atklāta uguns, un aizdomās par slepkavības mēģinājumu arestēts kāds 38 gadus vecs vīrietis.

Mēģinot mazināt spriedzi, starp politiķiem un baznīcas līderiem notika sarunas, tomēr vērā ņemams progress tajās netika gūts. Demokrātiskās istu partijas biedrs Robins Ņūtons norādīja, ka interese no protestu organizatoru puses nav bijusi pietiekama, tādēļ galu “karoga protestiem” ir grūti paredzēt. Līdz šim nemieru laikā ievainoti vairāki desmiti policistu, arestēti 70 cilvēki un 47 izvirzītas apsūdzības kriminālpārkāpumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+