Ekonomika
Bizness

“Ziemeļu nindzjas” investēs Baltijas un Ziemeļvalstu uzņēmumos0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Create jobs 51/Shutterstock

Japānas valdība kopā ar vairākiem uzņēmumiem nodibinājusi 100 miljonu eiro fondu, kas investēs Baltijas valstu un Ziemeļvalstu tehnoloģiju uzņēmumos, tostarp iespēja pretendēt uz investīcijām būs arī Latvijas uzņēmumos, vēstīts laikraksta “Latvijas Avīze” pielikumā “Latvijas Bizness”.

Fonda nosaukums ir “Nordic Ninja VC”, kas tulkojumā nozīmē – ziemeļu nindzja.

Fondu izveidojusi Japānas banka sadarbībā ar tādiem pasaulē plaši pazīstamiem uzņēmumiem kā “Panasonic Corp”, “Honda Motor Co Ltd.”, “Omron Corp” un citiem. Fonda pārstāvniecība atradīsies Somijas galvaspilsētā Helsinkos.

Investīciju apjoms – divi līdz pieci miljoni eiro.

Investori lielāku uzmanību pievērsīs uzņēmumiem, kas strādā tādās nozarēs kā autonomā mobilitāte, mākslīgais intelekts, virtuālā realitāte, digitālā veselība, programmatūra uzņēmumiem un lietu internets.

“Protams, mums ir svarīgas veiksmīgas investīcijas, taču mērķis ir arī veicināt Japānas uzņēmumu sadarbību ar Ziemeļvalstu reģiona un Baltijas valstu tehnoloģiju uzņēmumiem un inovācijām. Līdz šim lielo uzņēmumu pieeja šiem tirgiem ir bijusi ierobežota,” norāda fonda investīciju direktors Klāss Miko Nīlsens.

Savukārt fonda vadošais partneris Tomosaku Sohara “LB” sacīja, ka tic Japānas un Ziemeļvalstu veiksmīgai konverģencei, dodot grūdienu šī reģiona attīstībā.

Pirmais uzņēmumu “iesaukums”, visticamāk, notiks jau martā, un domājams, ka fondā tiks uzņemti četri līdz seši uzņēmumi. Priekšrocības, protams, ir tiem uzņēmumiem, kuriem jau ir gatavs biznesa modelis un klienti.

Vai jau sākumā būs arī kāds no Latvijas?

Sohara to neatklāja, taču uzsvēra, ka nākotnē kāds uzņēmums noteikti varētu iekrist viņiem acīs, ņemot vērā, ka Latvija ir viena no fonda mērķa valstīm.

Saistītie raksti

Līdz šim Ziemeļvalstīs investējis neliels skaits Japānas uzņēmumu. Kā norāda portāls “Labs of Latvia”, pazīstamākais investors reģionā ir “Softbank Group Corp” vadītāja Masajoši Sona jaunākais brālis Taizo Sons.

Viņš, izmantojot savu investīciju instrumentu “Mistletoe”, ir investējis trīs jaunuzņēmumos no Igaunijas – “Funderbeam”, “Jobbatical” un “Lift99”.

LA.lv