Ekonomika
Bizness

FOTO: Latviešu radītais “Traumas simulators” iegūst “Latvijas-Amerikas Inovācijas balvu 2019”0


Paziņoti Latvijas-Amerikas Inovāciju balvas uzvarētāji.
Paziņoti Latvijas-Amerikas Inovāciju balvas uzvarētāji.
Publicitātes foto

Šodien Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centrā tika paziņoti “Latvijas-Amerikas Inovāciju balvas 2019” uzvarētāji.

Izvērtējot konkursa pieteikumus, žūrijas komisija balvu nolēma piešķirt uzņēmumam “Anatomy Next” par inovāciju projektu “Traumas Simulators”.

Otro vietu – Ingai Ļašenko, vadošajai RTU pētniecei, Biotekstilmateriālu zinātniski pētnieciskās laboratorijas vadītājai par “Funkcionālo metamateriālu saturošo tekstilpavedienu”, kuri ieguva attiecīgi 10 000 un 5000 eiro lielu balvu.

Konkursa uzvarētāji saņēma speciāli izgatavotu balvu, kas simbolizē radošumu un inovācijas, kā arī goda rakstu no ASV vēstniecības Latvijā.

“Anatomy Next” izstrādātā virtuālās realitātes apmācības sistēma “Traumas simulators” medicīnas studentiem un personālam sniedz iespēju apgūt dažādu traumu aprūpi un sagatavo tos ārkārtas situācijām. Sīkāka informācija atrodama šajā vietnē.

Savukārt “Funkcionālais metamateriālu saturošais tekstilpavediens” samazina apģērba lietotāja termālo nospiedumu, kas izmantojams militāriem nolūkiem.

Uzvarētājs Jānis Kondrāts, “Exonicus/Anatomy Next” projekta vadītājs par radīto inovāciju saka: “Mēs radījām Traumas Simulatoru ar mērķi atvieglot apmācības procesu un palīdzēt sagatavot neatliekamās medicīnas personālu.”

Goda rakstus no ASV vēstnieces Latvijā saņēma uzņēmumi Asya par mākslīgā intelekta aplikāciju “Asya”, kas uzlabo komunikācijas prasmes un nodrošina atgriezenisko saiti attiecībā uz sarunas kvalitāti un Custom3D Tech par virtuālās protezēšanas un ortopēdijas klīniku “Virtual OP Hub”.

Apbalvošanas ceremonijā piedalījās Latvijas ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro un ASV vēstniece Latvijā Nensija Baikofa Petita.

Pasākuma īpašais viesis bija virtuālā dizaina, inovāciju un būvniecības reģionālais direktors Skanska ASV Alberts Zulps, kurš sniedza iedvesmojošu runu pasākuma dalībniekiem par jaunākajām tendencēm inovāciju un tehnoloģiju attīstībā.

ASV vēstniece Nensija Baikofa Petita uzsvēra, ka Inovācijas balva simbolizē uzņēmējdarbības garu starp Latviju un Amerikas Savienotajām Valstīm, jo daži no gaišākajiem prātiem apvieno kaislību, talantu un radošumu, pārveidojot idejas biznesa realitātē.

Šī gada balvai tika izvirzītas izcilas nominācijas, un tās visas ir pelnījušas īpašu atzinību un novērtējumu.

“Es vēlos pateikties mūsu sadarbības partneriem Baltijas-Amerikas Brīvības Fondam, Amerikas Tirdzniecības palātai Latvijā, TechHub Riga un Latvijas Start-up uzņēmumu asociācijai par viņu atbalstu Inovācijas balvai un atzinību minēto uzņēmumu novatoriskajam darbam.”

Pieteikumus izvērtēja profesionāla žūrija: TechHub Riga līdzdibinātājs Andris Bērziņš, RTU rektora vietnieks Tālis Juhna, uzņēmuma Vividly vadītāja Gunita Kuļikovska, Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas vadītāja Egita Poļanska, Baltijas-Amerikas Brīvības fonda valdes loceklis Pīters Ragaušs, ASV vēstniecības Latvijā politikas un ekonomikas nodaļas pārstāvis Maikls Ričijs un Microsoft vadītāja Baltijā un ATPL valdes locekle Renāte Strazdiņa.

Pieteikumi tika vērtēti pēc tādiem kritērijiem kā novatorisms, ietekme, pielietojamība, sadarbība, projekta briedums un pievienotā vērtība.

Pretendentu atlasē tika izvērtēti arī vairāki faktori, kas vērtēja saikni starp Latviju un ASV.

Latvijas-Amerikas Inovāciju balvu rīko ASV vēstniecība Latvijā, Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds (BAFF) un Amerikas Tirdzniecības Palāta Latvijā (ATPL) ciešā sadarbībā ar tehnoloģiju jaunrades telpu TechHub Riga un Latvijas Start-up uzņēmumu asociāciju.

Par ASV vēstniecību Latvijā: Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Rīgā ir ASV diplomātiskā pārstāvniecība Latvijā.

ASV vēstnieces Nensijas Bikofas Petitas vadībā vēstniecība skaidro un pārstāv ASV valdības un tās pilsoņu pozīciju par divpusējiem un daudzpusējiem politikas, ekonomikas un sociālajiem jautājumiem, strādā, lai nodrošinātu drošību un labklājību ASV pilsoņiem Latvijā, izsniedz vīzas Latvijas un citu valstu pilsoņiem un veicina kultūras un izglītības apmaiņu starp ASV un Latviju.

Vēstniecība arī veicina ASV eksportu uz Latviju, atbalsta atvērtos tirgus un palīdz ASV uzņēmumiem darboties Latvijā un Eiropas Savienībā. Sīkāka informācija: www.usembassy.lv

Par Baltijas Amerikas Brīvības fondu (BAFF): BAFF darbojas Baltijas valstīs kopš 2010. gada rudens. BAFF misija ir stiprināt saikni starp ASV un Baltijas valstīm, īstenojot izglītības un apmaiņas programmas, kas vērstas uz ekonomisko izaugsmi un demokrātisko procesu attīstību.

Fonda galvenais mērķis ir ievērojami uzlabot Savienoto Valstu un Baltijas sadarbību.

ATPL ir vadošā ārvalstu tirdzniecības palāta Latvijā, pārstāvot vairāk kā 140 uzņēmumu.

ATPL mērķi ir veicināt un stiprināt tirdzniecību, investīcijas, partnerību un draudzību starp ASV un Latviju, kā arī kalpot par viedokļu, zināšanu apmaiņas un kontaktu platformu biedriem, partneriem un starptautiskās uzņēmēju sabiedrības pārstāvjiem Latvijā.

Palātas mērķi sakņoti četros pamatprincipos: godprātīga, atbildīga, uz sadarbību un izcilību vērsta darbība.

Par TechHub Riga: TechHub Riga ir kopstrādes vieta jaunuzņēmumiem ar mērķi savest kopā dažādus šīs nozares pārstāvjus un darboties kā Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas centrs.

Kā nevalstiska organizācija TechHub Riga regulāri organizē pasākumus, lai atbalstītu startup vidi un izglītotu plašāku publiku par aktuālākajām inovācijām un tehnoloģijām.

Saistītie raksti

Par Startin.LV: Latvijas Start-up uzņēmumu asociācija Startin.LV apvieno Latvijas start-up vides spēlētājus – startupus, biznesa inkubatorus un akseleratorus, indivīdus un organizācijas saistītas ar startup uzņēmumiem.

Startin.LV mērķis ir uzlabot un attīstīt startup vidi Latvijā, sekmēt un atbalstīt vietējo jaunuzņēmēju darbību, pozicionēt Latviju kā pievilcīgu vietu jauniem uzņēmējiem un investoriem no ārzemēm.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Šonakt rēķinus samaksāt neizdosies. Būs traucēta “Smart-ID” darbība
21 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Jelgavniekus turpmāk vadās “Liepājas autobusu parks”? Intrigas un strīdi iepirkumos parāda nozares trūkumus
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Banku analītiķi: Atlaižot mazāk atalgotos darbiniekus, pieaugs vidējā alga 1
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
15 stundas
LE
LETA
Dabā
Beidzot plus 20 grādi. Taču diena būs vējaina
7 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
11 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē 2
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
12 stundas