Ekonomika
Bizness

Žimantu un kardiologa Ērgļa uzņēmums sāk ražot veselīgo šokolādi6

Publicitātes foto

Pagājušajā gadā dibinātais uzņēmēju Pētera un Aivara Žimantu, kā arī kardiologa Andreja Ērgļa kopuzņēmums SIA “Purified” sācis ražot šokolādi – uztura bagātinātāju, plānojot produkciju realizēt ne tikai vietējā, bet arī eksporta tirgos, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Produkts ar zīmolu “Purified” saturēs veselību uzlabojošus produktus – augu ekstraktus, vitamīnus un mikroelementu kombināciju un tiks ražotas SIA “Pure Chocolate” fabrikā Pūrē. Neprecizējot ražošanas apjomus, uzņēmuma pārstāvji atzina, ka šokolāde sākotnēji tiks realizēta vietējā tirgū, taču dažu tuvāko mēnešu laikā plānots sākt eksportu Baltijas reģionā, kā arī citos eksporta tirgos.

Jaunās šokolādes tehnoloģija tikusi izstrādāta biedrībā “Birti” (Baltic Institute of Research, Technology and Innovation), kuras mērķis ir radīt labvēlīgus apstākļus inovāciju procesam, zinātniekiem un uzņēmējiem kopīgi strādājot pie pasaules līmeņa produktu attīstīšanas un ražošanas.

“Pateicoties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstam, Latvijas Universitātes Kardioloģijas zinātniskā institūtam un SIA “Silvanols” tika pētītas un patentētas dabas vielu flavonoīdu kombinācijas. Balstoties uz šiem pētījumiem, tika radīti sirds, redzes, smadzeņu un vispārējai veselībai vērtīgi produkti beļģu melnajā šokolādē,” sacīja Ērglis.

Lai tuvāk iepazīstinātu ar jauno produktu, plānots rīkot preses konferenci, kura notiks 8.aprīlī plkst.15 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Kā ziņots, “Purified” dibināts 2014.gada 10.janvārī, un tā pamatkapitāls ir 15 000 eiro.

Saistītie raksti

Kā liecina SIA “Firmas.lv” informācija, Aivaram un Pēterim Žimantiem katram uzņēmumā pieder pa 25% kapitāldaļām, AS “Sistēmu inovācijas” – 30%, bet 10% – Andreja Ērgļa dēliem Kristapam un Mārtiņam Ērgļiem.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Mārtiņš Ērglis, valdes locekle – Zane Pētersone, bet padomes priekšsēdētājs – Kristaps Ērglis, savukārt abi Žimanti un Andrejs Ērglis ir uzņēmuma padomes locekļi.

LA.lv