Kultūra
Literatūra

Zināmi Baltvilka balvas laureāti, lasītāju simpātiju balva – Uldim Auseklim 16

Foto: LETA

Pirmdien, 24. jūlijā, dzejnieka Jāņa Baltvilka (1944-2003) 73. dzimšanas dienā, pasniegtas tradicionālās Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas.

Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā tika pasniegta Mārim Rungulim par grāmatu “Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti” (Liels un mazs, 2016), balvu bērnu grāmatu mākslā saņēma Elīna Brasliņa par ilustrācijām Jura Zvirgzdiņa grāmatai “Tobiass, Čārlijs un neredzamais spoks” (Pētergailis, 2017) un Luīzes Pastores grāmatām “Operācija maska” un “Pēdējais ķēniņš” (Neputns, 2016). Par Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šā gada starptautiskie laureāti šogad atzīta rakstniece Anete Mīrsva (Vācija), bet balvu par augstā profesionālā līmenī veiktu Anetes Mīrsvas garā stāsta “Samsona ceļojums” tulkojumu (Jāņa Rozes apgāds, 2016), saņēma tulkotāja Inga Karlsberga.

VAS “Latvijas valsts meža” balvu “Jaunaudze” ieguva Rūta Briede par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā – ilustrēto grāmatu “Kaiju karalienes noslēpums” (Liels un mazs, 2017).

Laureāti saņēma diplomus, mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu un naudas prēmiju 1400 eiro apmērā, kā arī iespēju vienu mēnesi dzīvot un strādāt Ventspils starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā, saņemot radošo stipendiju. LVM balvas “Jaunaudze” laureāts saņēma naudas prēmiju 900 eiro apmērā.

Portāla Delfi lasītāju simpātiju balsojuma balvu, kuru pasniedza portāla galvenais redaktors Ingus Bērziņš, saņēma Ulda Ausekļa dzejas krājuma “Kaķēns margrietiņās” (“Lauku Avīze”, 2016).

Baltvilka balvas žūrija vērtējusi latviešu valodā izdotās vairāk nekā 80 bērnu grāmatas, kas iznākušas no 2016. gada maija līdz šā gada maijam, un nosaukusi 11 nominantus: rakstniekus Juri Zvirgzdiņu par stāstu “Tobiass, Čārlijs un neredzamais spoks”, Māri Runguli par grāmatu “Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti”, Uldi Ausekli par dzejas krājumu “Kaķēns margrietiņās”, māksliniekus Elīnu Brasliņu par ilustrācijām Jura Zvirgzdiņa grāmatai “Tobiass, Čārlijs un neredzamais spoks” un Luīzes Pastores grāmatām “Operācija maska” un “Pēdējais ķēniņš”, Māru Višku par ilustrācijām Ulda Daugaviņa grāmatai “Baltais lācis. Pasaku pavārgrāmata bērniem”, Anitu Kreitusi par ilustrācijām grāmatai “Puika, kas zīmēja kaķus”, Kristianu Brekti par ilustrācijām Māra Runguļa grāmatai “Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti” un par ilustrācijām sērijas BIKIBUKS grāmatai Nr. 85 – Fricis Brāda “Vakars”.

LA.lv