×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. aprīlis, 2016
Drukāt

Zināmi konkursa “Ineses Galantes talanti 2016” finālisti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc spraiga reģionālo un Rīgas pusfinālu noklausīšanās posma konkursa “Ineses Galantes talanti 2016” žūrija ir izvirzījusi labākos jaunos mūziķus, kas cīnīsies par godalgotajām vietām, vēsta konkursa rīkotāji.

“Patiess gandarījums par jauno talantu paveikto – priekšnesumi bija interesanti, noslīpēti, daži pat tik spilgti, ka žūrijas komisijas locekļiem neatlika nekas cits, kā sajūsmināti aplaudēt! Vēlos pateikt īpašu paldies pedagogiem un koncertmeistariem, kas jaunajos mūziķos iegulda sirdis, laiku un zināšanas,” pauda žūrijas komisijas priekšsēdētāja Inese Galante.

Šogad konkursa rīkotāji vēlējās īpaši akcentēt skolotāju ieguldījumu. Diviem pedagogiem katrā noklausīšanās vietā, kas sagatavojuši konkursa dalībniekus, kuri 2. kārtas visu kategoriju kopsummā ieguvuši augstāko un otro augstāko punktu skaitu, tika piešķirtas atzinības balvas 50 eiro apmērā. Atbilstoši nolikumam godalgas saņems – Dzintra Solveiga Geste (Ventspils Mūzikas vidusskola), Viktors Ņikandrovs (Limbažu Mūzikas skola), Anatolijs Petkevičs (S. Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola), Ērika Piterāne (Ludzas Mūzikas pamatskola), Lelde Paula (Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola) un Jānis Retenais (J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija).

Konkursa fināls notiks 8.maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, to varēs noklausīties; ieeja – bez maksas.

Jauno mūziķu sniegumu vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs JVLMA Stīgu instrumentu katedras vadītāja un Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra vijolniece Terēze Zīberte-Ījaba, Latvijas Nacionālās operas trombonu grupas koncertmeistars un JVLMA docētājs Uldis Zilberts, Diseldorfas Roberta Šūmaņa Mūzikas akadēmijas diriģēšanas katedras profesors Ekharts Viciks, diriģents, komponists un JVLMA asociētais profesors Dr.Art. Andris Vecumnieks, diriģente Gunta Malēvica, JVLMA docents, pianists Toms Ostrovskis, kontrtenors Sergejs Jēgers, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Dagnija Staķe, diriģents un īpašais konkursa viesies Ekharts Viceks un konkursa patronese operdziedātāja Inese Galante.

Talantu konkursa uzvarētāji saņems laureāta diplomus, naudas balvas 400, 200 un 100 eiro apmērā, pusgada mācību stipendijas 100 eiro mēnesī un uzaicinājumu uzstāties šī gada “Summertime – aicina Inese Galante” festivālā, kā arī dažādas īpašas balvas no konkursa atbalstītājiem. Tāpat tiks godināti katras kategorijas pirmās un otrās vietas laureātu pedagogi, kuri saņems atzinības balvas 100 eiro apmērā.

Konkursa mājaslapā turpinās arī publikas balsojums – ikviens interesents var balsot, nosakot savu simpātiju, kas iegūs īpašu balvu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+