×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
30. janvāris, 2017
Drukāt

Zinātniski pierādīts: sākt darbdienu pirms 10:00 ir spīdzināšana! (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Zinātnieks Pauls Kellijs no Oksfordas universitātes ir atklājis mūsdienu visbiežāk sastopamo spīdzināšanas formu – darba laiks.

Tas ir kaut kas, kas ietekmē lielāko daļu sabiedrības. Mūsu ķermenis darbojas pēc bioloģiska taimera, kas ir zināms kā diennakts ritms. Tas ir ķermeņa pulkstenis, kas ir ģenētiski ieprogrammēts cikls, kas regulē smadzeņu aktivitāti, enerģijas līmeni, hormonu ražošanu un laika uztveri.

Un izrādās, ka, sākot darba dienu pirms 10:00 no rīta, mēs sevi spīdzinām!

Ar mūsdienās pieņemto dienas ritmu mēs nopietni ietekmējam savu diennakts ciklu. Mūsu ķermenis nepārtrauc darboties pēc šī ieprogrammētā ritma, un, ja mēs to ietekmējam, tad tas ietekmē visu ķermeni. Rezultātā negatīvais efekts atspoguļosies uz orgāniem.

“Mēs nevaram izmainīt savu 24 stundu ritmu. Tu nevari iemācīties pamosties noteiktā laikā – tavām aknām un sirdij ir citādākas shēmas, un tu liec tām atpūsties divas vai trīs stundas,” apgalvo Kellijs.

Mums būtu jāuztur normāls ritms, kas nekaitē veselībai, ļaujot atpūsties visiem orgāniem. Tas nozīmē, ka ļoti agra celšanās un darba gaitu uzsākšana pirms pulksten 10:00 no rīta ir sevis spīdzināšana.

Pēc iespējas maini savu darba laiku, uzturi normālu ķermeņa ritmu – centies nebūt pārguris, pārstrādājies, atkarīgs no kofeīna, no alkohola, strādāt tajās dienas stundās, kad mums būtu jāguļ – ikvienam vajadzētu dzīvot pēc iespējas produktīvāk, ļaujot atpūsties un izbaudīt ikdienu.”

Izrādās, ka tikai šādā veidā mēs varam būt laimīgi.

Avots: gofitstayfit.com
dzentlmenis

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Vaaaai aviiziit… Par ko ta shitaada sviesta caureja uzdrukaajaas??? Muusu gjimene iet guleet desmitos vakaraa. Mums ko, 12 stunas ir jaasut, lai amerikaanju zinaatniekam mieriigs praats???? Nonsenss, ne aviize.

  • Sis nav LA raksts tas ir pārpublicēts no kāda sū..u portala. Laikam kaut kādi līgumi.
   Bet par tēmu – uz pūzēm tas attiecas gan. Tas ir atkarīgs no katra individuālā ritma.
   Ir 2 cilvēku tipi – rīta un vakara cilvēki.

 2. Fufelis. Viss atkarīgs no tā, kad ejam gulēt. Es vasarā guļos un ceļos ar vistām un ir perfekti. Ziemā arī būtu jauki tā, bet nevar tik ilgi nogulēt…

 3. Es zināju…

 4. Īsta spīdzināšana būtu,ja spiestu gulēt ilgāk par septiņiem-pusastoņiem….

 5. Arī pēc 9.00 sākt ir spīdzināšna. Vispār likt strādāt ir viena spīdzināšana. Varētu vēl pieciest, ja beigtos kādos vienpadsmitos, bet līdz pieciem- osvencima

Draugiem Facebook Twitter Google+