×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. oktobris, 2013
Drukāt

Ziņojums: Krievijā vislielākā ienākumu nevienlīdzība pasaulē

oligarhs

Šveices ieguldījumu banka “Credit Suisse” aprēķinājusi, ka lielākā ienākumu nevienlīdzība novērojama Krievijā, kur 35 procenti no valsts mājsaimniecību kopējās peļņas nonāk 110 bagātāko Krievijas iedzīvotāju kabatās.

Ziņu aģentūra “Associated Press” atsaucoties uz šveiciešu bankas ziņojumu, raksta, ka 110 bagātāko Krievijas cilvēku bagātība mērāma 420 miljardu dolāru apmērā. “Krievijā ir vislielākā ieņēmumu nevienlīdzība pasaulē, ja neskaita mazās Karību salu valstis, kuru iedzīvotāji arī ir miljardieri,” norāda “Credit Suisse”.

“AP” spriež, ka pēc Padomju Savienības sabrukuma lielākā daļa līdz tam valsts īpašumā esošo uzņēmumu tika izpārdota nelielam skaitam uzņēmēju, kas vēlāk ieguva oligarhu palamu. “Krievijas prezidents Vladimirs Putins atļāva šiem cilvēkiem saglabāt savu peļņu apmaiņā pret politisko lojalitāti,” norāda “AP”. “Metālrūpniecībā un banku sektorā peļņu guvušie Vladimirs Potoņins (attēlā otrais no kreisās) un Mihails Frīdmans milzīgos ienākumus sāka gūt jau deviņdesmitajos gados. Bet pēdējā desmitgadē liels skaits miljardieru naudu nopelnījuši, pateicoties dāsniem valsts pasūtījumiem. Šie cilvēki ir prezidenta Putina draugi, piemēram, Genādijs Timčenko.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+