Sports
Hokejs

Zirnis: Treneriem ir skaidrs, kurš vārtsargs sāks olimpiādi 0

foto: LETA

Latvijas hokeja izlase piektdien aizvadīja pirmo treniņu Sočos, strādājot tādos pašos virknējumos kā Rīgā. Vēl pirms izlidošanas interviju “LA” sniedza valstsvienības treneris Kārlis Zirnis.

Kā esi apmierināts ar treniņos Rīgā paveikto?

Pilnā sastāvā Rīgā bijām trīs dienas un 70 – 80 procenti no plānotā ir paveikts. Vēl jāiespēlē vairākums, mazākums un dažas nianses. Fiziskās sagatavotības treneris teica, ka gribētu, lai treniņi Sočos ir 40 – 45 minūtes. Īsāki nekā Rīgā, bet, lai uzturētu tonusu. Fiziskā kondīcija komandai, manuprāt, ir laba, neviens nesūdzās. Uzticos spēlētāju sajūtām.

Vai treneriem ir skaidrs, kurā maiņā liksiet Zemgu Girgensonu?

Ir skaidrs, bet tas šobrīd nav publicēšanai. Izmantosim Zemgu centrā, bet – tas var arī pamainīties. Domāju, ka galvenajam trenerim ir zināms arī, kurš vārtsargs uzsāks olimpisko turnīru, bet arī to publiski nevaru teikt.

Aizsargu pāros izmaiņas nav paredzamas?

Jā, aizsargu pāri paliek tādi, kādi bija Rīgā. No uzbrucējiem nav plānots izjaukt Jāņa Sprukta maiņu.

Vai pirmais pretinieks Šveice grupā varētu būt ņemamākais?

Visas komandas ir ņemamamas, taču saprotam, ka ir pretinieki, pret kuriem ies ļoti grūti. Jākoncentrējas uz savu spēli, tas ir galvenais. Mums ir jāizdara savs darbs, tad arī būs rezultāts.

Vai ir paredzēts analizēt pretinieku spēļu video?

No pagājušā gada pasaules čempionāta ir analizētas visas spēles – Šveice, Zviedrija un Čehija bija vienā grupā. Tie mači ir izskatīti un domāju, ka šveicieši izmantos tās pašas sistēmas, bet spēlētāji gan pamainīsies. Čehi pēdējos divus gadus piekopj vienu un to pašu spēli, tāpat arī zviedri.

Vai jums vadot treniņus, nevajadzēja kaut kā īpaši koncentrēties, lai arī komanda nebūtu atslābusi, ņemot vērā, ka galvenais treneris tomēr nebija uz vietas?

Lielāka atbildības sajūta, bet citādāk nekas īpašs. Runājām ar Tedu, ko un kā viņš grib, lai hokejisti izpilda. Bet citām izlasēm ir tā, ka viņiem vēl ir lieli robi sastāvā – Ziemeļamerikas komandām, zviedriem, somiem, krieviem lielākā daļa spēlētāju ir no NHL. Tā kā mēs šajā ziņā esam pussolīti priekšā.

Kādas tev pašam ir izjūtas? Pirms trim gadiem sapņos nevarēja rādīties, ka brauksi uz olimpiskajām spēlēm.

Protams, nevarēju ko tādu iedomāties. Šorīt, kad uzvilku olimpisko jaku, sapratu, ka braucu uz Sočiem un bija neliels uztraukums. Pirms tam bija treniņprocess un katru dienu bija jādomā, ko darīsim treniņos. No ASV daudzi draugi sūta īsziņas un novēl veiksmi.

LA.lv