×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

ZM meklē risinājumus bīstamās suņu slimības cēloņu tālākai izpētei (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ilustratīvs foto

Zemkopības ministrija (ZM) informē, ka turpina meklēt optimālākos risinājumus barības vada saslimšanas cēloņu atsevišķiem suņiem, par ko ziņojuši suņu turētāji un veterinārārsti, tālākai izpētei, informē ministrijā.

Līdzšinējie suņu barības pētījuma veicēji Ilzes Matīsas Van Houtanas vadībā ir atteikušies no turpmākās sadarbības, kā iemeslu minot neizpildāmus līguma nosacījumus (pētījuma kvalitātes un ētikas kritēriji, sasniedzamie rezultāti, pētījuma rezultātu nodošanas kārtība un citi līguma jautājumi).

ZM vērsīsies pie Eiropas Komisijas atbildīgajiem ekspertiem, lūdzot konsultēt, vai ir nepieciešams veikt vēl citu sastāvdaļu suņu barībā izmeklējumus, lai pārliecinātos par barības nekaitīgumu. Jau pašlaik pirmajā pētījuma etapā ir veiktas vairāk nekā 600 analīzes, kas ietver gan barības izmeklējumus, gan dzīvnieku klīnisko materiālu.

Ņemot vērā Latvijas Veterinārārstu biedrības iniciatīvu, ZM rosinās izmaiņas MK noteikumos, lai obligāti paziņojamo dzīvnieku saslimšanu sarakstā iekļautu arī suņu barības vada dilatāciju un citas saslimšanas.

Tāpat Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzņēmumu “Tukuma straume” uzraudzīs pastiprināti, tostarp veicot laboratoriskos izmeklējumus uzņēmumā ražotajai barībai un tās izejvielām.

PVD uzņēmumā “Tukuma straume” 2015. gadā ir veicis 15 pārbaudes, tajās nekonstatējot neatbilstības, kas varētu ietekmēt uzņēmuma ražotās dzīvnieku barības nekaitīgumu un kvalitāti, kā arī laboratoriskai izmeklēšanai uz dažādiem rādītājiem ir nosūtīti uzņēmumā ražotās dzīvnieku barības paraugi, nevienā no gadījumiem nekonstatējot novirzes no normas.

ZM rīcībā esošais finansējuma apjoms zinātniskajai izpētei ir samazinājies, tāpēc ZM pauž gandarījumu, ka suņu barības ražotājs “Tukuma straume” ir gatavs ieguldīt 30 000 eiro pētījumu turpināšanai.

Līdz šim suņu barības vada saslimšanas cēloņu izpētē jau ieguldīti ap 45 000 eiro (10 700 eiro no ZM budžeta; 25 000 eiro no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” budžeta; 9000 eiro no PVD budžeta).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. latvietis parastais Atbildēt

    naudas kāšanas projekts no sākta gala. iztereti jau 10 tūkstoši un vel vairāk tiks izmesti vējā. lai suņu saimnieki nodrošina sunim veseligu dzīvesveidu ar atbilstošu barošanu vismas 3x dienā un nebūs jāveļ vaina uz barību ko liela daļa saslimušo nav pat redzejuši kur nu vel ēduši

Draugiem Facebook Twitter Google+