Foto: Lita Krone/LETA

222 Apes novada iedzīvotāji vēlas apvienoties ar Alūksnes novadu 0

Apes un Alūksnes novada pašvaldībām, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) 222 Apes novada iedzīvotāji iesnieguši kolektīvo iesniegumu, kurā pauduši vēlmi apvienoties ar Alūksnes novadu, ja tiek īstenota administratīvi teritoriālā reforma.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

VARAM pašvaldībām piedāvātajā administratīvi teritoriālās reformas plānā Apes novadu iekļāvusi Smiltenes novadā.

Alūksnes novada dome Apes novada iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu izskatījusi domes sēdē un nolēmusi, vispārīgi vienojoties, atbalstīt Apes un Alūksnes novadu apvienošanu bijušā Alūksnes rajona administratīvajās robežās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Apes novada domes priekšsēdētājs Jānis Liberts (Mēs savam novadam) aģentūrai LETA sacīja, ka pašvaldībā ir skeptiska nostāja par Apes novada pievienošanos Alūksnes novadam.

Liberts stāstīja, ka iedzīvotāju iesniegumā norādītie argumenti, kādēļ novadam būtu jāpievienojas Alūksnei nevis Smiltenei, neattiecas uz pašvaldības īstenotajām funkcijām. Piemēram, policija, degvielas uzpildes stacija, bankas nav pašvaldību pakalpojumi.

Patlaban Apei un Alūksnei ir kopēja sporta skola un mūzikas skola, kur mācās arī Apes skolēni, sacīja Apes novada domes priekšsēdētājs.

Viņš atsauca atmiņā 2013.gadu, kad Ape vēlējusies izveidot ar Alūksni kopēju pašvaldības policiju. Sarunas ilgušas gadu un beigušās bez rezultāta. Līdzīgi bijis arī ar kopējas būvvaldes izveidi, kas ar vēsturiskajiem kaimiņiem nesekmējusies, tādēļ nācies sadarboties ar tālākajiem kaimiņiem – Smilteni, kur to visu izdevies atrisināt salīdzinoši īsā laika posmā.

Liberts uzskata, ka Apes iekļaušanās Alūksnes novadā patlaban nav arī ekonomiski izdevīga, jo Alūksnes kredītportfelis ir izsmelts, ja reiz tā pat sava sporta centra būvniecībai finansējumu ieguva, samazinot izdevumus pagastu pārvaldēm.

“Alūksnes novads šo gadu laikā ir strauji un ļoti kvalitatīvi attīstījis pilsētu, bet lauku teritorijām ir veltīts daudz mazāk uzmanības un resursu. Patlaban nav pamata domāt, ka nākotnē varētu, kas mainīties, tādēļ pašvaldībā ir uzskats, ka Apes novadam ir jāpievienojas Smiltenei nevis Alūksnei, kuras attīstības indekss ir krietni sliktāks, ka Smiltenei,” sacīja Liberts.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2019.gada 1. janvārī Apes novadā bija reģistrēti 3295 iedzīvotāji, savukārt Alūksnes novadā – 14 153.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.