ASV Valsts departaments gatavs konfiscēt iesaldētos Krievijas aktīvus 70

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens otrdien vizītē Kijivā izteicies, ka Krievijai jāmaksā par to, ko tā iznīcinājusi, un ASV ir gatavas konfiscēt iesaldētos Krievijas aktīvus, lai to panāktu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Apmeklējot Kijivas Politehnisko universitāti, Blinkens atgādināja, ka pirms gada Helsinkos viņš sacīja runu, kurā norādīja, ka Vladimira Putina agresija pret Ukrainu ir stratēģiska neveiksme. Šoreiz viņš runas tematu formulēja kā Ukrainas “stratēģisko veiksmi”.

Blinkens uzskaitīja tādus Ukrainas panākumus kā parakstītie divpusējie līgumi ar desmit valstīm par palīdzības garantijām Ukrainai, tās padziļināto sadarbību ar NATO un kuģošanas ceļa atvēršanu graudu eksportam caur Melnās jūras ostām. Tas viss, pēc Blinkena domām, liecina, ka Ukraina galu galā uzvarēs, un tie, kas uzskata, ka laiks strādā Putina labā, kļūdās.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ir vēl viens svarīgs solis, kas mums jāsper: jāliek Krievijai maksāt par Ukrainas atveseļošanos un atjaunošanu,” sacīja Blinkens. Viņš uzsvēra, ka Krievijai ir jāsamaksā par to, ko tā ir iznīcinājusi.

“To pieprasa starptautiskās tiesības. Un to ir pelnījusi Ukrainas tauta. Mūsu Kongress ir devis mums pilnvaras konfiscēt Krievijas aktīvus Savienotajās Valstīs, un mēs plānojam tās izmantot,” paziņoja ASV valsts sekretārs.

Šīs pilnvaras ir ietvertas vienā no likumiem, ko Kongress pieņēma aprīlī kopā ar jaunāko 60 miljardu ASV dolāru palīdzības paketi Ukrainai.

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija nebūt ne uzreiz atzina, ka ir pieļaujama iesaldēto Krievijas Centrālās bankas aktīvu konfiskācija. Lielākā daļa iesaldēto aktīvu atrodas Eiropā, un Eiropas valstis vēl nav piekritušas tos konfiscēt.

“Mēs sadarbojamies ar mūsu G7 partneriem, lai nodrošinātu, ka Krievijas imobilizētie valsts aktīvi tiek izmantoti, lai novērstu kaitējumu, ko Putins turpina nodarīt. G7 var atgūt miljardiem dolāru, tādējādi dodot Putinam spēcīgu signālu, ka laiks nav viņa pusē,” sacīja Blinkens.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.