Reklāmraksti

4 populārākās finanšu kļūdas, kuras pieļauj kā gados jauni, tā arī vecāki cilvēki0

Publicitātes foto

Ir viegli pieļaut ar naudu saistītas kļūdas, kad esam jauni un mācāmies, kā kontrolēt savu dzīvi, finanses un citas jomas. Ideālā gadījumā ikvienam vajadzētu mācīties no savām kļūdām, lai tās vairāk nepieļautu, taču, kā mēs zinām, realitātē bieži vien gadās uzkāpt uz tā paša grābekļa atkal un atkal. Lūk, četras populāras finanšu kļūdas, kuras cilvēki mēdz pieļaut, neatkarīgi no vecuma.

Iegādājamies lietas, kuras nevaram atļauties

Mūsdienās mums visapkārt ir tik daudz kārdinājumu un uzmanības novērsēju, kas tā vien aicina tērēt naudu. Tie pat nav tikai veikali vai tiešas reklāmas, bet arī cilvēki. Viens no izplatītiem veidiem, kā šobrīd tiek popularizēti dažādi produkti un pakalpojumi ir izmantojot tā saucamos influencerus jeb sabiedrībā atpazīstamas personas, kas izmēģina dažādas lietas un pēc tam par tām veido videomateriālus un raksta savos blogos. Savukārt sabiedrība, to redzot, nereti ietekmējas, jūtot vēlmi līdzināties šīm personām, kā rezultātā tiek iegādātas dažādas preces, par kurām viņi, iespējams, iepriekš pat nebija dzirdējuši.

Un, protams, jāpiemin arī vēlme līdzināties un sacensties ar saviem draugiem, paziņām, kolēģiem un pat radiniekiem. Teju ikvienam ir pazīstams vismaz viens cilvēks, kas cenšas it visā pārspēt pārējos – ar labāku māju vai dzīvokli, mašīnu, suni, apģērbu, mājokļa iekārtojumu, dārgāku ceļojumu un tamlīdzīgi. Diemžēl problēma slēpjas tajā, ka šīs personas ne vienmēr to visu spēj atļauties. Lai arī tādi pakalpojumi kā patēriņa kredīts var noderēt ārkārtas gadījumos, tā noteikti nebūs laba izvēle, ja vēlaties izcelties uz citu fona.

Nesekojam līdzi savam ikmēneša budžetam

Personīgo finanšu plānošana nav viena no tām lietām, kuru apgūstam skolā, tādēļ šo prasmi mēs visbiežāk iegūstam pašmācības ceļā, pieļaujot dažādas kļūdas un pieņemot nepareizus lēmumus.

Budžeta plānošanai ir veltīti blogi, raksti, video un pat neskaitāmas grāmatas, kurās no dažādām perspektīvām apskatīts, kā labāk, gudrāk un izdevīgāk pārvaldīt personīgās finanses, tādēļ arī Jums noteikti vajadzētu šos informācijas avotus izmantot labā, lai izveidotu tādu budžeta plānu, kurš palīdzēs sasniegt ikvienu mērķi.

Iekrājumu neesamība

Dzīve ir pilna pārsteigumu, un diemžēl daļa no tiem mēdz būt visai nepatīkami, tādēļ viss, ko mēs varam darīt, ir tiem laicīgi sagatavoties. Viens no variantiem, kā to izdarīt – veidot iekrājumus. Lai arī, cik grūti ikdienā būtu “savilkt galus”, iekrājumi ir tie, par kuriem nekad nevajadzētu aizmirst, jo šie finanšu līdzekļi konkrētās situācijās var būt ļoti noderīgi.

Dzīvošana no algas līdz algai

Šī ir vēl viena izplatīta problēma gan jaunu, gan vecu cilvēku vidū, ko savā ziņā izraisa tieši izvairīšanās plānot budžetu, jo, ja mēs nezināsim, cik daudz naudas katru mēnesi nopelnām un cik izdodam, nevarēsim saplānot izmaksas tā, lai mēneša beigās nepaliktu pilnībā bez naudas. Turklāt šajā gadījumā pat nav svarīgi, cik lieli vai mazi ir Jūsu ienākumi. Neprasmīga rīkošanās ar finanšu līdzekļiem agri vai vēlu var novest pie finanšu problēmām.

Viens no risinājumiem šajā gadījumā noteikti būtu budžeta plānošana savukārt otrs padoms, kuru var ņemt vērā, ir papildu ienākumu avotu meklēšana. Ja Jūs neapmierina esošā alga, un saprotat, ka mēnesi pēc mēneša nespējat “savilkt galus”, tās ir pazīmes, kas liecina, ka ir jāmeklē papildu peļņas gūšanas veidi, piemēram, virsstundas, otra darba vieta, hobiju pārvēršana peļņā un tamlīdzīgi.

LA.lv

Lasītākie

LA
LA.LV
Ekonomika
Miljardus ienesošā tūrisma nozare Latvijā ir teju iznīcināta. “Man ir ļoti lielas aizdomas, ka mēs visi nevarēsim kļūt par IT speciālistiem…”
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Iespējams tikai Latvijā? Maksātnespējas administrators nepārskaita valstij konfiscētu “netīru” naudu 7,6 miljonu eiro apmērā
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Nav skaidrs ar ko viņi nodarbojas!”: Rīgas pašvaldības policijā, vairākus gadus, iespējams, fiktīvi “strādā” daži vadošie darbinieki 3
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Noziedznieki siro prestižajā Pierīgas Langstiņu rajonā: Gerkenam nozog dārglietas, Rimševicam – seifu, bet advokātu Rebenoku nežēlīgi noslepkavo 8
9 stundas
AT
Andris Tiļļa
Praktiski
FOTO. Aktieris Kaspars Gods ar draugu un kolēģu atbalstu iekārtojis mājokli: kādreiz te bija bērnudārza grausts, tagad – mīlīga muižiņa
10 stundas