Ābrama par Kahovkas traģēdiju: mums blakus atrodas slims, zvērīgs kaimiņš, kas aizgājis vājprātā 89

“Mēs vēl īsti neapjaušam šīs ekoloģiskās, tehnoloģiskās katastrofas apmērus,” apspriežot Kahovkas HES aizsprosta spridzināšanu, TV24 raidījumā “Preses klubs” atzina Saeimas deputāte Skaidrīte Ābrama.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Viņa norāda, ka Ukraina ar ļoti lielām bažām tagad vēro, kas notiks: “Man šķiet, ka mēs vēl neapjaušam, kāds būs rezultāts.”

Krievijas saspridzinātais Kahovkas HES un tā izraisītie plūdi
CITI ŠOBRĪD LASA

Deputāte atzīst, ka viņu īpaši bažīgu dara tas, ka “krievs savā vājprātā, zvērībās ir aizgājis tik tālu, ka ne tikai nīcina ārā Ukrainas civiliedzīvotājus, bet nerēķinās arī ar saviem krieviem, kas ir otrā krastā. Viņiem pilnīgi vienalga, lai tie tur arī slīkst, zaudē mājokļus, lai viss iznīkst.”

Viņasprāt, no šī vajadzētu gūt mācību un izdarīt secinājums arī mums, apzinoties, cik ārkārtīgi slims, bīstams kaimiņš, atrodas mums blakus.

Ābrama aicina arī pievērst uzmanību mūsu pašu hidrobūvēm un to stāvoklim. Viņa atgādina par situāciju Latgalē, kad pirms pāris gadiem tur applūda plašas teritorijas: “Es uzskatu, ka tā arī bija tāda hidrobūvju kaut kāda nepietiekama uzraudzība, nepietiekama kontrolēšana un nepietiekama atjaunošana.”

Viņa uzsver, ka mums ir jāpievērš uzmanība arī savai drošībai attiecībā uz šīm civilajām celtnēm un būvēm, jo situācija var kļūt ļoti neprognozējama, ņemot vērā, cik bīstami kaimiņi mums ir.

Deputāte pieļauj, ka šī ekoloģiskā katastrofa var izraisīt lielas problēmas arī kaimiņvalstīs, tostarp arī pie mums. Tāpat neatbildēts ir jautājums, kas notiks
kad atomstacijā beigsies ūdens rezervuārs.

“Es pieļauju, ka mēs vēl neapjaušam, kādas sekas tam var būt, sekas var būt arī mūspusē,” viņa atzīst.

Jau ziņots, ka Krievijas karaspēks otrdien Hersonas apgabalā saspridzināja Kahovkas HES aizsprostu.

Kahovkas HES atradās Krievijas karaspēka kontrolē, taču pēc aizsprosta saspridzināšanas applūst teritorijas gan Dņepras labajā krastā, kuras kontrolē Ukraina, gan Krievijas okupētās teritorijas kreisajā krastā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.