Advokāts par VID reformu: “Man kā nodokļu maksātājam ir pilnīgi vienalga, kas notiek VID strukturālā ziņā” 21

Kādas reformas vajadzētu īstenot Valsts ieņēmumu dienestā (VID)? Uz šo TV24 raidījuma “Preses klubs” vadītāja jautājumu zvērināts advokāts Jānis Dzanuškāns atbildēja, ka šobrīd plānotā VID reforma “nav ne pirmā, ne pēdējā – tās ir, bija un būs”. Jau vēstīts, ka VID reformas īstenošanai ir iesniegti izskatīšanai Ministru kabinetā seši likumprojekti, kas paredz arī īstenot ieceri no VID atdalīt kriminālizmeklēšanas iestādes – Nodokļu un muitas policijas pārvaldi un Iekšējās drošības pārvaldi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

“Es kā nodokļu maksātājs uz reformām skatītos pozitīvi griezumā, ja tā rezultātā –  funkciju pārdales rezultātā un tamlīdzīgi –  mēs samazinātu vienā, otrā vai trešajā valsts pārvaldes iestādē cilvēku skaitu. Ja mēs spētu pie pašreizējās tehnoloģiju izmantošanas un visa pārējā mazināt fiziski personu skaitu, es teiktu, ka šī reforma jau ir izdevusies, un tā ir pozitīva! Visos pārējos gadījumos mēs redzam pārbīdīšanu un šaha spēlēšanu uz laukuma, kas nemaina spēlētāju skaitu. Un rezultātā man kā nodokļu maksātājam ir principā pilnīgi vienalga, kas notiek VID strukturālā ziņā,” tā gaidāmo reformu VID komentēja zvērināts advokāts Dzanuškāns TV24 raidījumā.

Jau ziņots, ka seši likumprojekti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) reformas īstenošanai iesniegti izskatīšanai Ministru kabinetā, tā 3.jūnijā aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā zināms, valdība 6.februārī atbalstīja FM ieceri no VID atdalīt kriminālizmeklēšanas iestādes – Nodokļu un muitas policijas pārvaldi un Iekšējās drošības pārvaldi.

FM tika uzdots sagatavot un līdz 2024.gada 1.jūnijam iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā tiesību aktu projektus, kas paredz VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes funkciju un uzdevumu un VID Iekšējās drošības pārvaldes izmeklēšanas un operatīvās darbības funkciju un uzdevumu izslēgšanu no VID funkcijām un uzdevumiem.

Tāpat FM sadarbībā ar Tieslietu ministriju līdz 2024.gada 1.jūnijam tika uzdots iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā likumprojektu par grozījumiem Kriminālprocesa likumā, kas paredz precizēt izmeklēšanas iestādes un tām noteikto institucionālo piekritību, kā arī FM līdz 1.jūnijam iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā likumprojektu par nodokļu un muitas policiju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.