Nepilsoņa pase.
Nepilsoņa pase.
Foto: LETA

Aija Šmidre: Man ir kauns, ka Latvijā joprojām eksistē nepilsoņu pases 0

“Man ir pašai personīgi ļoti liels kauns, ka mums joprojām eksistē nepilsoņu pases,” TV24 raidījumā “Preses klubs” viedokli pauž Aija Šmidre, “Rīgas viļņi” valdes priekšsēdētāja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
TV24
“Jo tālāk šķir, jo dumjāks var palikt!” Slaidiņu līdz smiekliem pārsteidzis suvenīrs no Ukrainas – krievu karavīra piezīmju grāmata 74
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Viņai kā Latvijas iedzīvotājai ir kauns, ka mēs tā ņirgājamies par cilvēkiem – cik ir gadi jau pagājuši…

“Ja mēs visi iedotu normāli mūsu Latvijas krieviņiem pilsoņu pases, nebūtu nekādu šādu riskanto gājienu vienkārši, vienreiz tas ir jāpabeidz!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Šmidre uzskata, ka mums no savas puses šiem cilvēkiem ir jānodrošina pilnvērtīga dzīve – iespēja būt par pilnvērtīgiem pilsoņiem.

Vilis Krištopans, uzņēmējs, ministru prezidents (1998-1999), partijas “Latvija pirmajā vietā” valdes loceklis, piebilst, ka Ivars Godmanis to solījis jau deviņdesmitajā gadā.

“Vilis tagad mauc kā Ždanoka,” norāda Ivars Godmanis, Latvijas ministru prezidents (1990-1993; 2007-2009), iekšlietu (2006-2007) un finanšu (1998-1999) ministrs.

Viņš uzsver, ka neko nav solījis, bet atzīmē, ka Latvija tomēr ir ļoti toleranta valsts, jo pagājuši 30 gadi, kuru laikā jebkurš varēja paņemt pilsonību, bet ir vesels bars, kas speciāli to nedarīja.

“Līdz 2007. gadam mums pilsonību ņēma 20 tūkstoši katru gadu, tikko iedeva bezvīzu režīmu nepilsoņiem, viss aizgāja atkal uz nulli atpakaļ,” Godmanis stāsta.

SAISTĪTIE RAKSTI