Foto: Reuters/Scanpix/LETA

ĀM piešķir 35 000 eiro cilvēktiesību pārkāpumu Baltkrievijā dokumentēšanai 51

Solidarizējoties ar politieslodzītajiem un viņu ģimenes locekļiem Baltkrievijā, Ārlietu ministrija (ĀM) ir nolēmusi sniegt finansiālu atbalstu 35 000 eiro apmērā Eiropas demokrātijas fondam, aģentūru LETA informēja ĀM.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Finansiālā atbalsta mērķis ir novirzīt to Baltkrievijas starptautiskās atbildības platformai, kurā tiek vākti un uzglabāti pierādījumi par cilvēktiesību pārkāpumiem Baltkrievijā, ka arī sniegts atbalsts politiskās represijās cietušajiem.

Baltkrievijā joprojām turpinās režīma represijas pret pilsonisko sabiedrību, cietumos atrodas ap 1500 politieslodzīto.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai apkopotu Baltkrievijas diktatora Aleksandrs Lukašenko režīma sistemātiskos cilvēktiesību pārkāpumus, 2021.gada janvārī tika izveidota starptautiska nevalstisko organizāciju platforma cilvēktiesību pārkāpumu Baltkrievijā dokumentēšanai un saglabāšanai atbilstoši ANO standartiem.

Šajā Platformā vadošā ir Dānijā bāzētā starptautiskā nevalstiskā organizācija “Dignity”, kura cieši sadarbojas ar baltkrievu pilsoniskās sabiedrības organizāciju “Viasna”. Konsorcijā ir iesaistītas Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija “Redress” un Starptautiskā spīdzināšanas izmeklēšanas Baltkrievijā komiteja.

Baltkrievijas starptautiskās atbildības platformu atbalstījušas virkne valstu kā ASV, Austrija, Beļģija, Kanāda, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija, Vācija, Islande, Latvija, Lietuva, Lihtenšteina, Lielbritānija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Rumānija, Slovākija, Šveice, kā arī Eiropas Savienība.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.