Andris Kulbergs skaidro elektrības tarifa pieaugumu: Gribam, lai cilvēki ir “zaļi”, bet sodām viņus par to 64

Andris Kulbergs, Saeimas deputāts (AS), Auto asociācijas prezidents TV24 raidījumā “Ziņu TOP” atbild uz jautājumu, kā viņš vērtē elektrības tarifa pieaugumu par 5–18 eiro bez PVN, un skaidro, kāpēc šāds lēmums pieņemts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS “Sadales tīkls” un pārvades sistēmas operatora AS “Augstsprieguma tīkls” jaunos elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu tarifus, kas stāsies spēkā 1.jūlijā.

“Sadales tīkla” jauno tarifu ietekme uz mājsaimniecībām būs atšķirīga. Tas būs atkarīgs no pieslēguma parametriem un patēriņa, tostarp samaksu noteiks, vai ir ir vienas fāzes (1F) vai trīs fāžu (3F) pieslēgums, vai slodze ir 16A, 20A, 25A, 32A, 40A vai vairāk, kā arī no patērētajām kilovatstundām (kWh).

CITI ŠOBRĪD LASA

Dzīvokļu īpašniekiem, kuriem ir 1F pieslēgums un patēriņš ir 100 kWh mēnesī, rēķins mēnesī vidēji pieaugs par pieciem līdz septiņiem eiro bez PVN. Tikpat liels pieaugums ir gaidāms arī privātmāju īpašniekiem ar 1F pieslēgumu un 125 kWh patēriņu mēnesī.

“Es gribētu teikt, ka šis jau ir stipri normalizēts piedāvājums, kas nav ideāls, bet caur kuru vijas cauri loģiskas lietas,” viņš uzsver. Problēma, ka lielākā komponenete visu sadārdzina, ir elektroenerģija, ko iepērk zudumiem. Ir zudumi tīklā, kuri ir jākompensē, tie ir dabīgie zudumi, kas no “Nord Pool” biržas jāiepērk. Un tā problēma ir, ka viņus iepērk par sadārdzinātāku tarifu nekā iepriekš, viņš skaidro.

Līdz šim uzņēmumi bija tie, kas subsidēja privāto sektoru, A.Kulbergs uzsver, taču tagad ir izlīdzinājums. Fiksētā maksa ir pieaugusi, mainīgā ir samazinājusies. To izjūt mājsaimniecības, taču uzņēmumiem tas pieaugums tik liels nav.

“Tarifa struktūra ir kļuvusi godīgāka,” viņš apgalvo.

Problēma ir tiem, kas uzlikusi saules paneļus. Cilvēkiem bija jāpalielina jauda, lai kvalificētos programmas apmēram, tur arī radās 3 fāzes. Ja tās ikdienā netiek izmantotas, nāksies piemaksāt, viņš skaidro.

Ir iesniegtas izmainas, kas ir akceptētas, jo tas, A.Kulbergs uzsver, nav pareizi. Kopējā paketē ir citas izmainas, kas gaida. No manas apakškomisijas mēs šo noteikti pieskatīsim, lai līdz 1.jūlijam tiktu veiktas izmaiņas, viņš sola.

“Mēs, no vienas puses gribam, lai cilvēki ir “zaļi” un, no otras puses, viņus sodām par to, ka viņi ir “zaļi”,” viņš secina.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.