Foto: Atsurkan/SHUTTERSTOCK

Apdrošinātājs BTA un “We Build Parks” realizē inovatīvu projektu “BTA Velozinis” Latvijas pilsētās 0

AAS “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) kopā ar biedrību “For Better” un uzņēmumu “We Build Parks” ir uzsākuši realizēt vairākās Latvijas pilsētās sociāli atbildīgu un inovatīvu projektu “BTA Velozinis”, lai veicinātu bērnu veloprasmju attīstību.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 20
Lasīt citas ziņas

Velosipēdu vadītāju skaits uz ielām turpina palielināties. Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas datiem, kopējais velosipēdu vadītāju negadījumu skaits kopš 2011.gada ir palielinājies par 55%.

Taču trūkst drošu un pārdomātu vietu, kur mazākie velobraucēji varētu apgūt nepieciešamās velosipēdu vadīšanas prasmes.

CITI ŠOBRĪD LASA

“”BTA Velozinis” ir projekts, kura realizēšana dod gandarījumu un iedvesmu turpināt aizsākto sociālās atbildības jomā. Kopā ar “We Build Parks”, kas ir profesionāļi savā jomā un entuziasti ar lielo burtu, esam uzsākuši vērienīgu projektu, kas mūsu bērniem dos iespēju apgūt labāk veloprasmes drošā un inovatīvā veidā.

Esam pārliecināti, ka šāda projekta realizēšana ilgtermiņā dos pozitīvu rezultātu arī negadījumu statistikas ziņā un esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes no pilsētām, kur BTA Velozinis trase ir uzstādīta. Esam lepni, ka varam kopā ar partneri sniegt ieguldījumu nākotnē mūsu bērniem”, norāda BTA valdes locekle Evija Matveja.

Šobrīd jau ir realizēta “BTA Velozinis” trašu uzstādīšana Cēsīs (Valmieras iela 1) un Dobelē (Ķestermežs), turpinot to darīt arī Siguldā, Salaspilī, Saulkrastos, Jelgavā, Alūksnē, Rēzeknē, Valmierā un citur. Savukārt nākamgad plānots šo projektu attīstīt vēl plašāk.

“Veloziņa ideja tapa pēc gluži vienkāršas un ikdienišķas situācijas pilsētā, kad mana meita nespēja pārvarēt apmali, lai tiktu no ielas braucamās daļas uz trotuāra. Sapratu, ka nav tādas vietas, kur bērni drošos apstākļos un atraktīvā veidā varētu apgūt veloprasmes.

Tā radās inovatīvā veloparka plāns pilsētvidē. Pilotprojekts tapa Rīgā, un tas guva necerēti lielu atsaucību. Mūsu radītie aktīvās atpūtas parki iedvesmo cilvēkus darīt aizraujošas lietas.

“BTA Velozinis” ir unikāls pasaules līmenī, jo bērni attīsta prasmes un izglītojas nemanot, spēlējot velo spēles! Esam ļoti priecīgi, ka BTA sadzirdēja mūsu projekta stāstu un sadarbībā ar biedrību “For Better” piekrita atbalstīt tā realizāciju,” uzsver “We Build Parks” vadītājs Jānis Jansons.

“BTA Velozinis” trasē radīti pilsētvidē visbiežāk sastopamie apstākļi, lai bērni, sākot ar pirmajām dienām, kad tiek apgūtas velosipēdu braukšanas prasmes, spētu apjaust savas iespējas un pārvarēt šķēršļus, lai tas nebūtu jādara uz ielas.

Reklāma
Reklāma

Piemēram, veikt manevru ar vienu roku, kas ļaus attīstīt spēju norādīt braukšanas virzienu, bedrīšu apbraukšanu vai uzbraukšanu un nobraukšanu no apmalītes. Tāpat pie “BTA Velozinis” trasēm tiks izvietotas arī informatīvās norādes ar svarīgāko informāciju par drošu velosipēdistu pārvietošanos satiksmē.

Plašāku informāciju par “BTA Velozinis” iespējams atrast projekta tīmekļa vietnē www.btavelozinis.lv.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē.

Par biedrību “For Better”

Biedrība “For Better” veicina interesi par aktīvo atpūtu Latvijas iedzīvotāju vidū, popularizējot alternatīvos sporta veidus un veselīgu dzīvesveidu. Šobrīd biedrība fokusējās uz velo infrastruktūras attīstību, pasākumu rīkošanu un sabiedrības labuma projektiem. Aizvadītajos gados biedrība “For Better” ir rīkojusi „Red Bull Pump Track World Championship” posmus Latvijā un Igaunijā, kas ir guvuši ievērojamu atsaucību no aktīviem jauniešiem un sporta profesionāļiem. Šogad biedrība plāno organizēt atklāto čempionātu asfalta velo trasē gan bērniem, gan pieaugušiem, veicinot šī sporta veida popularizēšanu.

Par “We Build Parks”

“We Build Parks” ir latviešu uzņēmums, kas apvieno aktīvās atpūtas parku izbūves ekspertus. Uzņēmums var lepoties ar realizētiem unikāliem velo, snovborda, veikborda, skeitborda un citiem aktīvās atpūtas projektu risinājumiem 25 pasaules valstīs (t.sk. Ziemas olimpisko spēļu snovborda parka izbūve). Baltijas reģionā “We Build Parks” uzņēmums koncentrējas uz velo segmentu, izbūvējot asfalta velotrases un koka konstrukciju piedzīvojumu trases. Šobrīd Latvijā velotrases ir izbūvētas vairākās pilsētās (Daugavpilī, Rīgā, Aucē, Cēsīs, Tērvetē, Beverīnā, Balvos), kopā radot inovatīvas, estētiski pievilcīgas un multifunkcionālas atpūtas, kā arī sacensību norises vietas. Velotrašu ideju atzinīgi novērtē arī vairākas pilsētas kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.