Ilutratīvs attēls.
Ilutratīvs attēls.
Foto. xFotostandx/xK.xSchmittx

Aptauja: Algas pielikumu saistībā ar augsto inflāciju saņēmusi vien neliela daļa iedzīvotāju 20

Latvijā 15% iedzīvotāju ir saņēmuši algas pielikumu saistībā ar augsto inflāciju, aģentūrai LETA pavēstīja personāla atlases uzņēmumā SIA “Nextra Latvia”, atsaucoties uz kompānijas veiktās aptaujas datiem. Vienlaikus 6% respondentu norādījuši, ka uzņēmuma vadība tuvākajā laikā palielinās viņiem algu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Tajā pašā laikā 35% Latvijas iedzīvotāju algas pielikumu pagaidām nav saņēmuši, taču cer, ka darba devējs plāno palielināt algu tuvākajā laikā, bet katrs piektais ir pārliecināts, ka uzņēmuma vadības plānos nav algas palielināšana.

Tāpat aptaujas dati liecina, ka algas galvenokārt ir palielinātas Rīgā, proti, 17%, kamēr reģionos šis īpatsvars ir 12-14%, kā arī augsti kvalificētiem speciālistiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aptaujā 16% respondentu ar augstāko izglītību norādījuši, ka viņi jau ir saņēmuši algas pielikumu, bet vēl 8% plāno saņemt to tuvākajā laikā. Taču starp cilvēkiem ar vidējo un vidējo speciālo izglītību algas pielikumu ir saņēmuši vai plāno saņemt attiecīgi 18% un 15%.

Algas palielinājumu, pēc aptaujas datiem, galvenokārt ir saņēmuši iedzīvotāji, kuri pelna 1251 eiro un vairāk. Aptaujā secināts, ka starp tiem, kuru alga ir no 551 eiro līdz 1000 eiro, 11% ir saņēmuši algas palielinājumu, savukārt starp tiem, kuri pelna no 1251 eiro līdz 1500 eiro, 22% ir saņēmis algas pielikumu. Vienlaikus starp tiem, kuri pelna 1501 eiro un vairāk, algas palielinājumu ir saņēmis 31%.

Aptauju pētījumu aģentūra “Norstat Latvija” veica 2022.gada oktobrī, aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.