Latvijā
Sabiedrība

Ar Covid-19 slimos viesstrādniekus no Uzbekistānas plānoja nodarbināt kūdras ieguvē0

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Ziņa papildināta ar jaunāko informāciju.

Piecus viesstrādniekus no Uzbekistānas, kuriem konstatēta saslimšana ar Covid-19, bija plānots nodarbināt kūdras ieguves nozarē, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Vienlaikus nedz Latvijas Investīciju attīstības aģentūrā (LIAA), nedz Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) aģentūrai LETA neatklāja, kurš uzņēmums konkrēti vēlējies piesaistīt šos viesstrādniekus.

Aģentūra LETA SPKC noskaidroja, ka ar Covid-19 slimie Uzbekistānas viesstrādnieki vēl nebija paspējuši uzsākt darba attiecības. Šo cilvēku grupa no apkārtējiem bija izolēta, kamēr tika gaidīti Covid-19 testa rezultāti.

SPKC Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs žurnālistiem pirmdien pastāstīja, ka par visām atļaujām ārvalstu pilsoņiem strādāt Latvijā, tostarp no valstīm ar augstu risku inficēties ar Covid-19, atbild LIAA. Savukārt darba devējam, kā bija arī šajā gadījumā, jāparūpējas, lai viesstrādniekus speciāls transports aizved uz pašizolācijas vietu. Arī testēšanu no Uzbekistānas iebraukušajiem viesstrādniekiem nodrošināja darba devējs. Patlaban šie cilvēki atrodas stingrā pašizolācijā, kuras izdevumus jāsedz darba devējam.

SPKC Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors teica, ka vienam no Covid-19 slimajiem Uzbekistānas pilsoņiem novērojami izteikti saslimšanas ar Covid-19 simptomi, bet pārējo veselības stāvoklim SPKC sekos līdzi. Uzbekistānas viesstrādnieki Latvijā ieceļoja pa sauszemi no Baltkrievijas un SPKC par to informējis arī Pasaules Veselības organizācijas koordinācijas punktu, Baltkrievijas un Uzbekistānas varas iestādes.

Perevoščikovs teica, ka šis nav pirmais gadījums, kad ārvalstu viesstrādniekiem konstatēts Covid-19. Iepriekš bijuši vismaz divi gadījumi saistībā ar viesstrādniekiem no Ukrainas.

Latvijas Kūdras asociācijas valdes locekle Ingrīda Krīgere aģentūrai LETA teica, ka viņas rīcībā nav informācijas, kurā uzņēmumā piecus ar Covid-19 slimos viesstrādniekus bija plānots nodarbināt.

Vienlaikus viņa atzina, ka Latvijas Kūdras asociācija Latvijā pavasarī īstenoja reklāmas kampaņu, kas bija vērsta uz reģioniem Latvijā, lai piesaistītu vietējos darbiniekus visiem kūdras uzņēmumiem, kuriem bija nepieciešamība. Darbinieki tika atrasti.

Saistītie raksti

Kā ziņots, aizpagājušajā diennaktī Latvijā veikti 1345 Covid-19 testi, atklājot 13 jaunus saslimšanas gadījumus. SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka pieci saslimušie iebraukuši no Uzbekistānas. Septiņi no saslimušajiem ir kontaktpersonas, savukārt par vienu personu tiks precizēta papildus informācija.

Saslimušie Uzbekistānas iedzīvotāji Latvijā ieradušies pagājušās nedēļas beigās. Vaicāta par iespējamām viņu kontaktpersonām, SPKC pārstāve Ilze Arāja skaidroja, ka pašlaik turpinās epidemioloģiskā izmeklēšana, un arī šis jautājums ir darba procesā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Veselam
“Jā, Covid-19 ir bīstams, bet tas ir pārspīlēts,” uzskata Apinis 34
9 stundas
IF
Imants Frederiks Ozols
Pasaulē
“Tas ir rets notikums!” Otrdien Latvijā ieradīsies Francijas prezidents Makrons kopā ar kundzi Brižitu
3 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Uhaņā saražotais draņķis ir izrādījies no aplam izturīga materiāla taisīts.” Egila Līcīša feļetons 2
2 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Nepamodās no narkozes: zobārsta krēslā nomirst deviņus gadus veca meitenīte 2
6 stundas
LA
LA.LV
Laukos
“Šis ir liels zaudējums.” Nelikumīgi nozāģēts pie kāda latviešu strēlnieka kapa augušais dižkoks
21 minūtes