Veselam
Ārstēšana

Covid-19 saslimušo straujš pieaugums. Viņķele un Bordāns pauž viedokli par Uzbekistānas viesstrādnieku saslimšanu2

Foto: ZUMAPRESS/SCANPIX/LETA

Ziņa pulksten 19.12 papildināta.

No vienas situācijas ar piecu viesstrādnieku no Uzbekistānas saslimšanu nevar izdarīt secinājumus par tendencēm, izriet no veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) paustā aģentūrai LETA.

“Mēs nekad no vienas situācijas neizdarām secinājumus par tendencēm,” sacīja veselības ministre.

Tā politiķe atbildēja uz jautājumu, vai pēc piecu slimu viesstrādnieku konstatēšanas vajadzētu lemt par aizliegumu viesstrādniekiem no trešajām valstīm ierasties Latvijā.

Politiķe skaidroja, ka ierobežojumi arī viesstrādniekiem bija noteikti ārkārtējās situācijas laikā, kas tagad ir atcelta. Pašlaik viesstrādnieku ierašanās ir saskaņojama ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, piebilde ministre.

Viņķele norādīja, ka piesardzībai ir jābūt vienlīdz vienādai gan situācijā, kad Latvijā ierodas citu valstu cilvēki, gan tad, ja Latvijā no ceļojuma atgriežas vietējie iedzīvotāji.

LA.LV Aptauja

Vai pēc piecu slimu viesstrādnieku konstatēšanas vajadzētu lemt par aizliegumu viesstrādniekiem no trešajām valstīm ierasties Latvijā?

  • Jā, pilnīgi noteikti
  • Nē, tas būtu pārsteidzīgs solis
  • Nezinu, man šķiet, ka tas neko nemainīs

Taujāta par vienā dienā saslimušo skaitu, kas sestdien bijis krietni lielāks nekā citās dienās pēdējā laikā, veselības ministre vērsa uzmanību, ka pārliecinoši lielākā daļa gadījumi ir izsekojami, bet par vienu gadījumu vēl turpinās epidemioloģiskā izmeklēšana.

Ministru prezidenta vietas izpildītājs, tieslietu ministrs

Jānis Bordāns (JKP) pašlaik neskata pamatu jauniem valdības lēmumiem saistībā ar Uzbekistānas viesstrādnieku saslimšanu, jo atbildīgie dienesti kontrolē situāciju.

Vaicāts, vai pēc piecu viesstrādnieku saslimšanas konstatēšanas vajadzētu lemt par aizliegumu viesstrādniekiem no trešajām valstīm ierasties Latvijā, Bordāns norādīja, ka pašlaik nav pamata jauniem valdības lēmumiem, jo atbildīgie dienesti kontrolē situāciju, kā arī nav tik lieli slimības uzplaiksnījumi.

Premjera vietas izpildītājs vērsa uzmanību, ka tie, kuri ir saslimuši, tiek konstatēti, un nav informācijas, ka par situāciju varētu tikt zaudēta kontrole.

Savukārt, ja dienesti ziņos par kādām krasām izmaiņām, tiks pieņemti nepieciešamie lēmumi, norādīja Bordāns.

Kā ziņots, aizvadītajā diennaktī Latvijā veikti 1345 Covid-19 testi, atklājot 13 jaunus saslimšanas gadījumus, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

SPKC rīcība esošā informācija liecina, ka pieci saslimušie iebraukuši no Uzbekistānas. Septiņi no saslimušajiem ir kontaktpersonas, savukārt par vienu personu tiks precizēta papildus informācija.

Sākotnēji minētie pieci saslimušie ir Uzbekistānas iedzīvotāji, kuri Latvijā ieradušies strādāt, aģentūrai LETA pastāstīja SPKC pārstāve Ilze Arāja. Šiem cilvēkiem saslimšana norit vieglā formā un jautājumu kārtošana par viņu pašizolēšanos notiek sadarbībā ar darbu vadītāju, kurš organizēja šo strādnieku ierašanos Latvijā.

Saslimušie Uzbekistānas iedzīvotāji Latvijā ieradušies šīs nedēļas beigās.

Vaicāta par iespējamām viņu kontaktpersonām, Arāja skaidroja, ka pašlaik turpinās epidemioloģiskā izmeklēšana un arī šis jautājums ir darba procesā.

Piecu viesstrādnieku no Uzbekistānas saslimšana atklāta Rīgā, aģentūrai LETA pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

No pagājušajā diennaktī reģistrētajiem 13 jaunajiem inficētajiem kopumā seši gadījumi ir atklāti Rīgā, izpētīja aģentūra LETA.

Galvaspilsētā pašlaik ir 87 ar Covid-19 sasirgušie.

Savukārt Gulbenes novadā saslimušo skaits ir pieaudzis līdz astoņiem. Kā skaidroja Arāja, Gulbenes novadā ir konstatētas saslimušas kontaktpersonas jau agrāk reģistrētiem slimniekiem.

Saistītie raksti

Gulbenes novads ir kļuvis par pašvaldību ar otru lielāko inficēto skaitu pēc Rīgas. Tāpat pirmo reizi Covid-19 ir atklāts Viļakas novadā. Tur inficēto skaits nepārsniedz piecu gadījumu robežu. Gulbenē un Viļakā saslimušie nav saistīti ar Uzbekistānas iedzīvotāju saslimšanu.

No pagājušajā diennaktī reģistrētajiem 13 inficētajiem, četri bijuši vecuma grupā no 40 līdz 49 gadiem, pa diviem bijuši vecuma grupā no 10 līdz 19 gadiem, no 60 līdz 69 gadiem un vecumā virs 70 gadiem. Savukārt pa vienam saslimušajam ir vecuma grupā no 20 līdz 29 gadiem, no 30 līdz 39 gadiem un no 50 līdz 59 gadiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.