Foto: Rīgas brīvostas pārvalde

Ar Rīgas kausu burāšanā atklās jauno Ķīpsalas jahtu ostas infrastruktūru 0

No 14. līdz 16. augustam Daugavā pie Vanšu tilta risināsies “Rīgas kauss burāšanā 2020” Optimist laivu klasē, kur vēja un upes spēku izmantošanas meistarībā sacentīsies vairāk nekā 40 jauniešu komandas no visas Latvijas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

Ar jauno burātāju sacensībām tiks simboliski atklāta arī jaunā Ķīpsalas jahtu ostas infrastruktūra, ko Rīgas brīvostas pārvalde izbūvējusi projekta EST-LAT Harbours ietvaros.

Pēc infrastruktūras uzlabojumiem Rīgas ostā burātājiem tiek piedāvāts jūtami augstāka līmeņa serviss, kas ir īpaši svarīgs Eiropas burātājiem – atpūtas telpas, saunas, moderns un ātrs internets.

CITI ŠOBRĪD LASA

Starts Rīgas kausam burāšanā 2020, kur startē bērni un jaunieši vecumā līdz 15 gadiem, tikts dots sestdien, 15. augustā pulksten 12.00.

Burātāji Daugavas ūdeņos būs vērojami jau no 14. augusta, bet svinīgā sacīkšu noslēguma ceremonija un uzvarētāju apbalvošana notiks 16. augustā ap pulksten 16.30.

Paralēli jauniešu sacīkstēm Optimist laivu klasē, Daugavā pie Vanšu tilta no 14. līdz 16. augustam risināsies arī sacensībās jūras jahtu komandām – LAT LYS LOA jahtu klasē, sporta jahtu klasē Beneteau PLATU 25, STAR un jauniešu jahtu klasē Laser 4,7 un Laser Radial.

Rīgas kauss ir iespēja jaunajiem burātājiem godīgas konkurences apstākļos noskaidrot šā brīža labāko komandu.

Sacensības būs aizraujošs piedzīvojums gan jaunajiem burātājiem, gan arī skatītājiem krastā un uz Vanšu tilta, jo straumes un mainīgā vēja dēļ Daugava pie Vanšu tilta no burātājiem prasa ne tikai labas zināšanas, bet dažkārt pat intuitīvu, uz maņām balstītu pareizo rīcību.

Sacensību skatītājiem būs iespēja ne tikai vērot spraigas cīņas un skaistus skatus uz ūdeņiem, bet arī pārliecināties, ka burāt var iemācīties ikviens.

Rīgas kausa sacensību dalībnieki kā vieni no pirmajiem varēs novērtēt arī iespējas, ko sniedz uzlabotā Ķīpsalas jahtu ostas infrastruktūra.

Projekta EST-LAT Harbours ietvaros Ķīpsalas jahtu ostā ir izbūvēta jahtu notekūdeņu savākšanas sistēma, pilnveidota navigācijas zīmju infrastruktūra, uzstādīta peldošā platforma ar eliņu un izveidots viļņlauzis jahtu ostas pasargāšanai no viļņiem.

Tāpat ir izvietotas informatīvās zīmes un izbūvēta videonovērošanas sistēma.

Divstāvu būve uz pontoniem, kurā tiks izvietoti tādi burātājiem būtiski pakalpojumi kā buru labošanas darbnīca, labierīcības, sauna, konferenču telpas burāšanas skolai un atpūtas telpas, ir izbūvēta, pielietojot mūsdienīgus materiālus un tehnoloģijas.

Reklāma
Reklāma

Rīgas brīvostas pārvalde kopā ar vēl 9 Latvijas jahtu ostām ir iesaistījusies ERAF projektā “Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā” (EST-LAT Harbours).

Projekta mērķis – izveidot vienotu jahtu ostu tīklu Latvijā un Igaunijā, dažādojot un paplašinot ar burāšanu saistīto pakalpojumu klāstu, kas ļautu nākotnē attīstīt burāšanas tūrismu, piesaistīt aizvien vairāk ārvalstu burātājus, tādējādi sekmējot ostās ienākošo jahtu skaita pieaugumu.

Jahtu ostas infrastruktūras uzlabošanas projekta kopējās izmaksas ir 446 tūkstoši EUR, no kurām 85% tiek finansēts no Eiropas struktūrfondu ERAF Interreg programmas līdzekļiem.

Publikācija tapusi sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.