Arhibiskaps Zbignevs Stankevičs.
Arhibiskaps Zbignevs Stankevičs.
Foto – Timurs Subhankulovs

Zbigņevs Stankevičs: Karš Ukrainā ir apkaunojums ne tikai Krievijai, bet visai cilvēcei 0

Līga Abakuka, TV24

“Karš Ukrainā ir apkaunojums Krievijai, bet kā Pāvests saka, arī visai cilvēcei, jo tā ir pieļāvusi, ka Krievijas agresija arvien pieaug un eskalējas. Šis ir ļoti garš process, karš neuzliesmoja vienā brīdī, tas ir gara procesa rezultāts. Pasaule nav darījusi visu iespējamo, lai apslāpētu šos kara dīgļus pašā sākumā,” TV24 speciālizlaidumā skarbu viedokli par karu Ukrainā izteica Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Lasīt citas ziņas

Metropolīts raidījumā norādīja, ka vēl 1917. gadā, kad Portugālē Dievmāte esot parādījusies trīs ganiņiem, tās vēstījums esot bijis, ka cilvēcei ir jānožēlo savi grēki un jālūdzas par Krieviju, lai tā atgriežas pie Dieva.

Ja tā neatgriezīsies pie Dieva, tā turpinās izplatīt savus maldus visā pasaulē un sāksies vēl viens karš, kurš būs briesmīgāks par iepriekšējo.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zbigņevs Stankevičs arī atgādināja: “Kad Pāvests Jānis Pāvils II 1984.gadā lūdza aizbildniecību Krievijai, tad pēc dažiem mēnešiem pie varas Krievijā nāca Gorbačovs un sākās “perestroika”, kuras rezultātā sabruka Padomju Savienība.”

Kristīgajai pasaulei likās, ka šīs izmaiņas ir saistītas ar šo aizbildniecības aicinājumu, tāpēc arī tagad vajadzētu nožēlot grēkus un lūgties par Krievijas atgriešanos pie Dieva.

Raidījuma beigās arhibīskaps atzina arī to, ka, ja visi citi līdzekļi, lai apstādinātu Putinu ir izsmelti, tad: “Valstij ir tiesības uz pašaizsardzību, kad visi miermīlīgie līdzekļi ir izsmelti, tad ir tiesības aizstāvēties.

Jādara viss iespējamais, lai konfliktu risinātu diplomātiskā ceļā. Ir pasaules spiediens, sankcijas, tam visam ir ietekme, bet, ja visi līdzekļi izsmelti, tad jāķeras pie ieročiem.”

SAISTĪTIE RAKSTI