Foto: Ieva Leiniša/LETA

Arī alga par oktobri daļai skolotāju būs zemāka par solīto: “Mēs visi esam vienā laivā, bet laivā ir sūces” 118

Daļai skolotāju alga arī par oktobri, visticamāk, būs mazāka par solīto, un problēmas ir aprēķinos gan nacionālajā, gan pašvaldību, gan izglītības iestāžu līmenī, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

“Mēs visi esam vienā laivā, bet laivā ir sūces, un piešķirtā nauda tek kaut kur ārā un tās nepietiek joprojām,” par to, kādēļ daļai pedagogu šajā mācību gadā solītā algas pieauguma vietā ir samazinājums, izteicās Vanaga.

LIZDA vadītāja raidījumā, kā norāda LSM.LV, neslēpa, ka problēmas ir aprēķinos un “formulās”, kas ir mantotas laika gaitā. Par to liecina arī naudas iztrūkums sporta pedagogu algām. Arī dažās pašvaldībās naudu sadala neatbilstoši Ministru kabineta noteikumos paredzētajam, piemēram, kā tas bija Rēzeknes pašvaldībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Trešais līmenis ir izglītības iestāžu līmenis, kur arī ne vienmēr ir caurskatāmība par finanšu plūsmu – kaut ko palaižam garām, nepasakot, ka skolēnu skaits samazinājies, vai piemirsts par kvalitātes pakāpēm, vai nav tik daudz bērnu ar speciālajām vajadzībām, par kuriem naudiņu deva vairāk. Problēmas ir visos šajos trīs līmeņos,” uzsvēra Vanaga.

Arodbiedrības vadītāja pieļāva, ka arī oktobrī līdzīgi kā septembrī daļai skolotāju būs mazāka alga. Tieši šodien, 13. novembrī, arodbiedrība tiksies ar ministrijas pārstāvjiem, lai šo jautājumu risinātu. Vanaga arī uzsvēra, ka agrāk šo problēmu nevarēja konstatēt, jo tā dēvētās tarifikācijas ievada līdz oktobra vidum.

“Reālā aina atspoguļojas tikai oktobra vidū, kas nav pieņemami – pusotru mēnesi nostrādā un tikai tad uzzini precīzo gala algu,” norādīja Vanaga.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.