Vācijā, kur konteineru sistēmas ir jau 20 gadus, cilvēki apzinīgi šķiro atkritumus, bet pudeļu depozītu popularitāte krītas.
Vācijā, kur konteineru sistēmas ir jau 20 gadus, cilvēki apzinīgi šķiro atkritumus, bet pudeļu depozītu popularitāte krītas.
Foto: DEFOTOBURG/SHUT TERSTOCK

Ārvalstu investori aicina nodrošināt atklātu depozīta sistēmas operatora kandidātu izvērtēšanu 0

Ārvalstu investoru padome Latvijā (ĀIPL) nosūtījusi atklātu vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) un Valsts vides dienestam (VVD) ar aicinājumu nodrošināt atklātību, izvērtējot depozīta sistēmas operatora kandidātus, aģentūru LETA informēja padomes pārstāvji.

Vai Krievijas armija ir gana spēcīga, lai stātos pretī NATO armijai? Atbild NBS kapteinis
VIDEO. Linda Mūrniece: “Beidzot man ir kārtīgs, stabils vīrietis, kurš nemēģina ievākties manā dzīvoklī vai aizņemties mašīnu…”
VIDEO. Sieviete slimnīcā slepus ienes rumu, lai dalītos pēdējā dzērienā ar savu mirstošo tēvu
Lasīt citas ziņas

Padomē norādīja, ka šajā procesā jāiesaista pilsoniskā sabiedrība un neatkarīgi Latvijas un ārzemju eksperti, kā arī regulāri jāinformē sabiedrība par izvērtēšanas norisi un iespējamiem izaicinājumiem.

ĀIPL atzīmēja, ka padome novērtē darbu, ko VARAM un VVD īstenojuši pie depozīta sistēmas ieviešanai nepieciešamo grozījumu izstrādes Iepakojuma likumā un Ministru kabineta noteikumos, kā arī uz noteikumu pamata sagatavojot Depozīta sistēmas operatora kandidātu iesniegto dokumentu izvērtēšanas kārtību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tajā pašā laikā padomē uzsvēra, ka kandidātu izvērtēšanas procedūrai ir paredzēts ierobežots laiks, un gan iesaistītās puses, gan sabiedrība ir īpaši ieinteresēta, lai depozīta sistēma tiktu ieviesta ātri, kvalitatīvi un pārdomāti.

“Aicinām VVD saņemto piedāvājumu izskatīšanas procesā nodrošināt atklātības, pārredzamības un konkurences pamatprincipus,” norādīja ĀIPL Zaļās ekonomikas attīstības darba grupas vadītāja Dace Cīrule.

Lai nodrošinātu depozīta sistēmas atbilstību paplašinātās ražotāju atbildības principiem un padarītu depozīta operatora izvēli pēc iespējas caurspīdīgāku, ārvalstu investoru padome aicina visus VVD saņemtos piedāvājumus izvērtēt, liekot lietā publisko iepirkumu labāko praksi un būtiskākos pamatprincipus – godīga un taisnīga konkurence, vienāda attieksme pret visiem pretendentiem un labākā naudas un vērtības attiecība.

Kandidātu izvērtēšanas procesā ĀIPL aicina nodrošināt izvērtējuma procesa atklātību, publiskojot izvērtējuma komisijas sēžu dalībniekus un protokolus, kā arī publiski skaidrot pieņemtos lēmumus, izvērtējuma gaitā regulāri informēt sabiedrību par izvērtējuma norisi, izvērtējumā iesaistītajām pusēm un apspriestajiem izaicinājumiem, ja tādi būtu.

ĀIPL arī aicina izvērtējuma procedūrā iesaistīt neatkarīgus vietējos un ārvalstu ekspertus, ņemot vērā ierobežoto vietējo ekspertīzi depozīta sistēmas izveides un darbības jautājumos, kā arī iesaistīt pilsonisko sabiedrību, tostarp neatkarīgus novērotājus no Latvijas un no starptautiski atzītām vides nevalstiskajām organizācijām.

Jau ziņots, ka VVD noteiktajā termiņā, proti, līdz 2020.gada 30.septembrim, saņēma divus depozīta sistēmas operatora pretendentu pieteikumus. Pieteikumi saņemti no SIA “Depozīta iepakojuma operators” un SIA “Nulles depozīts”.

VVD norādīja, ka ir sācis depozīta sistēmas operatora pretendentu iesniegto dokumentu izvērtēšanu. Šim mērķim izveidota vērtēšanas komisija, kuras sastāvā darbosies piecas VVD amatpersonas, kā arī viens VARAM pārstāvis bez balsstiesībām.

Saņemto pieteikumu izvērtēšana norisināsies divās kārtās. Komisija vērtēšanas pirmajā kārtā izvērtēs pretendentu atbilstību normatīvu un minimālajām prasībām. Plānots, ka šis izvērtējums tiks veikts mēneša laikā.

Ja abi pretendenti atbildīs minimālām prasībām un tiks izvirzīti vērtēšanas otrajai kārtai, saņemtie pieteikumi tiks vērtēti atbilstoši valdības noteiktajiem vērtēšanas kritērijiem un atbilstoši VVD izstrādātajai Depozīta sistēmas operatora kandidātu iesniegto dokumentu izvērtēšanas kārtībai.

VVD slēgs līgumu ar pretendentu, kurš komisijas vērtējumā būs ieguvis lielāko punktu skaitu. Līgumu plānots noslēgt līdz šā gada beigām. Līgums ar operatoru par depozīta sistēmas darbības nodrošināšanu tiks slēgts uz septiņiem gadiem, proti, līdz 2029.gada 31.janvārim.

Kompāniju “Depozīta iepakojuma operators” šogad jūnijā izveidoja Alus un dzērienu iepakojuma savienība. Alus un dzērienu iepakojuma savienības īpašnieki ir AS “Aldaris” (24,98%), “Cēsu alus” (24,09%), SIA “Cido Grupa” (24,09%), AS “Agrofirma Tērvete” (10,4%), SIA “Piebalgas alus” (5,82%), SIA “Bauskas alus” (5,12%), SIA “Simeks” (2,27%), SIA “Mamas D” (1,83%), SIA “Užavas alus” (1,02%) un SIA “Alus nams” (0,4%). Kompānijas pamatkapitāls ir 90 000 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI

Savukārt kompānija “Nulles depozīts” komercreģistrā iegrāmatota 2020.gada 17.septembrī, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompānijas pamatkapitāls ir 9600 eiro, bet tās īpašnieki ir “Zaļā josta” (36,46%), Latvijas Tirgotāju asociācija (36,46%), AS “BAO” (20,83%), SIA “Zlaukts” (1,04%), SIA “Markol” (1,04%), SIA “Wingo Deposit” (1,04%), SIA “MobillyTX” (1,04%), AS “Latvijas balzams” (1,04%) un SIA “Amrita Water Europe” (1,04%).

Latvijā depozīta sistēmu plānots ieviest 2022.gada 1.februārī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Vai Krievijas armija ir gana spēcīga, lai stātos pretī NATO armijai? Atbild NBS kapteinis
VIDEO. Linda Mūrniece: “Beidzot man ir kārtīgs, stabils vīrietis, kurš nemēģina ievākties manā dzīvoklī vai aizņemties mašīnu…”
VIDEO. Sieviete slimnīcā slepus ienes rumu, lai dalītos pēdējā dzērienā ar savu mirstošo tēvu
VIDEO. Neapstādināmais zāles pļāvēja robotiņš – “traģikomiski” kadri no Igaunijas
Eiropas gāzes krātuves jāuzpilda gandrīz pilnībā. Inčukalna krātuve ir izņēmums
Lasīt citas ziņas
Sākotnēji brīvprātīgi: 2023. gadā profesionālajai armijai varētu piepulcēties ap 1000 jauniesaukto
Čirjevskis: “Food Union” sarāvis pēdējās saites ar Krievijas tirgu
Rīdzinieki, esiet atcaucīgi un izmitiniet bēgļus no Ukrainas!
Valdība pieļauj, ka pedagogus apmierinās ap 900 eiro mēnesī?
TIEŠRAIDE. Aktuālais par karu Ukrainā ar Jāni Slaidiņu plkst 19.00
18:49
Pussolītis ceļā uz uzticēšanos jeb pret ko protestē putnu draugi?
18:45
Dimanta: optimistiski pateicām, ka varam uzņemt 30 000 bēgļu. Neko mēs nevaram!
18:40
TIEŠRAIDE. Aktuālais par karu Ukrainā ar Jāni Slaidiņu plkst 19.00
Dimanta: optimistiski pateicām, ka varam uzņemt 30 000 bēgļu. Neko mēs nevaram!
Pussolītis ceļā uz uzticēšanos jeb pret ko protestē putnu draugi?
“Baltijas valstīm vismazāk ir vajadzīgi kājinieki.” Rajevs atklāj, kas mums trūkst, bet ir primāri nepieciešams
Godinās pirmā prezidenta Čakstes veikumu ar piemiņas vietu uz AB dambja
Fani uzslavē dziedātāju Adeli, kas pārtrauca koncertu, lai palīdzētu grūtībās nonākušam fanam
Īpašumu nepērkam vienam gadam: jāuzmanās no negodīgu mākleru slazdiem
Atrasta problēmas sakne: pārāk maz skolēnu lauku klasēs
Mājas cūku audzēšanai uzliek stingrus žņaugus – uzzini kādus!
Pērtiķu bakas atklājot, turpmāk obligāti noteiks arī kontaktpersonas
Četras pašvaldības radīs jaunas vietas bērnudārzos, kopā ieguldot 11,5 miljonu eiro aizdevumos
“Kamēr mēs te runājam, Latvijā joprojām ienāk Krievijas gāze.” Sprūde par to, ka karš Krievijai ir ekonomiski izdevīgs
Krastiņš par akcīzi degvielai: vērojot, kāda satiksme ir Rīgā un Pierīgā, neko nevajag “laist lejā”
Trešdiena Latvijā būs mākoņaināka, daudzviet īslaicīgi līs
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs