Meriks Gārlends
Meriks Gārlends
Foto. Scanpix/AP Photo/Stephanie Scarbrough

ASV pirmoreiz izvirza apsūdzības par kara noziegumiem Ukrainā – četri krievu zaldāti spīdzinājuši un imitējuši nāvessodu ASV pilsonim 104

ASV Tieslietu ministrija paziņojusi par apsūdzībām kara noziegumos pret četriem ar Krieviju saistītiem karavīriem par ASV pilsoņa spīdzināšanu. Šī ir pirmā reize, kad izvirzītas šādas apsūdzības saskaņā ar ASV kara noziegumu statūtiem, tā vēsta ārzemju prese.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt
Lasīt citas ziņas

Ar šo vēsturisko soli Tieslietu ministrija trešdien paziņoja, ka ceļ apsūdzības kara noziegumos pret četriem ar Krieviju saistītām militārpersonām, sniedzot satraucošu informāciju par viņu iespējamo spīdzināšanu un necilvēcīgo izturēšanos pret kādu ASV pilsoni Ukrainā pēc Krievijas iebrukuma pagājušajā gadā.

Apsūdzībās tiek apgalvots, ka Surens Seiranovičs Mkrtčjans, Dmitrijs Budņiks, Valērijs (uzvārds nav zināms) un Nazars (uzvārds nav zināms) aizturēja, smagi piekāva un spīdzināja Amerikas pilsoni, ko viņi, iespējams, bija nolaupījuši no viņa mājām Milove ciematā pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada sākumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tā kā pasaule ir pieredzējusi Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā šausmas, tās nu ir piedzīvojusi arī Savienoto Valstu Tieslietu ministrija,” sacīja ģenerālprokurors Meriks Gārlends.

Cietušais ASV pilsonis stāsta, ka krievu karavīri viņu izģērba kailu, fotografēja, nometa zemē un sasēja rokas viņam aiz muguras, tad viņu smagi piekāva, tostarp ar ieročiem.

Viņš teica, ka viens no apsūdzētajiem pat sarīkojis nāvessoda imitāciju. Tiek ziņots, ka viens no karavīriem ASV pilsonim lūdza viņa pēdējos vārdus, pēc kuriem pielika ieroci pie pakauša, pirms nospieda sprūdu un izšāva lodi, kas amerikānim aizšāvās garām. Pēc tam krievu karavīri vīrieti esot aizveduši uz Krievijas militāro kompleksu un turējuši 10 dienas.

Atrodoties nebrīvē, ASV pilsonis sacīja, ka viņam tika veiktas divas brutālas nopratināšanas, kurās viņu spīdzināja četri apsūdzībā minētie.

Apsūdzētie tiek apsūdzēti trīs kara noziegumos, tostarp nelikumīgā ieslodzīšanā, spīdzināšanā un par necilvēcīgu izturēšanos, kā arī vienā sazvērestībā kara nozieguma izdarīšanai.

Apsūdzības maksimālais sods ir mūža ieslodzījums, taču nav skaidrs, vai kāds no apsūdzētajiem galu galā ieraudzīs ASV tiesas zāles.

“Tieslietu departaments strādās tik ilgi, cik nepieciešams, lai panāktu atbildību un taisnīgumu par Krievijas agresijas karu,” sacīja Gārlends.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm
Viltus referendumi, viltus procedūras… Procesi Moldovā atgādina Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu
TV24
Ukrainas militārais analītiķis: Baltijas valstu robežas noteikti jāpārveido par aizsardzības līniju
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums