Ekonomika
Bizness

Atklāj, kuros maršrutos visvairāk palielinājies vilcienu pasažieru skaits0

Foto: Austra Helēna Žaggere/LETA

AS “Pasažieru vilciens” 2019. gadā kopumā ir pārvadājusi 18,45 miljonus pasažieru, kas ir par 2,05% vairāk nekā 2018. gadā.

Pasažieru skaits ir pieaudzis gandrīz visās vilcienu līnijās gan elektrovilcienu, gan dīzeļvilcienu maršrutos.

Taču būtiskākais pasažieru skaita pieaugums aizvadītajā gadā ir bijis Liepājas virzienā pēc divu papildu vilcienu reisu ieviešanas nedēļas nogalēs un Valgas līnijā pēc Cēsu ekspreša ieviešanas darbadienās.

Pieprasītākā līnija uz Tukumu

No piecām pasažieru vilcienu līnijām joprojām pieprasītākā ir Tukuma līnija, kur 2019. gada 12 mēnešos ir veikti 6,58 miljoni braucienu.

Šī līnija ir vienīgā, kurā pērn ir bijis neliels pārvadāto pasažieru apjoma samazinājums – Tukuma līnijā ir veikti par 1,3% mazāk braucienu nekā gadu iepriekš.

Savukārt Aizkraukles līnijā ar elektrovilcienu ir braukuši 4,60 miljoni pasažieru (pieaugums par 2,6%), Jelgavas līnijā – 3,09 miljoni pasažieru (pieaugums 5,1%), bet Skultes līnijā – 2,34 miljoni pasažieru (pieaugums 2,7%).

Starp dīzeļvilcienu maršrutiem visbiežāk izmantotā līnija un vienlaikus arī viens no būtiskākajiem pasažieru apjoma pieaugumiem pagājušajā gadā bija Valgas līnijā.

Šajā virzienā 2019. gada 12 mēnešos iedzīvotāji ar vilcienu ir pārvietojušies 1,02 miljonus reižu, kas ir par 11,5% vairāk nekā 2018. gadā.

Šāds pieaugums ir skaidrojams ar pērnā gada jūnijā ieviesto ekspress reisu maršrutā Cēsis-Rīga-Cēsis, kas decembra sākumā tika pagarināts līdz Valmierai.

Savukārt Liepājas virzienā 2019. gadā ir pārvadāti 34 424 pasažieri, kas ir par 15% vairāk nekā iepriekšējā gada laikā. No 8. decembra šajā virzienā vilcienu kustības saraksts tika papildināts ar diviem vilcienu reisiem – maršrutā Liepāja-Rīga tika norīkots vilciens sestdienās un maršrutā Rīga-Liepāja – vilciens svētdienās.

Vidējais brauciens 32,7 kilometri

Kopumā pasažieri ar vilcienu 2019. gadā ir mērojuši 602,7 miljonus kilometru, tas nozīmē, ka vidēji viens brauciens vilcienā ir bijis 32,7 kilometrus garš.

Visaktīvāk iedzīvotāji vilcienu ir izmantojuši augustā, kad pārvadāti 1,82 miljoni pasažieru.

Vairāk nekā puse pērk vienreizējās biļetes

Visiecienītākais vilcienu biļešu veids, tāpat kā iepriekšējos gados, arī 2019. gadā bija vienreizējā biļete, šo biļešu veidu braucienam vilcienā ir izvēlējušies 67% pasažieru.

Pārējie 33% braucienam ir izmantojuši kādu no piedāvātajiem abonementa biļešu veidiem.

Lai mudinātu pasažierus vēl aktīvāk izmantot iespēju vilcienu biļetes iegādāties elektroniski, visām vilcienu biļetēm, kuras tiek iegādātas internetā un mobilajās lietotnēs, sākot no 2019. gada 20. augusta tiek piemērota atlaide.

“Pasažieru vilciena” klienti šo iespēju novērtē, un elektroniski iegādāto biļešu skaits ir ievērojami pieaudzis. 2019. gadā elektroniski iegādāto biļešu skaits ir sasniedzis 2,28 miljonus, un 2019. gada decembrī jau 28% no kopējā pārdoto vienreizējo biļešu apjoma tika iegādātas elektroniski (2018. gada decembrī – 13,5%).

Uzziņa:
“Pasažieru vilciena” maršrutu kopējais garums ir 981 kilometrs, no kuriem 249 kilometri ir elektrovilcienu maršruti.

Pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai ikdienā tiek izmantoti 23 elektrovilcienu sastāvi un 18 dīzeļvilcienu sastāvi.

Saistītie raksti

Uzņēmums dibināts 2001.gada 2.novembrī. AS “Pasažieru” vilciens ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā.

AS “Pasažieru vilciens” ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums. Eirobarometrs 2018. gada iedzīvotāju aptauja liecina, ka Pasažieru vilciens precizitāte un uzticamība ir augstākā Eiropā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā lēnākā ekonomikas izaugsme Baltijā
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijas Būvuzņēmēju partnerību turpmāk vadīs Gints Miķelsons
17 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Rīgas siltums” plāno no aprīļa par 7,4% samazināt siltumenerģijas tarifus
18 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
Tramps uzdevis Pompeo parakstīt vienošanos ar talibiem
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Po pilsētā tiek līdz pusfinālam
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Parīzē pēc protestētāju izraisīta ugunsgrēka evakuē Lionas staciju
8 stundas
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Ja mēģinām izmest pa durvīm, vīriešu diena ieraušas pa logu! 3
9 stundas