Dabā
Zaļā dzīvošana

Atklās jaunu pārgājiena maršrutu gan Baltijas jūru: izvēlies savu distanci!1


Baltijas jūra
Baltijas jūra
FOTO: la.lv

Atklāta Jūrtaka – garās distances pārgājienu maršruta E9 (Eiropas garo distanču kājinieku tūrisma maršrutu tīkls) posms gar Baltijas jūras piekrasti.

Maršruta kopējais garums ir 1200 kilometri, no kuriem 580 kilometri ir Latvijā, bet 620 kilometri – Igaunijā.

Maršruta nosaukums latviešu valodā ir “Jūrtaka”, bet igauņu valodā – “Ranniku matkarada”.

Maršrutā ir iekļauti vairāk kā 500 dabas, kultūras un vēstures objekti. Maršruta veikšanai ir nepieciešamas 60 dienas, bet to var veikt arī pa daļām.

Izvēlies savu distanci ŠEIT

13. un 14. septembrī projekta partneri dalīsies savā pieredzē, pārsteigumos un izaicinājumos, kā arī stāstos un atziņās, veicot 1200 kilometru garo pārgājiena maršrutu. Tāpat tiks runāts par nākotnes plāniem un to, kur mēs atrodamies Eiropā.

14. septembrī oficiāli atklās Jūrtaku kā E9 posmu Baltijā.

Saistītie raksti

Tā būs kopā sanākšana visiem Jūrtakas draugiem un faniem. Obligāta iepriekšēja reģistrēšanās pārgājienam līdz 3. septembrim. .

Projekta realizācijā sadarbojas 8 partneri – Kurzemes plānošanas reģions, Vidzemes tūrisma asociācija, Saulkrastu, Salacgrīvas un Carnikavas novadu pašvaldības, Rietum-Igaunijas tūrisma asociācija (Laane-Eesti Turism), Igaunijas Lauku tūrisma organizācija (MTU Eesti Maaturism) un Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” kā vadošais projekta partneris.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.