Krievijas uzbrukuma Ukrainai sekas

Atvaļināts britu ģenerālis nosauc trīs Ukrainai nepieciešamas lietas, lai sakautu Putina armiju jau nākamgad un Eiropā neienāktu karš 146

Atvaļinātais britu ģenerālis Ričards Barons “The Sun” skaidri norādījis uz trīs galvenajām lietām, kas Ukrainai ir nepieciešamas, lai uzvarētu cīņu ar Putina armiju.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
“Viens no bērniem pēkšņi kļuva apātisks, neierasti neaktīvs…” Mārupes pamatskolā 1. klases skolnieks saindējies ar morfija/opiātu grupas medikamentiem
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu 7
Lasīt citas ziņas

Bijušais britu ģenerālis paziņojis, ka šīs trīs lietas ir triecieni Krievijas centrālajām vietām, lielāks karaspēks un vienmērīga Rietumu ieroču plūsma. Viņš raidījumā “The Sun’s World at War” norādīja, ka tādējādi Kremļa spēki tiktu sakauti  jau nākamajā gadā.

Ja viņš būtu atbildīgs par Ukrainas armiju, pirmais, ko viņš darītu, būtu “prasītu, nevis lūgtu” ļaut izmantot Rietumu ieročus pret Krievijas militārajiem objektiem.
CITI ŠOBRĪD LASA

Tas notiek laikā, kad Putins frontes līnijā ir pulcējis vairāk nekā pusmiljonu karavīru, cenšoties pārraut Kijivas aizsardzības līniju un no kaujas nogurušos karavīrus. ASV ir aizliegusi Ukrainai izmantot savus ieročus ienaidnieka teritorijā.

Ģenerālis Barons nepiekrīt ASV noteikumiem: “Tā ir negodīga priekšrocība.” Pēc viņa teiktā, ASV ieroči, piemēram, HIMARS raķešu sistēmas, ir “vienīgie ieroči, kas sagraus Krievijas spēkus, tiem organizējoties uzbrukumam”.

Ukraina līdz šim ir izmantojusi tikai savus pašmāju ieročus, lai veiktu triecienus pret Krievijas enerģētikas infrastruktūru, dzelzceļiem un lidlaukiem Krievijas teritorijā. Taču Baronss apsūdzēja ASV, norādot, ka tādējādi viņiem nav iespēju cīnīties pret karu.

Atvaļinātais armijas ģenerālis sacīja, ka nākamā lieta, kas Ukrainai ir jādara, ir jāsakārto darbaspēka problēmas, jo karš turpinās jau trešo gadu. Viņš norādīja: “Vajag vairāk karavīru. Ir jāmobilizē vairāk savu pilsoņu un jāapmāca viņi cīnīties. Taču tas nav kaut kas, ko jūs varat mainīt dažu nedēļu laikā.”

Tas notiek pēc tam, kad Ukrainas ģenerāļi ir brīdinājuši, ka viņiem ir beigušās rezerves, lai apturētu jauno Krievijas ofensīvu Harkovā. Kijivas militārā izlūkdienesta priekšnieks Kirilo Budanovs sacīja: “Esmu izmantojis visu, kas mums ir. Diemžēl mums nav neviena cita.”

Tomēr pat ar tūkstošiem jaunu karavīru nebūtu gana. Barons sacīja: “Bez ieročiem un munīcijas nav cīņas.” Viņš apgalvoja, ka karaspēkam jābūt pienācīgi aprīkotam, lai tas izlauztos cauri Krievijas aizsardzībai.

Analītiķi saka, ka jaunais Krievijas uzbrukums austrumos ir paredzēts, lai izmantotu munīcijas trūkumu, pirms solītie Rietumu ieroču sūtījumi sasniedz frontes līniju.

Runājot par ieročiem, kas nepieciešami, lai cīnītos, Barons teica, ka ir muļķīgi cerēt uz kaut kādu “jaunu burvju ieroci, kas maina visu kaujas laukā”.

Tā vietā, viņš teica, spēkiem ir nepieciešamas regulāras ieroču piegādes. Bijušais ģenerālis uzskata, ka Rietumu atbalstam ir jāpaliek spēcīgākam un nevajadzētu domāt tikai par to, kas Ukrainai ir nepieciešams, “lai noturētu līniju”. “Mums ir jāatzīst – ja mēs to nedarīsim un Ukraina sabruks, tad Eiropā ienāks karš. Un cīnīties par kaut kādu neizšķirtu rezultātu ir neprāts. Jums ir jāiet uz visu banku un jāuzvar pēc saviem noteikumiem!” viņš piebilda.

Ukraina pēc Krievijas raķešu uzbrukuma. 2024. gada 2. janvāris
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.