Foto – AFP

Austrālijā pilno Saules aptumsumu vērojuši tūkstošiem cilvēku 0

Austrālijā bijis vērojams pilns Saules aptumsums, ko klātienē savām acīm skatījuši miljoniem cilvēku – gan tūristi, gan astronomi.

Lai krīzes vai kara situācijā neciestu badu… 10 pārtikas produkti, kuri nebojājas gadiem ilgi
Kokteilis
Kas jūs bijāt iepriekšējā dzīvē? Vienkāršs aprēķins pēc dzimšanas datuma var sniegt atbildi
Pēc Irānas “nē” Trampam ASV “pastardienas lidmašīna” pamanīta riņķojam virs ASV kodolieroču vadības centra
Lasīt citas ziņas

Aptumsuma rezultātā Kvīnslendas štats dienas laikā iegrima tumsā uz aptuveni divām minūtēm. Pilns Saules aptumsums uz sauszemes bija redzams tikai Austrālijā. Citviet reģionā, tostarp Jaunzēlandē un Indonēzijas austrumos, bija vērojams tikai daļējs saules aptumsums. Nākamais pilnais Saules aptumsums būs vērojams ne agrāk kā 2015. gada martā.

Šoreiz bažas radīja mākoņainie laikapstākļi, tomēr debesis noskaidrojās īsi pirms aptumsuma sākuma, izsaucot sajūsmu skatītāju pūli, kam bija tā izdevība novērot šo astronomisko parādību visā tās krāšņumā. Tiklīdz aptumsums bija beidzies, debesis atkal apmācās. Aptumsuma laikā gaisa temperatūra pazeminājās un dzīvnieku vidū bija vērojams apjukums, apklusa putnu čivināšana un insektu dūkoņa. Zinātnieki gatavojas izmantot zemūdens kameru uzņemtos attēlus Lielajā Barjerrifā, lai pētītu arī jūras iemītnieku reakciju uz aptumsumu. Kvīnslendas štata amatpersonas lēš, ka no citurienes vērot aptumsumu bija ieradušies vairāk nekā 50 tūkstoši cilvēku.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.