Signe Baldere-Sildedze
Signe Baldere-Sildedze
Publicitātes foto

Baldere-Sildedze: “Repharm” nav tiesību un pilnvaru uz Annai Emīlijai Maliginai piederošajām “Olainfarm” akcijām 0

Lai arī ko “Repharm” grupa publiskajā telpā apgalvotu, tai nav ne tiesību, ne pilnvaru uz Annas Emīlijas Maliginas piederošajām AS “Olainfarm” akcijām un SIA “Olmafarm” kapitāldaļām, teikts Annas Emīlijas Maliginas dabiskās aizbildnes un likumiskās pārstāves Signes Balderes-Sildedzes paziņojumā medijiem.

Streips: Ukraiņi cīnīsies, rietumi palīdzēs. Tad jautājums, cik gatavas krievu mammas būs lolotos dēlus sagaidīt zārkos 73
Skatītāja: Uztaisiet šovu, lai prezidents un ministri parāda, kā izdzīvot ar 283 eiro mēnesī 121
Rīgu pārņēmis omikrons. Ko vēl atklāj novērojumi Latvijas pilsētu notekūdeņos?
Lasīt citas ziņas

Viņa skaidro, ka saistības, ko “Repharm” grupas uzņēmums “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” ir pārņēmusi no SIA “Zdorovie Europe” (tagad – SIA “Farma Fund”), kas it kā dodot tiesības uz Annas Emīlijas Maliginas “Olainfarm” akcijām un SIA “Olmafarm” kapitāldaļām, ir izbeigtas un nav spēkā jau kopš 2020.gada maija.

Baldere-Sildedze vērš Tieslietu ministrijas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Konkurences padomes uzmanību uz notiekošo mēģinājumu piesavināties viņas meitas īpašumā esošās akcijas un kapitāla daļas, aicinot iesaistīties un arī nepieļaut mazākuma akcionāru tiesību rupjus pārkāpumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirms nonākšanas “Repharm” grupas uzņēmuma “Rīgas farmaceitiskā fabrika” īpašumā “Farma Fund” nosaukums bija “Zdorovie Europe” un tas bija Ukrainas farmācijas kompānijas “Zdorovye LTD” meitasuzņēmums.

Baldere-Sildedze, kā likumiskā pārstāve savas meitas interesēs 2019.gada 30.septembrī noslēdza priekšlīgumu (nevis pirkuma līgumu) ar “Zdorovie Europe”, kas paredzēja “Olainfarm” akciju un “Olmafarm” kapitāldaļu pārdošanu 2023.gadā. Tomēr 2020.gada 25.maijā šis priekšlīgums tika izbeigts, jo radās pamatotas aizdomas par šajā darījumā norēķiniem izmantotās naudas izcelsmi.

“Repharm” grupa noklusē, ka minētajā darījumā vispār nav piedalījusies. Tagad “Repharm” grupas uzņēmuma rīcībā ir nonācis nevis līgums, bet gan spēkā neesošs un izbeigts priekšlīgums. Priekšlīgumu izbeidzu jau 2020.gada maija saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma 30. pantu,” paziņojumā skaidro Baldere-Sildedze.

“Zdorovie Europe” ne ar veco, ne arī jauno nosaukumu nav veikuši daļu no pirkuma samaksas Annai Emīlijai Maliginai – šādi “Repharm” apgalvojumi neatbilst patiesībai, uzsver Baldere-Sildedze, norādot, ka “Zdorovie Europe” bija apmaksājusi pusi no garantijas summas, bet otru pusi nesamaksāja, jo 2020.gadā priekšlīgums, kas paredzēja nākotnē slēgt pirkuma līgumu, tika izbeigts.

Viņa uzsver, ka garantijas summa nav pirkuma maksa. Jebkuras naudas summas, ko SIA “Zdorovie Europe” jeb nu jau SIA “Farma Fund” pēc publiskiem izteikumiem, ka tā plāno turpināt veikt maksājumus, netiks pieņemtas un tiks atskaitītas atpakaļ.

“”Repharm” grupa aizmirsusi pateikt un noklusē, ka par jau 2020.gadā izbeigto priekšlīgumu ir civiltiesisks strīds un lieta atrodas tiesā. Par 2019.gada 29.oktobra priekšlīgumu Rīgas rajona tiesā atrodas lieta, kurā “Zdorovie Europe” – tagadējā SIA “Farma Fund” – prasa 2020.gada maijā izbeigtā priekšlīguma izpildi, lai gan noformulējusi šo prasību kā nemateriālu un nav samaksājusi pat valsts nodevu,” teikts paziņojumā.

Viņa norāda, ka “Repharm” grupa ar visām iespējamajām metodēm mēģina iegūt kontroli pār AS “Olainfarm” un tai piederošajiem meitas uzņēmumiem, tādā veidā būtībā plānojot iegūt dominējošu stāvokli farmācijas nozarē.

“”Repharm” grupas līdzīpašnieks Andrejs Leibovičs un viņa partneri kāro ne tikai pēc manas meitas Annas Emīlijas Maliginas piederošajām akcijām un daļām. Publiski pieejamā informācija liek izteikt ticamu minējumu, ka “Repharm” būtiski palielinājis savu faktisko kontroli pār “Olainfarm”. Ja var ticēt publiski pieejamajai informācijai, “Repharm” ieguva ievērojamu daļu “Olainfarm” akciju, iegūstot faktisko kontroli pār Nikas Sveļjevas daļām. “Repharm” grupa ir arī iegādājusies “Olainfarm” akcijas ar “Rīgas farmaceitiskās fabrikas” starpniecību. Ir novērots, ka Saveļjevas un “Rīgas farmaceitiskās fabrikas” pārstāvji veic saskaņotas darbības “Olainfarm” kopsapulcēs. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) acīmredzot šim apstāklim nav pievērsusi uzmanību, jo “Repharm” par to nav paziņojusi ne FKTK, ne arī publiski,” teikts Balderes-Sildedzes paziņojumā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Viņa informē, ka jau 2019.gada 17.jūnijā kārtējā akcionāru sapulcē uzrunājusi klātesošos akcionārus un informējusi, ka nedēļu pirms šīs sapulces ar “Repharm” grupu saistītas personas – Leibovičs un Vadims Telica – izteikuši konkrētu piedāvājumu pārdot akcijas, ko Baldere-Sildedze nepieņēma.

“Piedāvājums tika izteikts ultimatīvā formā ar izspiešanas elementiem. Toreiz man tika uzrādīti divi līdzmantinieku jau parakstīti dokumenti, sagatavoti iesniegšanai Uzņēmumu reģistrā izmaiņu veikšanai un man tika dotas divas stundas laika pievienoties viņu lēmumam atsavināt akcijas. Jau toreiz izteicu aizdomas, ka ir iestājies obligātais akciju atpirkums saistībā ar divu akcionāru apzinātu rīcības saskaņošanu, divu lielu akciju pakešu pārdošanu vienai personai, kura iegūst no akcijām izrietošas balsstiesības tādā daudzumā, kas nosaka obligātā akciju atpirkuma piedāvājuma izteikšanu. Uzskatu, ka tas ir tiešs apliecinājums ar kādām metodēm, un kādā veidā šobrīd dažas personas cenšas iegūt kontroli pār “Olainfarm”,” norāda Baldere-Sildedze.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Streips: Ukraiņi cīnīsies, rietumi palīdzēs. Tad jautājums, cik gatavas krievu mammas būs lolotos dēlus sagaidīt zārkos 73
Skatītāja: Uztaisiet šovu, lai prezidents un ministri parāda, kā izdzīvot ar 283 eiro mēnesī 121
Rīgu pārņēmis omikrons. Ko vēl atklāj novērojumi Latvijas pilsētu notekūdeņos?
Izmaiņas veselības aprūpē no 1. janvāra: kuri cilvēki tagad ir atbrīvoti no pacienta līdzmaksājuma? 11
PVO brīdina par omikrona apakšpaveida izplatīšanos, kurš nodēvēts par “zaglīgo omikronu”. Cik bīstams tas ir?
Lasīt citas ziņas
Veselības ministrija sākusi darbu pie plāna Covid-19 ierobežojumu atcelšanai 31
Rīgas dome pieņem šī gada pašvaldības budžetu. Kādas ir trīs izvirzītās prioritātes? 13
ASV un NATO iesniegušas Krievijai atbildi uz priekšlikumiem par “drošības garantijām” 5
Lēmums aiziet no partijas briedis ilgāku laiku: Protestējot pret koalīciju, Naudiņš atstāj Nacionālo apvienību
Pirms 100 gadiem Latvijas avīzēs: Inteliģencei tieksme pēc zemes
22:56
Vai Latvijas biatlons pārvarēs kārtējo krīzi? 1
22:14
Rīgas dome pieņem šī gada pašvaldības budžetu. Kādas ir trīs izvirzītās prioritātes? 13
21:48
Astoņu EP deputātu delegācija dosies ārkārtas vizītē uz Ukrainu
Trīs Pierīgas novados Covid-19 saslimstības kumulatīvais rādītājs pārsniedzis 5000
Izcils reitings Vjačeslavam Dombrovskim, zems – Aldim Gobzemam un Aināram Šleseram. Bet cīņa vēl priekšā, vēsta medijs 91
Latvijā vienā diennaktī konstatēto Covid-19 gadījumu skaits tuvojas 10 000 36
VIDEO, FOTO. Uz Pekinas olimpiskajām spēlēm devušies pirmie Latvijas sportisti 1
Infektologs: Primārās veselības aprūpes pārslodze šajā vilnī būs vēl lielāka nekā iepriekšējos 2
Ukrainas ārlietu ministrs: Pie robežas sakoncentrētais Krievijas karaspēks nav pietiekams vispārējam uzbrukumam
“Nekad nenosodiet bērnus,” Pāvests mudina vecākus būt saprotošiem pret homoseksuāliem bērniem 34
Skatītāja: Uztaisiet šovu, lai prezidents un ministri parāda, kā izdzīvot ar 283 eiro mēnesī 121
Latvieši – kā Londonas Vestendā. Saruna ar aktieri Mārtiņu Upenieku
Palaikam līs un snigs, ceļi būs slideni. Laikapstākļu prognoze ceturtdienai
Rīgu pārņēmis omikrons. Ko vēl atklāj novērojumi Latvijas pilsētu notekūdeņos?
“Šī gaļa nākotnē varētu būt 40% dārgāka!” Atklāj, kam bez tomātiem un gurķiem strauji augs cenas
Viltus ziņas ir lipīgas: 5 ieteikumi senioriem, kā nekļūt par dezinformācijas upuri 1
“Dod, Dievs, ka mēs kļūdamies…” Epidemiologs par pašreizējām Covid-19 saslimšanas prognozēm Latvijā 90
Streips: Ukraiņi cīnīsies, rietumi palīdzēs. Tad jautājums, cik gatavas krievu mammas būs lolotos dēlus sagaidīt zārkos 73
IN MEMORIAM. No Arņa Līcīša atvadoties
VIDEO. Vai Aminatai izdotos uzvarēt “Eirovīzijā”? 3
Covid-19 vakcīnu smagu blakusparādību gadījumos varēs tikt pie līdz 142 000 eiro kompensācijas? 33
VIDEO. Aktrise Rēzija Kalniņa: manās mājās suņi drīkst būt visur. Arī uz galda!
no ievārījuma pagatavot kēksiņus?
Iespējama pat vētra – Latvijā gaidāms jauns ciklons, kas atnesīs nokrišņus un vējus. Prognoze tuvākajām dienām 3
“Iepriekšējie rēķini jau bija simtos, bet tagad…”: miljonārs Gerkens spiests izslēgt mājās baseinu 97
Sarunājas ar kaķi un diskutē par ēdienu: Mairis Briedis “audzē muskuļus” soctīklos. Fani neizpratnē 15