Ekonomika
Darbs un nauda

Bankas aicina, taču Latvijas uzņēmumi joprojām aizņemas ļoti piesardzīgi0


Finanšu nozares asociācijas kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētāja un bankas “Citadele” valdes locekle Santa Purgaile.
Finanšu nozares asociācijas kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētāja un bankas “Citadele” valdes locekle Santa Purgaile.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Pēdējo četru gadu laikā būtiski pieaugusi uzņēmumu spēja un vēlme aizņemties, liecina Finanšu nozares asociācijas kreditēšanas indekss uzņēmumu segmentā.

Minētajā periodā kreditēšanas indekss uzņēmumiem pieaudzis divas reizes straujāk nekā tāds pats indekss privātpersonām.

Galvenie iemesli – kopējā valsts ekonomiskā attīstība, uzņēmumu peļņas pieaugums, kas saistīts ar gada sākumā veikto nodokļu reformu un pasākumiem tiesiskās vides sakārtošanai, kas samazinājuši maksātnespējas procesu skaitu, turklāt savu ietekmi atstājusi arī pozitīvā globālā ekonomikas attīstība.

Neskatoties uz pozitīvo attīstību un pieejamākiem banku kredītiem (tā domā 21% aptaujāto uzņēmēju), Latvijas uzņēmumi joprojām aizņemas ļoti piesardzīgi.

Finanšu nozares asociācijas kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētāja un bankas “Citadele” valdes locekle Santa Purgaile aicina uzņēmumus izvērtēt investīciju iespējas.

“Būtībā šie dati signalizē – nāciet pēc kredītiem,” uzskata S. Purgaile.

Pēc viņas teiktā, šobrīd ir īstais brīdis investēt, lai palielinātu uzņēmumu efektivitāti, iepirktu modernākas iekārtas, digitalizētos un visos veidos paaugstinātu produktivitāti. Darbaspēka trūkst, un vienīgais attīstības ceļš ir saistīts ar tehnoloģijām un efektivitāti.

“Latvijas uzņēmumu starptautisko konkurētspēju būtiski ierobežo nelielās ražošanas jaudas, un šobrīd ir labs brīdis situācijas maiņai.”

Saistītie raksti

Finanšu nozares asociācijas kreditēšanas indekss uzņēmējdarbībai tiek veidots, izvērtējot 16 faktorus, kas sadalīti četrās grupās – banku spēja kreditēt, banku vēlme kreditēt, uzņēmumu vēlme aizņemties un uzņēmumu spēja aizņemties.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Aptaujā noskaidrots, cik daudz iedzīvotāju nav ņēmuši kredītus
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Moneyval” uzlabojusi Latvijas novērtējumu
6 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Tikai pirms pāris mēnešiem dibināts uzņēmums ar Kazahstānas kapitālu Rēzeknes pašvaldības telpās veidos vakuuma mēģeņu un mikromēģeņu ražotni
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Saeimā sola atgriezties pie dalītā īpašuma 2
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Gaisa temperatūra naktī noslīdēs zem nulles: prognoze ceturtdienai
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Briedis atgādina Dortikosam: Vecīt, neaizmirsti paķert līdzi savu čempiona jostu
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Ko sēsi, to pļausi, jab kādēļ audzinām stulbu un sociāli nelabvēlīgu paaudzi?
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Vēl cīņa nav galā! Jaunajai VDD ēkai varētu piedāvāt citu vietu 1
1 stunda