Laukos
Dārzeņi un augļi

Bioloģiskajā lauksaimniecībā vairs nevarēs izmantot nekādus konvencionālos putnu mēslus0

Foto: annabell2012/Fotolia

Bioloģiskajā lauksaimniecībā vairs nevarēs izmantot nekādus konvencionālos putnu mēslus, paredz šodien valdības apstiprinātie grozījumi Bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtībā.

Līdz šim bioloģiskajā lauksaimniecībā kā mēslošanas līdzekli varēja izmantot industriālās lauksaimniecības izcelsmes jeb konvencionālos putnu mēslus, ja tie bija iegūti no brīvās turēšanas sistēmas. Turpmāk bioloģiskajās saimniecībās nevarēs izmantot mēslošanas līdzekļus, kas iegūti konvencionālā saimniecībā, ja tā darbojas putnkopības nozarē.

Tāpat izmaiņas paredz noteikt, ka bioloģiskās lauksaimniecības kontroles institūcijām to funkcijas jāveic Pārtikas un veterinārā dienesta apstiprinātajās jomās, lai varētu precīzi definēt kontroles institūcijai veicamos uzdevumus.

Līdz šim nebija definēts, ka bioloģiskās lauksaimniecības kontroles institūcija var strādāt ne visās darbības jomās, piemēram, augkopībā, lopkopībā un pārstrādē, bet izvēlēties tikai atsevišķas no šīm darbības jomām.

Tāpat precizēts termiņš iesniegumu iesniegšanai par iekļaušanu kontroles sistēmā par lauksaimniecības dzīvnieku un primāro lauksaimniecības produktu ražošanu. Līdz šim tas kontroles institūcijā bija jāiesniedz līdz 1.aprīlim, bet turpmāk to varēs iesniegt ne vēlāk kā mēnesi pirms darbības uzsākšanas bioloģiskajā lauksaimniecībā.

Noteikumos precizēts arī sankciju katalogs un statistikas veidlapas.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtība” stāsies spēkā pēc to publiskošanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Medus raža Latvijā šogad būs zemāka nekā iepriekšējos gados. Vai būtiski celsies medus cena?
35 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
VIDEO. “Svetlanai nebija izvēles, Baltkrievijas varasiestādes viņu izveda no valsts.” Atklāj, kas noticis ar Tihanovsku 1
4 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Kas slēpjams jaunajai Tukuma vadībai? Īsi pirms apvienošanās veiktas vairākas pārmaiņas
44 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
VIDEO. Latvijas piekrastē izskalotas medūzas. Toms Bricis skaidro, vai tās ir bīstamas
45 minūtes
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Bumba, kas spēj uzraut gaisā daļu Rīgas 1
4 stundas